Чого я хочу від життя або чому варто не шукати порад?

Ми часто з клієнтами говоримо про важливість розуміння того які у клієнта стосунки з життям.

Якщо ви не почнете виводити на свідомий рівень те, що ви хочете від життя, то завжди знаходитимуться люди, які розповідатимуть вам, що вам потрібно.

Ви так сильно можете звикнути до такого типу консультацій, що уже навіть в дорослому віці шукатимете життєвих експертів у всіх сферах. Ви можете розпитувати в інших людей: "Що мені потрібно?". Ви можете говорити їм: "Знаєш, я нічого не хочу" або "Знаєш, у мене немає ніяких цілей в житті". Ви можете свідомо чи підсвідомо спровокувати їх на певну пораду, а це, в свою чергу, також перекладання відповідальності за своє життя на плечі іншої людини.

Звісно порад просити потрібно, якщо справа стосується професійної сфери, або рішення потрібно приймати швидко, та й те тільки у тому випадку, коли у співрозмовника є досвід у прийнятті такого рішення. Проте пам'ятайте, що кінцеве слово повинне бути за вами, звісно якщо це не загрожує вашому життю та здоров'ю (у випадку поради лікаря і т.п.).

Існують спеціальні типи ігор описаних Еріком Берном. В одній з них психолог наводить приклад людини, яка постійно просить поради в оточення. Вона може не виконувати їх, або виконувати завчасно розраховуючи на провал. Тут в дію вступає так звана стратегія "особливості" певної людини.

Наприклад я хочу самоствердитись показуючи, що поради інших людей не допомагають мені, а це свою чергу свідчить, що я особливий. Я можу питати поради в інших і не виконувати їх, переконуючи співрозмовника, що в моєму випадку порада не подіє, БО Я ОСОБЛИВИЙ.

читайте также:

Почему люди хронически опаздывают? Каковы психологические причины опозданий? Каждый из нас хотя бы раз в жизни встречал людей, для которых опоздание – норма жизни. Такие личности опаздывают всегда, к тому же во время каждого разговора по телефону они постоянно повторяют: «Да-да, вот уже подъезжаю!».

Высокомерие Итак, по порядку, высокомерие (на мой взгляд) - абсолютный симптом невроза. Как определяет высокомерие мой любимый психоаналитик Карен Хорни - "Высокомерие - приписывание себе нереальных качеств или чрезмерно раздутых воображением качеств и з.

Така особливість пов'язана із певним психотравмуючим досвідом і вона протягом життя могла розвинутись в деформованому вигляді. Така людина може не шукати власних цілей в житті, не отримувати якихось досягнень, не зростати професійно та особистісно, а навпаки-постійно знецінювати досягнення, бажання, цілі та зростання інших людей. Якщо вам будуть цікаві механізми таких ігор між людьми ознайомтесь з працями Еріка Берна.

Майте на увазі, що завжди знайдуться люди, які пропонуватимуть вам те, що насправді лягає в їхню картину світу. Вони пропонуватимуть те, що може бути потрібним та актуальним саме в їхньому житті.

Взагалі багато людей люблять роздавати поради і роблять на цьому кар'єру. До речі психологи не входять в категорію таких людей, оскільки не дають порад. Психологи дають рекомендації, але це вже зовсім інша історія, пов'язана із відповідальністю клієнта за своє життя.

Ви можете виконувати побажання інших людей, ви можете рухатися в напрямку реалізації тих цілей, які інші люди назвали актуальними для вас. Але іноді приходить момент, коли ті чи інші досягнення не приносять вам бажаного відчуття задоволення і життєвого комфорту.

Відчуття, що я проживаю чуже життя, відчуття що я нічого насправді не хочу, або відчуття, що мені немає місця в цьому суспільстві, в цій країні, в цій сім'ї можуть супроводжувати такі кризові періоди.

Саме в такі моменти дуже важливо зупинитись і поглянути на своє життя зі своєї картини світу. Ми так звикли дивитись на себе очима інших людей, що все частіше виникає запитання "Хто я?" Інші люди явно не знають відповіді на нього. Відповідь стає зрозумілою, коли є речі, які є особистісно важливими саме для вас і ви реалізовуєте їх, хоча б маленький проміжок часу із 24 годин, відміряних нам добою.

У Психолога » Самопознание » Чого я хочу від життя або чому варто не шукати порад?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии samopoznanie Проекция: родители или партнёр?

В случае проекции человек как бы заменяет «Я – чувства» на «Ты – чувства» и таким образом отрицает собственные эмоции. Как распознать проекцию? Партнёр – зеркало и в нём меня привлекает то, что мне хочется прожить, но я этого себе не позволял ...

статья по психологии samopoznanie Кому и зачем нужна групповая психотерапия?

Преимущество группы заключается в том, что она представляет собой своеобразный островок мира, в котором можно исследовать поведение...

Все публикации раздела Самопознание >>

 
Комментарии к "Чого я хочу від життя або чому варто не шукати порад?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr