ЕМОЦІЙНЕ ВИГОРАННЯ: ЯК МИ ЦЕ РОБИМО З СОБОЮ І ЧОМУ?
Емоційне вигорання це стан тотального виснаження на емоційному та фізичному рівнях. Це стан, коли вже "нічого дати"..
Це втрата бажань щодо будь-чого.. втрата радості, задоволень.. та сильний брак енергії для життя..
Це відчуття безсенсовності, порожнечі, болю й відчаю водночас..
Це стан, коли нічого зі звичних речей вже не допомагає відчути себе добре.. і з'являються фантазії про втечу.. й настирливе бажання сховатись від усіх..
Емоційне вигорання є результатом хронічного стресу і є небезпечним, адже може призвести до розвитку хвороб та психічних розладів.
Часто, люди недооцінюють ці ризики..
І рідко хто має звичку прислухатись до себе, відчувати своє тіло, усвідомлювати власні емоції та вчасно призупинятись для відпочинку й відновлення.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
А знаєте чому?
Все знову ж таки родом з дитинства..
! По-суті, ми несвідомо самі собі організовуємо такий стиль життя, що призводить до емоційного вигорання.
За цим, найчастіше, стоїть наш дитячий спосіб в задоволенні певних психологічних потреб.
Наприклад, нечутливість до себе та схильність до самопожертви, що періодично призводить до вигорання, - це спосіб відчути власну цінність для інших, почути теплі слова про себе, отримати визнання.
Така стратегія поведінки відображає пережитий в дитинстві досвід, коли лише служінням або значимими досягненнями можна було отримати схвалення та увагу від батьків.
Але є і інші варіанти дитячого досвіду, через який з'являється проблема з емоційним вигоранням. Це глибока тема)
Тело помнит все - хорошее тоже Тело помнит все - так называется известная книга Бесил Ван Дер Колка. Книга о том, как работает этот механизм, и как справится с травмирующими событиями. Сосредоточившись на полезном и приятном телесном опыте сейчас мы также помогаем себе быть в настоящем, создавая благоприятную платформу для будущего.
Стресс и его влияние на организм человека В условиях войны, большинство людей находятся под влиянием сильных негативных эмоций, то есть испытывают стресс. Стресс – это реакция организма на ненормальные обстоятельства, как способ адаптации к нынешним реалиям. Обстоят...
запитати психолога онлайнЯкщо ви періодично стикаєтесь із цією проблемою у своєму житті, пропоную вам замислитись над такими питаннями:
"А як я це роблю? Як я не помічаю сигналів свого тіла про втому? Як я обираю бігти далі? Чого я насправді прагну отримати взамін на ці надзусилля? Що саме є настільки важливим для мене, раз я обираю продовжувати "бігти"?"
Не спішіть.. пошукайте відповіді всередині себе..
Продовження читайте у пості "Дитячі травми та емоційне вигорання у дорослому віці".
Психолог Світлана Гліган
Дата публікації 2023-05-15 в 00:49:24
Опубліковано на сайті 15-05-2023