У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Закриті люди

У Психолога » Дружба » Закриті люди

Напевно, кожен з вас зустрічав «закриту» людину. Це люди, яким важко підтримувати зоровий контакт, з ними важко знайти контакт у спілкуванні. Закриті люди не довіряють нікому. Оточуючим важко знайти контакт з ними. Закриті люди часто дуже самотні, вони мають обмежене коло спілкування або взагалі не підпускають до себе нікого. Часто страждають від самотності і думають що одинокі через те що вони «погані». Через це закриваються ще більше.

закрита людина

ЧОМУ ЗʼЯВЛЯЄТЬСЯ НЕДОВІРА?

Почуття довіри це базова емоційна потреба у відносинах з іншими. Це почуття формується в дитинстві в довербальний період, який людина не памʼятає на рівні свідомості.

Довіра формується в перший рік життя і визначає в подальшому ставлення до себе і світу. Це почуття залежить від того наскільки мама відгукується на потреби дитини і дає дитині відчуття, що їй можна довіряти.

Непередбачуваність, погані вчинки опікунів знижують почуття довіри. Це проявляється у відчуженості, закритості, відмові від контакту і своїх потреб.

ПСИХОТРАВМУЮЧІ ПОДІЇ ЯК ФАКТОРИ, ЩО СПРИЯЮТЬ ФОРМУВАННЮ НЕДОВІРИ:

  • фізичне насилля з боку батька
  • приниження від матері
  • критика з боку обох батьків та інших значимих дорослих
  • розлучення
  • фізичні та психологічні покарання
  • булінг
  • зґвалтованння
  • зради у стосунках
  • домашнє насильство
  • алкоголізм родичів
  • емоційно холодна, відсутня мати

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Якщо Ви відчуваєте, що складно довіряти іншим, часто перебуваєте на самоті і це заважає ,то Ви можете звернутись до психолога і попрацювати над питанням довіри. Процес роботи над базовою довірою до світу може бути дещо тривалий. Можна знайти спеціаліста, який створить безпечний простір для того щоб Ви могли бути собою в контакті. В цьому процесі Ви можете відчувати легку фрустрацію, яка є нормою. Адже Ви робите щось нове. Памʼятайте, що важливо дати собі час на те, щоб Ви змогли довіряти і зрозуміти свої почуття та потреби в контакті з іншою людиною. Щоб Ви усвідомили що саме допомагає Вам довіряти і що навпаки викликає недовіру. Як піклуватися про свій комфорт в стосунках з іншими без поведінкової моделі уникнення контакту.

Успіхів Вам роботі над собою!

У Психолога » Дружба » Закриті люди
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія druzhba Навигация по статье «Давай останемся друзьями! Часть 2. Дружба между мужчиной и женщиной

Можно ли сохранить отношения, если партнер предлагает остаться друзьями, возможно ли продолжение любовных отношений, возможна ли настоящая дружба между мужчиной и женщиной в этом случае...

психологія druzhba Почему веду себя по отношению к друзьям, как мама? | Гиперопека в отношениях

«Друзья часто говорят, что я веду себя по отношению к ним, как мать. Это психологическая проблема, или они могут не воспринимать мою заботу по собственным причинам?» Матери бывают разные. Как правило, кода есть подобное замечание

Усі публікації розділу Дружба ᐉ

 
Обговорення "Закриті люди"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr