У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Довіра до внутрішнього голосу

У Психолога » Самопізнання » Довіра до внутрішнього голосу

Хотів би поділитися своїми роздумами про те, як ми використовуємо професійний лексикон.  Мені особисто не дуже подобається таке слово з псі-лексикону як "консультація", "сесія" чи "сеанс" по відношенню до псі-спеціалиста. Для мене більш прийнятним та обгрунтованим є слово "зустріч". Чому саме "зустріч"? "Зустріч" – це саме те, що відбувається на зустрічі з псі-спеціалістом.

Зустріч зі своїм несвідомим, зі своїми почуттями, зі своєю історією, зі своїми спогадами й уявленнями, зустріч з собою та зустріч з іншим в якості псі-спеціалиста.

підсвідоме

Все наше життя - це "зустріч".

Є ще одно слово з псі-лексикону, яке мені не подобається - це слово "інтерпретація". В цьому я не самотній. В інтерв’ю Джил Чодер-Голдман Антоніно Ферро так і говорить, що він не використовує слово "інтерпретація", та додає, що для нього більш придатним є слово "коментар". Особисто я повністю розділяю таке відношення і цю думку.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Зустріч під час зустрічі з псі-спеціалістом проходить не тільки у клієнта з тим, що я описав вище. Але це справедливо і для самого псі-спеціаліста. Таким чином псі-спеціаліст, якщо він готовий до цього, може почути голос свого власного несвідомого.

Майкл Ейген саме тому психотерапевта називає містиком. Безперечно, що це і є містикою, але лише для тих, хто цим не володіє. У кого ще не відбулась зустріч зі своїм власним несвідомим і він не чує і не дослухається до свого внутрішнього голосу.

Коли клієнтка розповідає мені про свій страх і його вплив на неї, що її тіло реагує нудотою та вона "перестає хотіти їсти". Ее слова почуються в моєму несвідомому, але я почую вже ці слова, як видозмінене ехо, яке звучить як "я перестаю хотіти жити". Коли я пізніше зроблю свій "коментар", вона скаже, що вона повинна зізнатися собі, що це насправді так, і що це правда так, що вона "перестає хотіти жити". Це те, що Уілфред Біон називав ревері - внутрішнім голосом. І якщо достатньо довіряти своєму несвідомому, то цей голос можна почати чути.

Що ви думаєте про існування несвідомого?

Чи чуєте ви свій  внутрішній голос?

Чи довіряєте ви своєму внутрішньому голосу та можете на нього покластися?

У Психолога » Самопізнання » Довіра до внутрішнього голосу
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Що робити з внутрішньою накопиченою злістю і гнівом?

Якщо проводити паралель з людиною, то їй, як і автомобілю, життєво необхідним є викид енергії, емоцій. Як позитивних, так і негативних.

психологія samopoznanie Мысли-ловушки

Руминации - повторяющие мысли, которые двигаются по замкнутому кругу и очень часто не имеют ответов. Как жвачка, которую мы постоянно жуем по инерции, даже когда она давно потеряла вкус. Каждый человек время от времени руминирует.

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Довіра до внутрішнього голосу"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr