У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Как принять свой дефект?

У Психолога » Вопрос психологу онлайн (бесплатно) » Как принять свой дефект?
Добрый день!
У меня с детства - косоглазие. Не то чтобы прямо сильное, когда глаза в разные стороны, но достаточно заметное для окружающих (спрашивала у подруг и у родственников, сильно ли бросается в глаза, говорят, что при первых встречах сильно, потом привыкаешь и перестаешь замечать). Было несколько операций, но они не помогли, косоглазие возвращается, врачи говорят, что полностью излечить невозможно. Проблема в том, что я девушка, а косоглазие мне, конечно, красоты не добавляет. Из-за этого комплексы, нежелание смотреть людям в глаза, и как результат проблемы с личной жизнью.
Хочу узнать, как принять свой дефект и перестать считать себя хуже других из-за него?
Вопрос от: ; Возраст: 24


психолог онлайн
2
Марта Ролановна Штойко
Ольга Владимировна Паничева
Доброго дня, toma-tomochka.
Дуже Вам співчуваю, проте я впевнена, що косоокість не визначає Вас як особистість і Ви є чудовою дівчиною. Чому Ви вирішили саме зараз звернутися за допомогою, що Вас спонукало?
цитата:

Хочу узнать, как принять свой дефект и перестать считать себя хуже других из-за него?

Перш за все, не порівнюйте себе із іншими, а розвивайте самоцінність та самоприйняття. Дуже добре, якби Ви звернулися на індивідуальну консультацію до психолога, який би Вас підтримав у цьому процесі. Деякі рекомендації:
- менше слідкуйте за блогерами, відпишіться зі сторінок "бьюті" красунь, більше проводьте час у реальності;
- відкрито просіть ваших близьких і друзів про те, що Ви хочете від них почути (яка ви гарна, як вони Вас люблять тощо). У цьому немає нічого ганебного, адже Вам потрібно відновлювати свій внутрішній ресурс. Крім цього, це лише дозволить Вашим стосунками розвиватися і зміцнить їх.
- концентруйтеся не лише на своїй зовнішності, але і на своєму духовному розвитку: розвивайте свої інтереси, кожного дня читайте якусь нову інформацію, дивіться пізнавальні канали, спілкуйтеся і пізнавайте нові місця;
- Вам однозначно потрібно попрацювати над глибинними травмами та деструктивними переконаннями (Чи казали Ваші батьки Вам компліменти про Вашу зовнішність? Чи були у Вас випадки, коли Вашу зовнішність знецінювали, або говорили неприємні речі?). Травми пропрацьовуються виключно із психологом, щодо базової самооцінності - тут все залежить від Вашої дисциплінованості у виконанні психологічних технік та підтримки з боку інших людей. Звісно, відвувати психолога ніколи не є зайвим.

Також я можу запропонувати Вам деякі ефективні психологічні техніки для розвитку самоцінності, які Ви маєте виконувати регулярно:
а) уявіть себе у віці 5-6 років. А тепер спробуйте пофантазувати, що Ви говорите цій дівчинці всі ті негативні фрази про її зовнішність, які Ви зараз говорите сама собі. Які у Вас почуття? А Ви і досі продовжуєте кожного дня булерити цю маленьку дівчинку в собі, а вона на це не заслуговує. Тому візьміть своє дитяче фото і говоріть кожного дня цій маленькій дівчинці, якою прекрасною і вродливою вона є;
б) станьте перед дзеркалом, у якому Вас видно у повний ріст. Погляньте на себе уважно. Знайдіть ті риси або частини Вашого тіла, які Вам подобаються найбільше у собі. Не концентруйтеся на недоліках, лише на перевагах. Запишіть на папері те, що Вам подобається у своїй зовнішності (та перечитуйте його кожного дня). Після того, як проведете цю процедуру, скажіть вголос своєму тілу "дякую" за те, що воно може подобатися. Пам'ятайте, що в будь-якому тілі є частина, яка подобається.
в) напишіть 10 подяк своєму тілу (наприклад, тіло дозволяє мені рухатися, відчувати, або ж я сьогодні отримала задоволення від того, що потягалася у ліжку);
г) напишіть 20 речей, які Вам у собі подобаються на листку. Перечитуйте це вранці і ввечері перед сном, також у тих ситуаціях, коли Ви починаєте себе критикувати;
д) станьте перед дзеркалом, подивіться уважно на себе і говоріть наступні аффірмації: "Я цінна тому, що я існую", "Я тебе люблю", "Ти гарна дівчина і варта любові".

Не забувайте хвалити себе не лише за зовнішність, але і за свої риси характеру, дії, знання, вміння і навички. Та навіть просто за те, що Ви вже існуєте! Особистість не зводиться лише до зовнішності.

Вірю у Вас. Я впевнена, що Ви надзвичайна людина і коли Ви полюбите та приймете себе - ще більше людей побачить, яка Ви чудова! Удачі Вам!

Ответ отредактирован автором 16-04-2020 16:54:57


👍 рекоммендовать:

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!

Вы можете предложить автору этого вопроса пообщаться

Отправить запрос на общение могут зарегистрированные пользователи

Чтобы отправить автору этого вопроса предложение пообщаться, Вам нужно быть авторизированным.


Автор вопроса не разрешил его обсуждение. Запрет касается советов от неспециалистов. Открытые для комментирования вопросы - тут.

Наші психологи

Інтерв'ю з психологами
Інтерв'ю з психологами Семейный психолог - кто это и когда к нему обращаться?

Важен ли пол специалиста? Важно ли, чтобы «кандидатуру утвердили» оба супруга?

висловилося: 11

Інтерв'ю з психологами Патологические лжецы

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

висловилося: 5

Інтерв'ю з психологами Перерыв в отношениях

Помогает ли перерыв сохранить отношения? Как "грамотно" сделать перерыв в отношениях?

висловилося: 11

Рекомендуємо!

ls= Тест на психологический возраст Тест на психологический возраст

Ваш психологический возраст поможет установить онлайн тест. Наш психологический возраст не всегда совпадает с тем, что зафиксирован в паспорте.

ls= Честно о депрессии. Как себе помочь Честно о депрессии. Как себе помочь

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

ls= Вина или комплекс выжившего. Как справится. Вина или комплекс выжившего. Как справится.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

ls= 7 признаков психологического насилия 7 признаков психологического насилия

Психологическое насилие не заметно сразу. Признаки психологического насилия в отношениях. Партнёр пытается добиться своего любым способом, начиная от оскорблений, заканчивая угрозами, манипуляциями или физическим воздействием на вас.

ls= Психология измены Психология измены

Советы психолога парам, переживающим супружескую измену. Поиск отношений на стороне, по-видимому, один из самых простых и доступных в современной жизни способов самоутвердиться. Поисками приключений люди пытаются реализовать основную потребность..

ls= Семейные отношения рушатся – что делать? Семейные отношения рушатся – что делать?

Что предпринять, если члены семьи почувствовали: в семейной жизни появились проблемы? Нужно иметь в виду, что за создание конфликтной ситуации несут ответственность оба супруга...

ls= Про умовну і безумовну любов у відносинах  Про умовну і безумовну любов у відносинах

Важливо також не плутати те оспіване материнське безумовне прийняття та любов, яке в ідеалі має бути тотальне і незмінне, і яке можливе і адекватне тільки для мами по відношенню до своєї дитини, з партнерською безумовністю.

ls= ЧАС ІДЕ, ВІЙНА ТРИВАЄ… ПРО ТЕ ЯК РУХАТИСЯ ДАЛІ. ЧАС ІДЕ, ВІЙНА ТРИВАЄ… ПРО ТЕ ЯК РУХАТИСЯ ДАЛІ.

З плином часу все більше накопичується і відчувається напруга і у тих людей, які були вимушені виїхати з України і в тих, що їх зустрічають, приймають, допомагають, рідні чи чужі б вони не були. Мене всі бісять, вони продовжують жити звичним життям,

qr