Як подолати негативні емоції за допомогою дихання?

Дихання – один з основних процесів нашого організму. Без їжі можна прожити декілька тижнів, без води – пару днів, а спробуйте затримати дихання…🤔
Процеси вдиху і видиху є автоматичними, проте ми точно можемо їх контролювати. Спробуйте зараз прислухатися до свого дихання, зробіть вдих і видих, поекспериментуйте з паузами.
🧠Центр регуляції дихання знаходиться у довгастому мозку – одній з найстаріших ділянок центральної нервової системи, що відповідає за рефлекси, які в давні часи допомагали людям вижити. У ситуації небезпеки у людини підвищується тиск, серцебиття, збільшується частота вдихів і видихів, дихання поверхневе , тобто організм робить усе для збереження свого життя. Натомість у спокійному стані наше дихання стає повільним і глибоким, організму нічого не загрожує.
😎Отже, ми можемо контролювати вдих і видих, знаємо про особливість дихання людини в небезпеці і в спокійному стані. Я Вам сьогодні запропоную просту техніку заспокоєння і релаксації, яка ґрунтуються саме на цих знаннях.

🔲У ситуаціях, коли Ви відчуваєте гнів, агресію, роздратованість; коли наростає тривога чи страх, Ви можете стабілізувати свій стан за допомогою техніки «Дихання по квадрату».

💭Спробуйте уявити квадрат: подумки або малюючи фігуру рукою в повітрі, окресліть усі 4 сторони фігури за годинниковою стрілкою. Тепер до рухів по сторонам квадрату додаємо дихання:

- Ліва сторона (рух знизу догори) – плавний вдих;
- Верхня сторона (зліва направо) – пауза
- Права сторона (згори вниз) – плавний видих;
- Нижня сторона (справа наліво) – пауза.
Сторони квадрата рівні, отже вдих, видих і паузи мають бути однаковими за часом.

🖼️Після повторення техніки декілька разів Ви відчуєте, як до Вас повертається спокій і внутрішня гармонія.

У Психолога » Чувства и эмоции » Як подолати негативні емоції за допомогою дихання?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии chuvstva-emotsii Учимся управлять гневом

Агрессия – это хорошо или плохо? Как правильно злиться. Тест на уровень агрессивности. Практические шаги, которые помогут безопасно обойтись со своей агрессией.

статья по психологии chuvstva-emotsii Познание своих эмоций и переживаний как путь к гармоничной жизни

Искренне радуюсь, когда клиенты начинают проявлять чувства им вроде бы не свойственные: например, с виду сильный, ироничный вдруг позволяет себе рыдать; робкий и сдержанный и для окружающих «позитивный» выплескивает накопленную обиду, агрессию...

Все публикации раздела Чувства и эмоции >>

 
Комментарии к "Як подолати негативні емоції за допомогою дихання?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr