У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як знайти власне покликання

У Психолога » Робота й кар'єра » Як знайти власне покликання

Як знайти власне покликанняЩоб швидко та надійно знайти власне покликання варто народитись десь в аграрній, технічно відсталій країні або у середньовіччі. В цих умовах перехід між соціальними прошарками укладений. Подорожувати по світу довго та небезпечно. Зміни відбуваються вкрай повільно. І саме через це знайти власне покликання досить легко. Те чим займаються твої рідні і буде професією твоєї мрії. Це краще чим не визначеність. Проте якщо ви читаєте цю статтю то скоріше за все ваші справи не стіл райдужні. Навіть більше, немає гарантій, що ту професію яку ви хочете обрати завтра не заберуть роботи або вона стане морально не потрібною. Одночасно з цим з “повітря” можуть виникнути нові професії, про які ви навіть і не чули.

І як же ми можемо знайти власне покликання в двадцять першому столітті? Перш за все варто відмовитись від уявлення про одну професію на все життя. Оскільки це уявлення змушує притримуватися одного вибору в не залежності від змін обставин. Це добре для середньовічної країни, але не працює в наших реалія. В кращому випадку, ви можете розвиватися в одному напрямку, але додавати або віднімати різні відгалуження.

Більш актуальним є прийняття ідеї “кар'єри”, як загальної суми вашого досвіду та практичних умінь здобутті протягом життя. Таким чином будь яка ваша дія, нехай навіть не маючи прямого позитивного ефекту, буде мати накопичувальний характер. Кожен день, ви не починаєте з чистого листа, у вас уже є пройдений шлях. Набираючи більші і більше вашого досвіду ви можете урізнюманітнювати ті можливості які є у вас.

Але припустимо, ви справді шукаєте своє покликання. Ви працюєте, змінюєте роботи, напрацьовуєте досвід. Хоча ще не знаєте в чому може полягати ваше покликання. Тоді актуальним може стати консультація у психолога. Про що я маю на увазі, я кажу про комплексне дослідження за допомогою тестування. Психодіагностика грає на два поля, з одного боку може дозволяти проводити професійний вібір персоналу та визначати наскільки людина підходить для певної професії. З іншого боку стати провідником у світі вибору професій.

Навіть найпростіший ДДО дозволяє визначити основні базові вектори за якими людина може почати розвиватись або планувати свою кар'єру. Одночасно з цим більш складні методики направленні на самопізнання, виокремлення сильних або слабких сторін. На які риси слід особливо звернути увагу. Які професії краще підходять відповідно до рис особистості. Які  психокорекційні заходи можливо застосувати для корекції.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Саме цим і відрізняється просто проходження тестів в журналі, від консультації у психодіагноста. Це можливість розібрати результати та використати їх щоб покращити своє розуміння себе.

Поки ви не дійшли до психолога, що можна зробити самостійно?

Як один з методів, це ведення робочого щоденника. А саме намагайтесь кожен день робити невеличкий самоцвіт у якості особистих записів. Де ви можете виписати які справи ви зробили сьогодні. Нехай це буде до п’яти справ. Але важливих для вас. Не обов’язково вони повинні буди завершенні до кінця справ, підходить і частина великого проекту, що ви робити. Потім запишіть наскільки ви просунулись в цій справі. Скільки часу витратили. Спробуйте відповісти на запитання:

-наскільки вам було цікаво робити ці справи?

- скільки часу ви витратили на певну справу?

- які емоції ви відчули на початку роботи, в середині роботи, в кінці робочого процесу?

читайте також:

Как побороть лень. Как избавиться от лени навсегда. Простые действия. Какие причины лени? Как бороться с этим патологическим бездействием?  Фактически лень можно разделить на две проблемы – проблема с мотивацией и проблема с силой воли.  Итак, какие могут быть основные причины лени по отношению к

Меня тошнит от моей работы Почему «тошнит» от работы? Тошнота, как психосоматическая реакция на разрушающий психику фактор — достаточно распространенное явление. Но причины такого проявления могут быть разными.

запитати психолога онлайн

- що мотивує вас займатися цією справою?

- чи могли би ви цим займатися більшою частиною життя?

За допомогою такого звіту ви можете:

а) відслідковувати прогрес який ви досягаєте в різних сферах;

б) бачити наскільки доступним стає, те чи інше заняття;

в) моніторинг відношення до цієї справи;

Невеликий приклад:

День перший

“Знайшов курс з особистісного тесту Велика п’ятірка (BFQ-2). Вирішив збагатити свій арсенал психодіагностичних методик. Зробив перший крок записався та оплатив цей семінар. Вмотивований можливістю вивчення нової методики.”

День других

“Ознайомився з інструкцією до тесту Велика п’ятірка (BFQ-2) та додатковими матеріалами з семінару. Пройшов тест. Очікую результатів. Цікаво отримати зворотній зв'язок стосовно моїх результатів”.

День третій

“Увесь вільний час вивчав теоретичний матеріал та слухав лекцію викладача. Знаходив паралелі між вже отриманим знанням, та особливостями інтерпретації BFQ-2.

День четвертий

“Відбулася семінарська зустріч з тесту BFQ-2, де вдалося обговорити спірні та проблемні питання. Після сертифікації очікую, зможу використовувати дану методику у власній практиці”.

В сумі, цей щоденник надає можливість провести самостійне дослідження захопленнь, які активні протягом написання щоденника. На основі цих даних ви можете зробити висновки про справі які найбільше підходять для вас. Визначитися з тим, що може стати вашим покликанням. Мінусом цього методу є само-звітність, тобто ви опираєтесь на власні спостереження та бачення подій. Якщо ваша діяльність не містить робочої активності або вам складно виділити щось конкретне в тих справах. В такому разі є сенс звернутися до спеціаліста з метою отримання комплексного аналізу.

У Психолога » Робота й кар'єра » Як знайти власне покликання
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія rabota-karyera Бизнес и депрессия – скрытое сочетание

Когда владелец 24/7 решает бизнес-задачи компании, не обращая внимание на себя и свое самочувствие, бывает так, что выгорание и депрессивные состояния сразу и не заметить. Находясь не в тонусе, лидер начинает обвинять себя за это. Перманентный кризис – отличительная черта современности.

психологія rabota-karyera Особенности человеческой памяти на собеседовании

Поставьте себя на место НR-менеджера. Предсказуемость и эмоциональная устойчивость вмеремежку с поведенческой лояльностью покажутся вам значимыми особенностями соикателя.

Усі публікації розділу Робота й кар'єра ᐉ

 
Обговорення "Як знайти власне покликання"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr