У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як правильно критикувати людину, щоб вас почули?

У Психолога » Психологія відносин » Як правильно критикувати людину, щоб вас почули?

Іноді бувають у стосунках ситуації, коли вам необхідно сказати співрозмовнику щось критичне, неприємне, щось таке важливе для вас, що вас не влаштовує у відносинах.

Так, у здорових стосунках люди інколи говорять один одному таке, адже таким чином можна виправити якісь негаразди, змінити якісь дискомфортні моменти. Гірше, коли люди бояться говорити один одному про проблеми – тут уже мова про здорові стосунки не йде. Ще гірше, коли будь яке «з’ясування стосунків» проходить так бурхливо, токсично й некоректно, що самі стосунки опиняються під загрозою продовження.

конфликт

 

Тому – вчимося це робити правильно, щоб вас дійсно почули. Для цього є всього 8 правил:

  1. Не переходити на особистості, дотримуватися правила «Я-повідомлень» замість «Ти-повідомлень»
  2. Наводити на думку про негаразди у відносинах, задаючи питання: «Ти дійсно думаєш, що…?», «Ти впевнена в тому, що…?»
  3. Дотримуємося правильної структури речення: спочатку критика, потім стимул або приємність, а не навпаки! Акцент в реченні завжди буде на тому, що ви сказали другим.
  4. Не критикуйте людину в присутності інших – так ви ніколи не вирішите проблему, натомість отримаєте ворога, або приниженого й ображеного друга, який може моментально стати колишнім.
  5. Не узагальнюйте: слова «Ти завжди» і «Ти ніколи» - табу в спілкуванні, бо вони викликають захисну реакцію, і от вас уже не  чують – від вас захищаються і шукають виправдань.
  6. Відокремлюємо почуття від емоцій: ви можете мати до людини чудові почуття, але конкретно зараз людина викликає негативну емоцію (приклад: мама, яка вас сварить).
  7. Відокремлюємо людину від ї вчинка (навіть хороша людина може оступитися, зробити нехороший вчинок, тож пригадайте свої помилки і постарайтеся не ототожнювати людину з тим, що вона зробила – принаймні, якщо це в перше і не протирічить нормам моралі і кримінальному кодексу.
  8. Головне правило: «Ти хочеш бути правий, чи щасливий?» Можна виголосити таку розгромну промову, що суперник буде розмазаний, мов пюре по тарілці… Проте ніколи більше не буде з вами вітатися. Впевнені, що хочете сказати ВСЕ, мов востаннє? Це питання повертає тверезість у дуже запальних сварках, тож пам’ятайте: сварка не має закінчитися, як атомна війна.

Підберіть психолога для пар онлайн або в містах України.

конфликт

Як бачите, правил не так вже й багато,  і якщо їх дотримуватися, можна навіть з конфліктів отримати користь,  адже вони не дають відносинам «застоятися», відкривають проблемні питання і створюють приводи для змін і вдосконалень – при умові, що ми висловлюємо своє невдоволення грамотно і конструктивно.

А докладно про це все – за запитами та на очних консультаціях. До зустрічі!

У Психолога » Психологія відносин » Як правильно критикувати людину, щоб вас почули?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-otnosheniy Хотите быть любимыми - изучайте языки любви!

Что происходит с любовью после свадьбы? Потребность быть любимым является основной эмоциональной потребностью человека, и брак создан для того, чтобы удовлетворить эту потребность в близости и любви...

психологія psihologiya-otnosheniy Про жизнь в иллюзиях, которые никогда не станут реальностью и фантомные боли при расставании с ними.

Как часто мы, буквально, одеваем другого человека в свои ожидания, записываем его в свои мечты, вводим в дебри своих иллюзий, в которых вместе с ним потом благополучно теряемся? На самом деле, за всеми этими ожиданиями лежат наши личные потребности и

Усі публікації розділу Психологія відносин ᐉ

 
Обговорення "Як правильно критикувати людину, щоб вас почули?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr