Мама краще знає

залежні стосунки матері і дитини Симбіоз мами і дитини починається ще задовго до знайомства з оточуючим світом. Певний період він вкрай необхідний для того щоб малюк вижив. Без маминої турботи, вгадування потреб, ніжності дитина просто не може розвиватись. Та малюк росте, змінюються його потреба в маминій присутності у його житті, він хоче сам пробувати життя на смак.


Тут починається непорозуміння, дитина прагне до «я сам...», а мама все ж продовжує тісно тримати емоційну пуповину. Вона знає відповідь на запитання: «мамо, мені холодно чи я хочу їсти?» Вона сама найкраще вміє одягнути, вирішити суперечку з другом, зробити завдання для вчителя... Завжди говорить « «ми» не хочемо...» замість « «він» чи «вона» не хоче».


Мамина тривога росте швидше ніж дитина і вона продовжує контролювати кожен крок. Телефонує по 10 разів на день. Розпитуючи про справи, настирливо пропонує вихід з будь-яких питань. Як наслідок, в дитини атрофується бажання дорослішати і брати відповідальність за власні життя та дії. 
Таке чадо, не готове до вирішення простих завдань, чекає маму з роботи щоб «допомогла».


В симбіотичних стосунках забагато любові і турботи, вони психологічно душать маленьку людину не дають отримувати власний досвід вирішення проблем.


На фоні затісного емоційного зв'язку виникає багато проблем для обох сторін:

 •  У дитини посилюються страхи;
 •  З’являється підсвідоме бажання не дорослішати, бо батьки старіють і помруть;
 •  Дитина частіше хворіє, щоб прив'язати до себе маму і залишити її дома біля себе;
 •  Вона часто плаче і жаліється, що хоче додому;
 •  Дитина перекладає відповідальність за все на дорослого, росте невпевненою особистістю, не самостійною. 
 •  Має сильний страх нового, що робити коли поряд немає мами? 
 •  Мама живе емоціями, подіями, проблемами дитини, вона немає ні бажання, ні часу для себе;
 •  Для чоловіка в цій сімейній системі немає місця. Відбувається витіснення тата, в парних стосунках мама-дитина, а не чоловік-жінка. Часто для нього теж немає енергії. 
 •  Мама не виконує роль жінки, коханої, близького друга для свого партнера. 
 •  Вона живе замість дитини, не даючи їй насолоджуватись життям, отримувати власний досвід, вона ніби дихає замість улюбленого чада.

читайте также:

О многообразии зависимости У зависимого человека сильно развита способность поглощать, понижена чувствительность и, как следствие, неутолимый голод (всегда мало). Эти три чувства поддерживают страдание зависимого. Не дают поверить в другую жизнь, не дают остановиться, заметить себя, своё дыхание, свои мысли и чувства.

Психологическая зависимость. Только не бросайте себя В эмоциональной зависимости (как и в любой другой) партнер - это всегда объект, а не личность. Это бокал вина или доза кокаина, это вкусная булочка или Бог и Мессия. Это все, что угодно, но не человек.

А якщо дитина - дівчинка, то як буде робити в майбутньому вона?

Як наслідок:

 •  Дорослим людям, котрі занадто залежні від мами, важко почати стосунки з протилежною статтю, адже в них вже є об’єкт який дає багато любові. І його не потрібно завойовувати... 
 •  Проблематично, знайти себе в житті, обрати професію... 
 •  Вони невпевнені у власній думці, тому часто запитують у мами, ніби живуть за фразою з мультфільму «Рапунцель»: «мама краще знає...»

В них наче відсутні внутрішні орієнтири: «що саме робити?», «як його робити?», «чого, взагалі, я хочу?», тому шукають постійну опору. До цих пір роль милиці виконувала мама, впевненості у власних ногах немає як і в тому, що вони вміють не тільки стояти, ходити, а й мають внутрішню опору на самого себе.


Залежні стосунки важко перервати.  Адже мама хоче бути незамінною і потрібною постійно та дорослішання вносить свої корективи. 

Особисто мені залежні стосунки нагадують годування: спочатку, малюк здатен пити тільки мамине молоко, потім додається прикорм, малюк починає віддалятись трішки. Остання ж стадія, ложка в руках і дитина сама може поїсти без участі мами.


Для того щоб плавно відпускати із залежних стосунків варто відчувати межу, де емоційно- інтимна зона і «вхід заборонено», а де можна розміститись, бути корисною в тій мірі в якій це потрібно дитині. Кроки можуть бути різними, кожен обере те що підійде йому:

 • Цікавитись, але не контролювати кожен крок;
 • Вірити у свою дитину, вона росте, вчиться на власних помилках. Дати їй можливість набити власні шишки (мамині так не болять);
 • Частіше запитувати: « як ти думаєш?», «як би ти хотів?»
 • Формувати відповідальність за власні дії, запитуючи про наслідки «якщо так зробити, як думаєш, що вийде?»;
 • Вкладати енергію і сили у свої стосунки з чоловіком. Подумайте, що відбувається у вашій парі не так, якщо ви занадто близькі до дитини, а віддалились від партнера?

У Психолога » Зависимости, аддикции » Мама краще знає
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psihologiya-addiktsyi Зависимость от родителей

Признаки такой зависимости. Продолжая оставаться в сетях родительской зависимости, вы вряд ли кардинально измените свою жизнь.

статья по психологии psihologiya-addiktsyi Алкогольна семья - ядовитая среда

Ребёнок пьющих родителей или даже одного родителя сталкивается с постоянным чувством тревоги, опасности и непредсказуемости. Ему свойственна заброшенность, отчужденность...

Все публикации раздела Зависимости, аддикции >>

 
Комментарии к "Мама краще знає"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr