У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Горювання за втраченим

У Психолога » Горе, втрата » Горювання за втраченим

Проживання горя - може бути про смерть близької людини, втрату близьких відносин (дружба, любов), втрату роботи, зміну міста, країни, втрату дому, втрату фінансів.

sad
Ми можемо мати різну реакцію на горе - субнормальну та наднормальну. Субнормальна виглядає як уникнення, в'ялість, низький рівень енергії, заціпеніння, порушення пам'яті. Наднормальна - із нав'язливими думками, підвищеним рівнем енергії, надцінними ідеями та занепокоєнням.


При любій із реакцій варто давати собі час на відпочинок та уповільнюватися. Це особливо непросто при наднормальній реакції.
Під час горювання змінюється відчуття часу. Час заморожується, зникає можливість зробити наступний крок. Минуле здається більш близьким ніж майбутнє. Людина живе в старих ролях і баченні себе. Враховуючи це не варто найближчі пів року робити серйозний вибір. Тому що функція оптимального вибору тимчасово недоступна.


Горювання може тривати різний період, в залежності від виду втрати, цінності втрати, рівня опорності та інших особливостей. В середньому це триває пів року - 1,5 роки. Іноді ми можемо не дозволяти собі горювати або застрявати на одній із стадій. Тоді, цей період може тривати набагато довше ніж 1,5 року.


Є 5 стадій горювання: заперечення та ізоляція, торг та ритуал, гнів, депресія та прийняття. Ці стадії можуть тривати нерівномірно, в деяких випадках можуть повертатися та змінюватися.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.


Що робити при горюванні?

1. Усвідомте факт горя. Ви дійсно зазнали втрати. Це було для вас важливим. Ваші почуття зараз важливі. Того, що було не повернути;
2. Відчуйте та проживіть біль. Перестаньте уникати думок. Ви можете запрацьовуватися на роботі, придумати 100500 захоплень, глушити біль алкоголем, проте це не дасть довготривалого ефекту та сповільнить процес горювання;
3. Поступово реорганізовуйте своє життя. Після втрати, проживши біль ви можете налагоджувати побут, здобувати ті навички, яких не вистачає для життя;
4. Задайте собі запитання:
1. Що я втратила/втратив разом із близькою людиною/роботою/домом?
2. Як/чим я можу це заповнити?
5. Спостерігайте за тим як ви взрощуєте нове відношення до того кого/що втратили, як з'являється можливість йти в майбутнє.

Надихалася роботами: К. Бандін, В.Вордена, Е.Кюблер-Росс та власним зіткненням та проживанням горя.

У Психолога » Горе, втрата » Горювання за втраченим
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія gore-smert-blizkogo «Коробочка горя» (инструмент для самопомощи из цикла «Пережить горе»)

Для того, чтобы переплыть реку, нужно плыть. Для того чтобы пережить горе, нужно горевать. А для это необходимо и место и время.

психологія gore-smert-blizkogo Жизнь продолжается...to be continued

Что бы в жизни не случилось, важно помнить и напоминать человеку о том, что жизнь продолжается... Мир вокруг не рухнул.

Усі публікації розділу Горе, втрата ᐉ

 
Обговорення "Горювання за втраченим"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr