У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Не зазирай за мої паркани: як захиститись від порушень особистих меж

У Психолога » Самопізнання » Не зазирай за мої паркани: як захиститись від порушень особистих меж

Гештальт-терапія - це метод психотерапії, який підкреслює важливість розуміння цілісності особистості та її відносин з оточуючим середовищем. У центрі уваги гештальт-терапії знаходиться не лише поведінка та емоції, але й усвідомлення сприйняття та взаємодії з оточуючим середовищем. Введення в гештальт-терапію дозволить зрозуміти, чому встановлення та розуміння особистих границь є невід'ємною частиною цього підходу. Границі в гештальт-терапії мають не лише фізичні, але й емоційні, інтелектуальні та духовні аспекти. Особисті границі - це невидимі лінії, які визначають, де закінчується одне "Я" та починається інше. Вони дозволяють людині відокремити свої думки, почуття, потреби та бажання від інших людей та подій, що відбуваються навколо неї. Функції особистих границь в житті людини включають захист від порушень, забезпечення конфіденційності та збереження особистої інтимності.

паркан

Відмінності між сильними та слабкими особистими границями проявляються в тому, наскільки людина може захистити свою особистість та зберегти свою інтимність.

Встановлення здорових особистих границь має велике значення для покращення якості життя. Недостатні або дозвільні границі можуть призвести до конфліктів, незадоволення та навіть порушення фізичної та психічної безпеки.

Наприклад, людина з пермісивними межами може стикнутися з проблемами у особистому житті, оскільки буде схильна допускати порушення своєї особистої приватності, дозволяти порушення своїх бажань та уподобань, і в результаті, не отримувати задоволення від своїх відносин. З іншого боку, міцні особисті межі можуть допомогти людині почуватися більш захищеною, впевненою та поважною. Вони допомагають людині встановлювати здорові межі відносин з іншими, нести відповідальність за свої дії та рішення, захищати свої інтереси та уподобання. Як результат, така людина може відчувати більшу самооцінку та повагу до себе, покращені відносини з іншими людьми та загальне благополуччя. Розвиток здорових особистих меж - це як будівництво паркану навколо свого будинку. Це важлива задача для кожної людини, яка прагне до кращого життя та особистісного зростання. Коли у вас є чітко визначені межі, ви можете почуватися захищеними та безпечними, як в своєму домі, за парканом.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Щоб побудувати паркан навколо свого життя, необхідно визначити свої цінності та переконання. Розуміння того, що важливо для вас та які переконання ви прихильні, допоможе вам визначити, які межі необхідні для захисту ваших цінностей та запобігання їх порушення.

Ви також можете встановити чіткі правила та межі для себе, які стануть стовпами вашого паркану. Наприклад, ви можете встановити правило "не залишатися в компанії людей, які мені шкодять", або "не дозволяти собі ображати або понижувати". Досліджуйте свої уподобання та потреби, щоб визначити, які матеріали використовувати для будівництва паркану. Дізнайтеся, що вам подобається і що не подобається, та встановіть межі, щоб захистити свої потреби та уподобання. Наприклад, якщо вам не подобається, коли вас чіпляють, скажіть про це і встановіть межу. Важливо також бути впевненим у своїх рішеннях та межах, щоб ваш паркан був надійним та міцним. Якщо ви впевнені в своїх рішеннях та межах, то це допоможе вам бути більш впевненими в собі та своїх відносинах з іншими людьми. Будьте послідовними та дотримуйтеся своїх меж, щоб ваш паркан був непроникним. Якщо ви встановили межі, будьте послідовними у їх дотриманні. Це допоможе вам створити звичку та захистити себе від порушення меж. Нарешті, не забувайте балансувати свої обов'язки, щоб ваш паркан не був занадто високим та непроникним, і щоб ви могли бачити, що відбувається за його межами.

Коли маємо здорові особисті межі, ми можемо краще контролювати своє життя, бути більш впевненими в собі, зменшити конфлікти та створити більш здорові стосунки з людьми в нашому оточенні. Не соромтеся брати на себе відповідальність за установлення своїх меж та приймати рішення, які допоможуть досягти балансу та благополуччя в житті.

У Психолога » Самопізнання » Не зазирай за мої паркани: як захиститись від порушень особистих меж
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Рациональный и иррациональный бунт

Бунт - это процесс, что был дан нам природой для “выхода на новый уровень”. И это явление характерно как для массовых систем (города, страны, национальности, расы), так и каждого из нас лично. Внутри нас по разным причинам может вспыхнуть революция

психологія samopoznanie Наши потребности и их последствия

Существует пять базовых потребностей, удовлетворение которых, влияет, на то, насколько гармонично и целостно будет развиваться человек. 1. Безопасная привязанность. (стабильность, безопасность, любовь)

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Не зазирай за мої паркани: як захиститись від порушень особистих меж"

Коментарів 1

Важлива тема як для клієнта, так і для психолога, бо визначення власних кордонів людини (його «Я» і «не-Я») – це спільна серйозна робота з психотерапевтом. Із свого досвіду скажу, що спершу відбувається глибокий аналіз діяльності клієнта (що він робить, тому що це необхідно йому, а що робить, тому що це потрібно комусь). Межі не передаються у спадок, їх треба формувати. Тому важливо дослідження батьківських установок – «багажу» та зараз діючої системи цінностей, її аналіз з точки зору його індивідуальності. Так починається робота по встановленню особистих кордонів. Фундаментом цієї роботи стає ключове переконання: «Я, і тільки Я, можу керувати своїм життям, і тільки мені воно належить!». Це - тільки початок шляху людини до змін, але радість і відчуття себе творцем власного життя буде цінною нагородою!
Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr