У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Їжачок голками досередини

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Їжачок голками досередини

Їжачок голками досередини Що ви робите у ситуації, коли вам щось не вдається, або ви робите помилку, або виникає конфлікт?

Як часто можна почути у  відповідь - картаю себе, злюся на себе, ображаюся, перестаю спілкуватися і замикаюся в собі, одним словом, роблю те, що можна назвати одним словом- КАРАЮ СЕБЕ...

У зовсім крайніх випадках - роблю самопошкоджуючі дії ( наприклад, висмикую волосся, або якимось іншим способом приношу собі біль).


На таку відповідь у мене виникає образ - їжачок голочками досередини.

Він зовні цілком безпечний, його можна гладити,  торкатися  як завгодно, він комфортний для інших, але ніхто не знає, як може бути боляче йому зсередини.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.


І щоб позбутися цього болю, необхідне завдання -"вивернути" голочки назовні...стати звичайним, "колючим" їжачком...

З таким їжачком поводяться обережно, його вже просто так не погладиш...а отже, з ним рахуються...намагаються знайти спосіб, як  торкнутися, не поранившись об голочки...


Звичайно, це і ризик для самого їжачка...адже, раптом, його усі залишать...не захочуть  спілкуватися з ним через те, що він колючий...

Але насправді, так ніколи не буває...ті, кого цікавить їжачок, обов"язково знайдуть спосіб як  з ним "подружитися".

Так і з людиною..Намагаєшся бути хорошим для всіх, а тебе ігнорують...

Стаєш некомфортним, вперто відстоюючи свої кордони, свої інтереси, свої потреби...і з тобою рахуються...

читайте також:

Чому афірмації не працюють? На відміну від психотерапії! Всім привіт, дорогі друзі! З вами rudyi@psy  Сьогодні привідкрию для вас таємницю одного з найпопулярніших у масовій культурі «психологічних» методів. Я розповім чому переконаний, що цей метод зовсім неефективний в плані покращення ...

Как выполнить свои новогодние обещания? Советы психолога Почему обещания (в том числе новогодние), данные себе с целью поменять что-то в своей жизни, начать жизнь «с чистого листа» не всегда воплощаются в жизнь.

запитати психолога онлайн


10 кроків до себе...

1. навчитися розпізнавати моменти, коли спрямовуєш агресію на себе.

2. зупиняти себе у таких деструктивних думках чи діях...

3. дозволити собі бути недосконалим...

4. дати собі право ( дозвіл) на помилку...

5.згадати, що кожен з нас створений за образом і подобою Божою..а отже, вже - досконалий..таким як є...

6. вчитися розпізнавати свої потреби....

7. дати собі право задовільняти їх...

8. отримувати радість від того, що твої потреби задоволено...

9. знаходити не менше трьох позитивних моментів у будь-якій ситуації...

10. мати сміливість сказати "ні!"... людям, ситуаціям, речам,подіям, діям....


Гарну вправу, як ставитися до своїх  помилок, як зупиняти спроби "вивернути голки досередини ", як навчитися не звинувачувати себе,  пропонує відомий російський психолог М.І.Козлов.   Називається вона "Помилочка". Повністю її можна знайти на сайті "Психологос". Це своєрідний психотерапевтичний ритуал, в якому простий текст поєднується з трьома простими жестами. На стадії освоєння ритуалу жести повинні бути реальними, зовнішніми, потім  уже використовуються уявні, внутрішні жести. 

 Для тренування виберіть час і місце, коли нікого поруч немає. Якщо ви щось забули, прогавили, переплутали, не помітили, помилилися, збилися, зірвалися, наговорили щось не те, не тому чи не тоді або навпаки, не сказали те, що хотіли, Вам треба буде потренувати 3 кроки.

Крок 1. "Халепа..."

1. Голівку нахиліть убік, лапки переконливо розкиньте в сторони і скажіть собі: «Помилочка!».   (З інтонацією: «Всяке буває!»). Зробіть це по-дитячому: смішно і несерйозно, на видиху і розслаблено. Я б додала навіть: і так ще плечима знизуйте :"Упс....помилочка".... Так ми зменшимо значущість нашої помилки. І вона вже не "жах, жах,жах...", а просто "жах"...

 Крок 2."Кеша хороший!"

2. Схрестіть руки на грудях, ніжно і дбайливо обійміть себе за плечі і скажіть собі: «Я хороший/а!».

Це - зміст висловлювання; конкретне формулювання може бути іншим, яким вам хочеться себе потішити. Головне, перевести себе з негативу в позитив. 

Адже, коли ми робимо помилку,   відчуваємо себе «поганими», починаємо себе картати і помиляємося ще більше.  Тому важливо себе заспокоїти, щоб повернутися в  нормальний розсудливий стан. Для цього потрібно себе обійняти, заспокоїти і сказати: «Я хороший/а!».

 Крок 3. "До роботи!"

3. Вам стало добре. Але на цьому вправу не закінчено, ви підійшли до найголовнішої її стадії. Третій жест: енергійний  рух долонею вперед і коротка фраза: «Працювати!»

Це - конструктив. Провели психотерапію, включили стан "Я хороший/а", пора включатися в роботу, виправляти наслідки помилки.  Коли займаєшся важливою чи корисною  справою, то все правильне в душі відбувається саме собою, а на минулі переживання не залишається часу. 

 Чи потрібно пам'ятати про те, що сталося? Тут єдиної відповіді немає, вказує автор. Якщо помилка дрібна і випадкова, її найкраще просто викинути з голови. Якщо помилка дуже серйозна і, тим більше, може повторитися - зробіть усе, щоб вона не повторилася. Запам'ятайте, запишіть, закарбуйте, зробіть висновки на майбутнє. Тепер у вас є досвід, які дії не ведуть до успіху і їх краще не повторювати. Вправа не гарантує, що ми перестанемо помилятися, чи прощатимемо собі усі помилки, вона просто повертає нас у ресурсний стан.

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Їжачок голками досередини
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Ресурсы, которые в Т(т)ени

Теневые аспекты личности помогают нам справиться с невероятными, ужасающими ситуациями, которые выпадают нам волею судеб. В условиях войны, как и в мирное время, это выливается либо во внутреннюю войну с собой, либо во внешнюю – с близкими и далекими. Отсюда сейчас мы видим раздувание второстепенных проблем,

психологія lichnostnyi-rost Хочу быть хорошей и правильной

Расскажу вам как психологи, психотерапевты иногда «подленько» подтачивают наши иллюзии про хорошесть и правильность (то какой я хотел/а стать, когда шел/шла к психологу).Такой парадокс: бывает, человек настолько хочет быть хорошим и правильным, чтобы

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "Їжачок голками досередини"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr