ЕМОЦІЙНЕ ВИГОРАННЯ: ЯК МИ ЦЕ РОБИМО З СОБОЮ І ЧОМУ?
Емоційне вигорання це стан тотального виснаження на емоційному та фізичному рівнях. Це стан, коли вже "нічого дати"..
Це втрата бажань щодо будь-чого.. втрата радості, задоволень.. та сильний брак енергії для життя..
Це відчуття безсенсовності, порожнечі, болю й відчаю водночас..
Це стан, коли нічого зі звичних речей вже не допомагає відчути себе добре.. і з'являються фантазії про втечу.. й настирливе бажання сховатись від усіх..
Емоційне вигорання є результатом хронічного стресу і є небезпечним, адже може призвести до розвитку хвороб та психічних розладів.
Часто, люди недооцінюють ці ризики..
І рідко хто має звичку прислухатись до себе, відчувати своє тіло, усвідомлювати власні емоції та вчасно призупинятись для відпочинку й відновлення.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
А знаєте чому?
Все знову ж таки родом з дитинства..
! По-суті, ми несвідомо самі собі організовуємо такий стиль життя, що призводить до емоційного вигорання.
За цим, найчастіше, стоїть наш дитячий спосіб в задоволенні певних психологічних потреб.
Наприклад, нечутливість до себе та схильність до самопожертви, що періодично призводить до вигорання, - це спосіб відчути власну цінність для інших, почути теплі слова про себе, отримати визнання.
Така стратегія поведінки відображає пережитий в дитинстві досвід, коли лише служінням або значимими досягненнями можна було отримати схвалення та увагу від батьків.
Але є і інші варіанти дитячого досвіду, через який з'являється проблема з емоційним вигоранням. Це глибока тема)
Стресс понятие, причины и некоторые рекомендации Когда требования внешней ситуации, длительное время преобладают над внутренними ресурсами человека, происходит нарушение состояния равновесия. Практические советы по профилактике эмоционального истощения...
Що таке посттравматичне зростання? Що таке посттравматичне зростання? Про ПТЗ нам розповів доктор Тал Бен-Шахар, співзасновник Академії досліджень щастя, автор двох найпопулярніших курсів в історії Гарвардського університету.Багато хто чув про ПТСР — посттравматичний стресовий
запитати психолога онлайнЯкщо ви періодично стикаєтесь із цією проблемою у своєму житті, пропоную вам замислитись над такими питаннями:
"А як я це роблю? Як я не помічаю сигналів свого тіла про втому? Як я обираю бігти далі? Чого я насправді прагну отримати взамін на ці надзусилля? Що саме є настільки важливим для мене, раз я обираю продовжувати "бігти"?"
Не спішіть.. пошукайте відповіді всередині себе..
Продовження читайте у пості "Дитячі травми та емоційне вигорання у дорослому віці".
Психолог Світлана Гліган
Дата публікації 2023-05-15 в 00:49:24
Опубліковано на сайті 15-05-2023