Страх самотності
Страх самотності.
Я залишусь сама. Або один. Найчастіше у жіночої статі…
Це думка викликає тривогу, у деяких навіть страх.
Звідки береться цей страх?
І знову привіт, і знову зануримося в дитинство, а особливо у відносини з мамою.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Бути однією – не можна. Як мінімум – це заборона, як все інше – так жити неправильно. Однією, для себе, про себе.
Наші мами росли в іншому світі, з іншими установками та потребами, але продовжують нас виховувати, ніби з того часу не минуло 20, 30, а може й 40 років.
Страх самотності - це я сиджу така стара 40-річна жінка 🤦🏼♀ на кухні, а навколо багато котів 🐈⬛ Мене ніхто не любить, вже й не полюбить, дітей заводити пізно, клімакс махає рукою, пора вдягати хустку на голову. Чомусь саме така картинка малюється у багатьох людей.
Соціальні норми, прихильність до стандартів, все це додає олії у вогонь страху жінки.
Часто страх може бути настільки великий, що занурюючись у нього так «захоплюєшся» стражданням, що на решту не залишається жодних сил.
А якщо з дитинства кохання – це те, що потрібно було заслуговувати, то й зустріч із чоловіком стає такою самою «грою». Перед зустріччю з ним – треба добре «попрацювати, постраждати».
Женская дружба Эмоции необыкновенно обогащают женское общение, делая его душевным и теплым, чего так часто не хватает в мужских отношениях...
Любовь к женатому мужчине: табу или реальность? Моя любимая подруга опять «вступила» в романтические отношения с уже женатым молодым человеком.. Наверное, он не собирается бросать семью ради нее. Наверное, он на ней не женится.
запитати психолога онлайнЯкщо часто чути були такі фразочки як «Та ти подивися на себе, кому ти така потрібна» - адже в це можна і повірити, особливо якщо це кажуть близькі.
Якщо з усіх боків постійно чутно «Годинки цокають», «А ось усі подруги вже заміж повиходили і дітей понароджували», то страх ще більше прилипає і розростається.
Ну і звісно є момент того, що ти сам собі не цікавий як особистість. І перспектива залишитися наодинці із самим собою, теж викликає неприємні емоції та дискомфорт. Краще хтось це розбавлятиме своєю присутністю…
Може бути жорстко, але треба зрозуміти – це страх деструктивний, він руйнівний, він не принесе нічого класного та рожевого. І з ним треба щось робити.
Що робити зі страхом самотності?
Тут ключове – страх. І працювати треба із ним.
Якщо в психотерапію поки що не готові йти, тоді потрібно зайнятися самоаналізом.
І перше – відстежити, звідки цей страх. Хтось «поділився чи нагородив» ім. Розмотати клубочок та подивитися – це мені страшно чи був хтось «до мене».
Це можна зробити згадавши, що вам говорили про стосунки, про чоловіків, про роль жінки в сім'ї та загалом про сім'ю. Що говорили про цінності, про те, що важливо, а що ні.
Якщо були такі розмови:
- що без чоловіка ти ніхто
- головне вдало вийти заміж
- тобі вже 25/30/35, а ти все одна
- пора дітей народжувати, матка не молодшає
- вже ось заміж вийшли, а ти все ніяк
- Ну що ти перебираєш, хороший же хлопець
- роль жінки - зберігати вогнище та дітей народжувати
Додайте самі)
І якщо ви ще бачили картинку у своєму житті, де жінка одна та нещасна. Хтось із близького оточення, якому було дуже складно і причиною тому була відсутність чоловіка у житті. То це теж може послужити зв'язкою: «якщо я одна – мені буде складно у житті – це страшно, я так не хочу».
Повивчайте себе, познайомтеся ближче 🙌
А паралельно можна спробувати:
- Подумати про цінність свого життя. Адже вона набагато важливіша, ніж бажання відповідати чийомусь сценарію поведінки.
- Зрозуміти, що страх - деструктивна «історія», яка не дає відчути себе внутрішньо вільною, відкритою світу, бути сценаристом свого життя.
- Повчитися приймати життя у всьому його різноманітті, де немає тільки чорного і білого, а є ще безліч інших відтінків.
- Вчитися шукати і усвідомлювати своє "Я" як цілком окрему (від мами, від тата чи ще когось) особистість, спробувати знайти в собі її риси, які роблять вам унікальною, виявити свої бажання і потреби.
Якщо потрібна допомога, поштовх або підтримка – пишіть мені ☺
Дата публікації 2022-10-06 в 14:12:22
Опубліковано на сайті 06-10-2022