У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Дихай заради життя! (Дихання та тривожність)

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Дихай заради життя! (Дихання та тривожність)

Хочу продовжити про тривожність. Трохи науки. Тривожність – це  порушення регуляції емоцій. Один  відділ мозку при цьому надмірно або непостійно активний (мигдалина) а інший -   недостатньо активний ( префронтальна кора).  Саме розбалансування цієї взаємодії  має потужний вплив на те, як ми сприймаємо навколишнє середовище, себе та інших людей: як безпечних або небезпечних. Це безумовно змінює те, як ми думаємо, відчуваємо і поводимося. Вилікувати тривожність – це саме налагодити співпрацю цих відділів та вирівняти наше сприйняття. Саме тому так важко лікувати це пігулками. Бо лікар практично усліпу розраховує, що пригальмувати, що активувати та якими дозами. А інші ділянки системи «Людина» залишаються без уваги.

перехоплює дихання

Але є хороша новина:  за теорією систем, порушення у системі можливо вирівняти або залишив її у спокою, або повільно навантажуючи цю систему.

Саме цю функцію виконує повільне регульоване дихання.  Дихальна система – це дуже потужна та велика система, яка має: хеморецептори, барорецептори,  механорецептори.  Акт дихання включає багато процесів, що супроводжується активацією цих рецепторів, що дуже ретельно відслідковуються мозком, та дуже швидко викликає його відповідь.

Зараз вже дуже ретельно вивчено, який саме вплив здійснює вдих, його уповільнення. Як впливає  затримка дихання. Що викликає у організмі видих та його  розтягування.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

І саме співвідношення цих впливів і дає лікувальний ефект.

Когерентне дихання  може покращити регуляцію емоцій, зменшити гіперактивність мигдалини та збільшити недостатню активність у префронтальних центрах регулювання емоцій.. Дані також свідчать про те, що активація вагальних аферентних шляхів (теж шляхом дихання) може підвищити рівень інгібуючого нейромедіатора гамма-аміномасляної кислоти, стимулювати вивільнення окситоцину, активізувати соціальну активність та покращувати когнітивну діяльність. Це про те, що оточення більш не викликає страх.

Ми звикли до того, що системи дихальних вправ – це щось дуже старе та з далекого сходу… часто  гуру не може пояснити, що саме він робить, та як це впливає.

Але люди через досвід тисячоріччями відпрацьовували техніки, не маючи можливості дати пояснення. Це надає зараз наука, бо має потужні можливості. Саме поєднання науки та досвіду тисячорічь дають дуже потужні результати.

Не тривожтеся – просто дихайте!

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Дихай заради життя! (Дихання та тривожність)
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi Сказка о Бусинке.

Итак, была себе на свете Бусинка. Всю свою жизнь она была в большой и старой шкатулке, которая стояла на нижней ...

психологія strahi Панические атаки: как избавиться?

Внезапное ощущение сильного и беспричинного страха известно всем как паническая атака. Избавиться от панических атак, обычно, помогают психологи, либо психотерапевты.  Но с лёгкой формой возможно справиться и самостоятельно.

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення "Дихай заради життя! (Дихання та тривожність)"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr