У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Хочу завітати до психолога!

  • 1. Хто такий психолог?
  • 2. Психологи - теж люди.
  • 3. Стережіться шарлатанів!
  • 4. Професійні психологи - хто вони?
  • 5. Навіщо взагалі йти до психолога?
  • 6. Види та типи психологічної роботи.
  • 7. Як вибрати собі спеціаліста?
У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Хочу завітати до психолога!

психолог

1. Психолог – це такий фахівець, який допоможе вам:

    1) Розібратися у собі, знайти справжні мотиви ваших вчинків;

    2) Визначитися з цілями та цінностями;

    3) Зробити необхідний та правильний саме для вас вибір;

Знайдіть свого психолога онлайн.

    4) Розвинути у собі ті якості, яких вам бракує;

    5) Впоратися з будь-яким кризовим чи болючим станом;

    6) Знайти внутрішні ресурси для життя в цілому або будь-якого завдання зокрема;

    7) зорієнтуватися в ситуації, в якій ви опинилися;

    8) Зрозуміти інших, розібратися у справжніх мотивах їхніх вчинків, у цілях , що вони переслідують, у їхніх почуттях до вас;

    9) Вирішити конфліктну ситуацію;

читайте також:

Найти своего терапевта. Миссия выполнима, или Техника безопасности В шутке о том, что найти своего психотерапевта так же сложно, как выйти удачно замуж, есть доля шутки. Идеальных терапевтов, на 100% подходящих именно вам – не существует. При этом найти «достаточно хорошего» терапевта – задача вполне реальная.

Как выбрать психолога? Сегодня мы видим повальное увлечение психологией. Специалисты в этой области растут как грибы после дождя. Как найти достойного психолога?

запитати психолога онлайн

    10) Налагодити гармонійні взаємини з близькими (чоловік, дружина, дитина, батько, мати, брат, сестра, бабуся, дідусь, друг, кохана людина) та рештою оточуючих;

    11) Знайти правильний підхід у вихованні вашої дитини;

    12) І ще багато чого іншого ...

Щоправда, є одна важлива деталь: робити він-вона це буде не замість вас, а разом з вами.

Зараз багато людей, які хоч якось розуміються на психології, називають себе психологами. Давайте диференціювати: є люди з певними здібностями і знаннями, а також багатим життєвим досвідом; і є фахівці-професіонали, які довго навчалися цього мистецтва-ремесла і мають великий досвід роботи зі спеціальності. Далі за текстом під словом "психологи" ми матимемо на увазі саме других, тобто професіоналів.

Але при цьому особисто я вітаю девіз: «Кожен – сам собі психолог». І якби кожен із нас жив відповідно до цього девізу, то яким же психологічно здоровим було б наше суспільство!

психолог

2. Тепер давайте поговоримо про другий аспект питання, а саме про те, що психологи це по суті теж люди зі своїми слабкостями і недоліками. Пам'ятатимемо мудрість древніх "не сотвори собі кумира" і не повторимо ту ж помилку, що і з лікарями - адже надмірна і некритична довіра до «людей у ​​білих халатах» часто призводить до плачевних наслідків для здоров'я нашого та наших близьких. У жодному разі не агітую не вірити лікарям або психологам – без довіри взагалі ні до кого йти не варто. Я лише закликаю не вірити сліпо, а вірити з розумом, тобто з критичним осмисленням та розумінням почутого та запропонованого фахівцями. Адже за наше життя та психологічне здоров'я за великим рахунком не відповідає ніхто, крім нас самих. І щоб не переоцінювати інших людей потрібно лише гідно оцінювати себе і довіряти найбільше собі. Тому, навіть якщо якесь «світило науки» каже вам одне, а ви цього ну ніяк прийняти не можете – ні в якому разі не приймайте! Бо навіть якщо цей професор правий, то без нашої довіри толку від цього не буде. Що готові прийняти – приймайте, а що ні – відкидайте з усією прямотою та чесністю. Адже обман і самообман дорого обходяться в результаті. Навіть якщо спочатку і була якась вигода – шкода наприкінці незрівнянно більша.

А від помилок ніхто не застрахований – навіть «най-най», на жаль, іноді теж помиляються. Усі ми люди, просто люди.

І ще. «Найбільш-самих» як не крути мало. А серед інших трапляються і добрі спеціалісти, і «не дуже», і навіть «зовсім не дуже», і взагалі «нефахівці» бувають. Адже всі по-різному навчалися у ВНЗ і зараз професійно вдосконалюються теж по-різному. І здібності у всіх різні (адже у ВНЗ, на жаль, не за здібностями беруть). Характер і чисто людські риси теж різняться. А це все ой як важливо для хорошого фахівця.

клоун

3. А серед лікарів і психологів (та й інших фахівців) теж іноді трапляються клоуни, які ні за що не відповідають.

Як же уберегтися від шарлатанів і не нарватися на таких ось "клоунів, що ні за що не відповідають"?

По-перше, будьте пильні і не ведіться на гучні обіцянки цілковитого лікування від усього - це неможливо. З іншого боку остерігайтеся «використання нових психотехнологій» і «езотеричних практик», тому що це, швидше за все, навколопсихологічний містицизм, найбільше схожий на магічні ритуали, що прикриваються різноманітними науковими поясненнями та тлумаченнями.

По-друге, не ведіться на обкладинку. Глянець – він і в психології глянець. Гарний антураж - костюмчик з голочки, приємні і ввічливі манери, шикарний офіс, психологічна термінологія і переконлива мова не мають нічого спільного з професіоналізмом фахівця і зовсім нічого не говорять про його кваліфікацію як психолога. А говорять лише про вміння себе презентувати, а в гіршому випадку і пустити пилюку в очі. Це схоже на яскраву, красиву обгортку від цукерки, всередині якої може бути все що завгодно – і смачна шоколадна цукерка, і якась дешева пастила чи тягучка. І вам треба визначитися, що вам важливіше: вирішити свою психологічну проблему або приємно провести час у шикарному антуражі.

психолог

Ще порада. Якщо вас наполегливо запрошують на тренінг особистісного зростання (річ досить корисна при кваліфікованому тренері) разом із вашою дружиною, начальником, підлеглим чи друзями – ніколи не погоджуйтесь! Тренер у цьому випадку – 100% шарлатан.

Річ у тім, що в психотерапевтичній групі не повинні бути разом родичі, знайомі, співробітники – тому що це може суттєво перешкоджати саморозкриттю учасників тренінгу та встановленню довірливих відносин у групі, що є обов'язковою умовою ефективної роботи. (Інша справа тренінг з командоутворення або якийсь бізнес-тренінг). Про це знають усі кваліфіковані тренери, але звичайні люди не знають – ось шахрайство і користується цим незнанням щоб побільше «бабла зрубати». А люди страждають. Наведу приклад. Піддався один мій клієнт на умовляння і пішов на тренінг разом із дружиною. І ось влаштували їм там сеанс «психологічного стриптизу» – спостерігала за цим, звичайно, вся група. Дружину клієнта, що називається, розібрали вроздріб і … кинули, порекомендувавши насамкінець «обов'язково пропрацювати це самій». І ось, «вивернута навиворіт» і не знаючи, що з цим робити далі, жінка скандалить удома з чоловіком і йде від нього до своєї матері – внутрішній конфлікт, що викликав таку реакцію і пов'язаний із взаєминами з чоловіками, був спровокований некваліфікованою роботою тренера.

У психодрамі є "золоте правило": ніколи не починати опрацьовувати проблему клієнта надто глибоко, якщо немає можливості (за часом чи з інших причин) закінчити розпочате. Тому що дуже часто переживання людини бувають настільки глибокими і сильними, що впоратися з ними, пережити їх людині наодинці, без підтримки фахівця, часто буває не під силу. І це не реклама психологів – це гіркий досвід багатьох професіоналів.

психологи

4. Хто ж такі професійні психологи? І як же визначити хтось перед тобою – фахівець чи шарлатан?

Це складно, але все ж таки можливо. Щоправда, мають збігтися одразу кілька умов:

• по-перше, хороший фахівець ніколи не братиметься за все, що йому-їй не запропонують зробити – у кожного професіонала є свої переваги та сильні місця. Чим досвідченіший спеціаліст, тим зрозуміло таких місць у нього-неї буде більше, але кількість їх все одно обмежена. Тобто, він-вона завжди спочатку коротко розпитає: у чому суть вашої проблеми, щоб вирішити для себе - буде він-вона братися за роботу з вами чи ні;

• по-друге, хороший фахівець під час першої зустрічі обговорить усі умови вашої з ним спільної роботи: час та місце зустрічей, їх тривалість, вартість, вимоги та зони відповідальності за роботу ваші та його-її;

• по-третє, хороший фахівець не даватиме порад і не робитиме скоростиглі висновки. Спочатку він-вона вас уважно вислухає, розпитає про все, що його-її зацікавило і що йому-їй потрібно для роботи. Причому він-вона завжди може пояснити, для чого йому-їй та чи інша інформація – він-вона ніколи не буде питати що-небудь з цікавості. Тому, не соромтеся запитувати психолога, навіщо йому-їй знати те й те - хороший фахівець завжди терплячий і відкритий перед клієнтом, не буде грати ні в які ігри, і відразу пояснить, що йому-їй дасть та чи інша інформація про вас (я, наприклад, завжди пояснюю, якщо мене запитують і не бачу в цьому нічого поганого, моє самолюбство при цьому не страждає, а клієнт має право це знати).

• по-четверте, хороший фахівець ніколи не перетворить зустріч на порожню балаканину, наприкінці якої нічого не прояснилося в голові, нічого не змінилося за винятком того, що вам трохи полегшало, тому що ви висловилися і вилили свої почуття, тобто зробили щось на кшталт кровопускання (застосовується як тимчасова міра, щоб не стався крововилив у мозок), але тільки й усього. Професіонал, що поважає себе, ніколи такого не допустить, навіть якщо сам клієнт зі страху перед серйозною і глибокою роботою, буде його до цього схиляти. Фахівець буде застосовувати різні техніки, але робитиме це не нав'язливо і не демонстративно (ось мовляв який я фахівець, скільки всього я знаю), а дуже вчасно і непомітно для самого клієнта проситиме його щось зробити: наприклад "подумати про...", "згадати ситуацію", "уявити...", "показати як...", "сконцентруватися на своїх почуттях чи відчуттях" і багато чого іншого.

• по-п'яте, хороший фахівець неухильно і за будь-яких обставин дотримуватиметься професійної етики, анонімності та конфіденційності. Психолог у цьому випадку схожий на адвоката та інтереси клієнта для нього понад усе. Виняток становить лише випадки, коли клієнт сам порушує моральні та етичні норми, обмовляє та намовляє на фахівця і той змушений захищати своє добре ім'я від несправедливих звинувачень та нападок в свою адресу, вимушено та частково знімаючи конфіденційність для надання правдивої інформації з даного випадку. А також екстрені ситуації, коли клієнт вчинив чи збирається вчинити злочин із загрозою людському життю. Маньяки вони, звичайно, теж десь ще люди, але я б не радив їм приходити на прийом до психолога (краще вже одразу до психіатра), а психологу – їх приймати.

• По-шосте, хороший фахівець завжди і обов'язково (незалежно від розміру оплати) вкладатиме всю свою душу в роботу з вами, так само як і з іншими клієнтами.

Увага! Величина плати за роботу ніяк не пов'язана зі ступенем професіоналізму, а лише з самооцінкою фахівця та ступенем його нахабства.

Розмір наданої вам допомоги навряд чи буде пов'язаний з кількістю сплачених вами грошей. Надана вам допомога взагалі не може бути оцінена, вона - безцінна! Оцінюються лише витрачені на вас час, зусилля та отримані вами знання. Не більше того.

психолог

5. Навіщо взагалі йти до психолога?

У принципі, це зовсім і не обов'язково. Адже, як правило, багато хто і сам знає або, принаймні, хоча б здогадується про справжні причини свого стану або про необхідний спосіб дій у цій ситуації. Але людині при цьому не вистачає простого підтвердження своїх здогадів або останнього поштовху для реалізації фактично вже прийнятого рішення. І тоді потрібна «інша» людина, яка як дзеркало «віддзеркалить» власні думки і допоможе поставити крапку – ухвалити рішення. Цим «іншим» може бути будь-хто: родич (якщо у вас хороші підтримуючі стосунки), друг чи подруга, просто хтось знайомий (-а) або навіть незнайомий (-а). Але, все ж таки краще, якщо це буде особисто не зацікавлений, більш об'єктивний (через відсутність особистих зв'язків) професійний психолог, який зможе подивитися на ситуацію з боку і допоможе це зробити самій людині.

психолог

6. Види та типи психологічної роботи.

Консультації бувають короткостроковими, націленими саме на цю ситуацію, на вирішення цієї конкретної проблеми. І довготривалими – від десяти і більше сеансів для вирішення фундаментальніших завдань: впевненість у собі, вироблення необхідних навичок, позбавлення від залежностей тощо.

Сімейне консультування або робота з парою – це окрема форма консультаційної роботи, під час якої вирішуються запити сім'ї або любовної пари. Як правило до психолога приходять пари, які хочуть зберегти свої відносини і вийти з «зони турбулентності», в яку потрапила сім'я чи пара. Хоча іноді запитом до психолога буває й такий: як максимально безболісно розійтися (чи розлучитися) для кожного з пари? Адже розлучатися також треба вміти. Важливо це робити екологічно.

Індивідуальна психотерапія, як вид глибокої психологічної трансформації людини, призначений для зцілення її душевних ран та отриманих у дитинстві психологічних травм, переформатування шкідливих психологічних програм, отриманих у спадок від родичів та кардинальної зміни ставлення клієнта до себе та оточуючих – може тривати від кількох місяців до кількох років. Існує також групова психотерапія. За назвою зрозуміло що в цьому випадку психотерапія відбувається у групі. Але я радив би використовувати цю досить ефективну форму роботи тільки після проходження вами індивідуальної терапії.

І окремо стоїть такий вид роботи як психологічний тренінг - форма групового опрацювання та тренування різних навичок спілкування, пізнання себе та інших, розуміння, подолання страхів і внутрішніх бар'єрів та ін.

психотерапия

7. А як же вибрати собі хорошого фахівця?

Для того щоб вдало вибрати собі психолога, необхідно дотриматися всього кількох умов.

Головними вимогами під час виборів психолога є лише три.

Крім того, що психолог:

1) має бути хорошим професіоналом, він-вона

2) повинен (повинна) бути ще й порядною людиною за своєю суттю, а також

3) підходити клієнту як особистість.

Ну про професіоналізм ми вже поговорили раніше. Цього достатньо.

А друга вимога – особливо актуальна. Дуже часто можна, на жаль, зустріти морально неохайних психологів (як і лікарів, юристів, будівельників тощо) – людей жадібних, брехливих, злих, заздрісних, маніпулятивних, егоїстичних. На велику нашу біду, освіта та професійна діяльність не лікують душевні вади людей. А чи зможе такий психолог вам справді допомогти, не зруйнувавши те, що ще лишилося – вирішувати вам.

Дуже важливою є також психологічна сумісність психолога і клієнта. Тут і симпатія, і порозуміння, і відчуття одне одного. Адже чим злагоднішим буде тандем психолог-клієнт, тим ефективнішим буде результат.

психолог

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Хочу завітати до психолога!
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt Гештальт-коучинг

Что же это? В этой работе, я в общих чертах раскрою суть метода, его задачи и цели.

психологія psiholog-psihoterapevt Как выбрать психолога и психотерапевта

Выбирайте того психотерапевта, при общении с которым чувствуется, что это «ваш» человек. О квалификации психотерапевта говорят и отзывы клиентов. Признаки ответственного отношения психотерапевта к клиентам.

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Хочу завітати до психолога!"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr