У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


читать по-русски

Головне – прийняти рішення

выбор

 1. Ви – жінка і вас постійно принижує, а то й б'є чоловік чи коханий… а ви терпите…
 2. У 25-й раз даєте собі слово не спізнюватися і в 2500-й раз спізнюєтеся.
 3. Соромитеся своєї залежності від ... і нічого не можете з собою вдіяти.


Ситуації, як бачимо, досить різні, але у всіх цих ситуаціях потрібно одне – прийняти рішення.

Одними з найголовніших категорій у психологічному житті людини є:

 • Усвідомлення
 • Вибір
 • Прийняття рішення
 • Відповідальність

осознание
Усвідомлення – це досягнення граничної ясності у баченні чогось (своїх помилок, інших людей, світу загалом); це поєднання в єдине ціле думки, почуття та відчуття, - тобто це становлення в один момент єдиним цілим.
У процесі прийняття рішення, це усвідомлення виглядає, як чітке і ясне бачення проблеми, з якою ми зіткнулися і вирішити яку нам просто необхідно. Інакше ми не зможемо спокійно і впевнено рухатися далі життям.


Вибір - це докладне всебічне вивчення, а потім і подальше порівняння між собою всієї різноманітності потенційно можливих варіантів чогось (вчинків, цілей, дій, людей, речей тощо) для того, щоб визначити найкращий для нас.

читайте также:

Сам себе психолог или статья про Ответственность Многие люди склонны возлагать ответственность за происходящее на внешние факторы. Виноваты все кругом, жена, начальник, политика, судьба – все, но не Я.

Как научится отстаивать свои личные границы. Личные границы -  тема, наверное, знакомая для многих в жизни и каждый человек, так или иначе, сталкивался с нарушением своих или чужих личных границ, либо можно назвать личным пространством. Это не то, что можно потрогать, увидеть, -  на с

спросить психолога онлайн

выбор

Поки ми не прийняли рішення – перед нами знаходиться все різноманіття потенційно можливих виборів і ця невідомість та можливість чого завгодно – зачаровує – ми, немов на порозі гігантського супермаркету можливостей та різних реальностей і можемо купити що захочемо – і ми насолоджуємося цим передчуттям покупки. І можна, звичайно, так і завмерти на місці в цій насолоді повною свободою вибору. Але вічно не стоятимеш на місці, - нам же необхідно зробити покупки. І ось тоді ми йдемо і робимо свій вибір і приймаємо рішення, тим самим відмовляючись від усього того різноманіття на користь когось або чогось одного-єдиного для того, щоб почати рух вперед.
У ситуації вибору природними є сумніви та коливання. Але на цій стадії прийняття рішення вони і повинні залишитися. Адже часто буває, що рішення вже ухвалено, механізм уже запущено, а людина продовжує сумніватися. І тут справа просто приречена на провал. Якщо хоч трохи сумніваєшся – у жодному разі нічого не роби, а якщо вже робиш – то вольовим зусиллям відкинь всі сумніви.

выбор

Прийняття рішення – це вольовий акт, який визначає той варіант когось або чогось (мети, дії, людини, речі тощо), який, як нам здається, найбільше відповідає нашій суті, влаштовує нас чи є найбільш оптимальним для ситуації та який означає «Хай буде це!».
Адже нам дуже хочеться кудись рухатися в житті, щоб досягти чогось, будь-яких обраних нами і безумовно важливих цілей, а без прийняття будь-якого рішення – рух неможливий. Причому рухатись можна і вперед, і назад, і убік.
Ухвалення рішення – це ключовий момент, в який можна змінити буквально все.

Рішення можна приймати:

 •     a) свідомо;
 •     b) інтуїтивно;
 •     c) інстинктивно;
 •     d) несвідомо чи за звичкою.

Свідомо приймаючи якесь рішення, ми, тим самим показуємо і доводимо самим собі те, що це ми самі керуємо своїм життям і тільки від нашого вибору залежить його течія в той чи інший бік. І це надає нам впевненості у собі.
Тільки свідомий вибір будь-чого – це одна з найголовніших умов миру в душі та порядку в голові.
Інтуїтивні рішення доречні, найбільше, в ситуаціях, коли відсутня необхідна інформація або дуже важко оцінити переваги будь-якого вибору саме через надмірний надлишок інформації – так, що можна остаточно в ній заплутатися.
Інстинктивно найчастіше приймаються рішення, пов'язані з виживанням в умовах ліміту часу та реальної небезпеки для життя.
Приймаючи рішення несвідомо чи стереотипно, відповідно до наших звичок – ми ходимо замкненим колом, наступаючи на ті самі граблі.

выбор
Відповідальність – це готовність відповідати за результат (вчинка, дії, роботи, слів тощо) та за його можливі наслідки.
Існує:
- відповідальність перед собою за власний вибір;
- відповідальність перед іншими (ближніми та дальніми) за свій вибір та за свою поведінку.

ответственность
Відповідальність перед собою полягає у готовності людини заплатити за свою можливу помилку при ухваленні будь-якого рішення. Заплатити втратою: часу, грошей, сил, репутації, здоров'я, свого становища в суспільстві тощо, або ж душевними муками та стражданнями, причому заплатити без зайвого голосіння і жалю. Як кажуть французи "Се ля ві".
Відповіддю за вчинок чи роботу може бути як заохочення, так і покарання. І є певний ризик, коли ми приймаємо рішення. Але відповідальність перед іншими і полягає в готовності прийняти від цих інших як заохочення, так і покарання. Як воїн, який готовий і стати переможцем, і пасти на полі бою. Можливість помилитися під час виборів і становить ту частину відповідальності, яку ми беремо на себе.

 

Прийняття самого рішення виглядає наступним чином: ми востаннє порівнюємо між собою різні варіанти дій та ін. і вольовим зусиллям виділяємо для себе головне і говоримо «нехай буде це!» і упокорюємося своїй долі, починаючи рух у вибраному напрямку.
Але не забуватимемо, що прийняти рішення – це вже третя літера у слові.

1-а літера – це усвідомлення проблеми.
2-а літера – вибір між кількома варіантами.
Зрештою, саме ухвалення рішення.
Ну а 4-та літера - взяття на себе відповідальності за прийняте рішення перед іншими людьми і собою.

А виглядає це взяття на себе відповідальності, наприклад, так: якщо я завтра знову запізнюся на роботу – то я готовий прийняти на себе всі негативні наслідки цього вчинку (неприємну ситуацію, косі погляди колег, догану від начальства тощо аж до звільнення) ) і плюс покарання від себе: наприклад, тиждень не їм солодкого (не дивлюся свій улюблений серіал, не граю на комп'ютері тощо); а якщо прийду вчасно – то загальна мені шана і повага. Ну і "нагорода чекатиме на героя" у вигляді тортика, морозива, приємної покупки або іншого самозаохочення.

чествование

У Психолога » Личностный рост и полезные советы » Головне – прийняти рішення
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии lichnostnyi-rost Симптомы и стадии эмоционального выгорания

Как предотвратить развитие эмоционального выгорания. Когда мы выгорели, мы выключаем чувствительность и перестаем сочувствовать, вы становитесь раздражительными...

Все публикации раздела Личностный рост и полезные советы >>

 
Комментарии к "Головне – прийняти рішення"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr