Ніколи і завжди

самодопомога

Як на мене, то це два самих небезпечних слова у всіх текстах, які претендують на роль психологічних.

Що я можу сказати? «Ніколи» і «завжди» – це по суті наказовий спосіб створення внутрішнього безальтернативного поля. На цьому полі не може бути добре нікому. Тому що психологія – це завжди (! – ось і я не втрималась від цього слова) про вибір. Тобто – про альтернативу.

Тексти з наказовими порадами «ніколи/завжди» будуть чеснішими і не такими травматичними, якщо подумки замінити ці слова на «спробуйте інколи».

Наприклад, порада «завжди посміхайтесь на людях, навіть якщо у Вас страшенно поганий настрій» у такому випадку читатиметься «спробуйте інколи посміхатись на людях, навіть якщо у Вас страшенно поганий настрій».

У такому варіанті прочитання не виникне почуття провини у разі, якщо людина спробувала, але у неї не вийшло або вона відчула, що це категорично не для неї і не про неї.

І тому.

читайте также:

Театр одного актёра Или О способности быть разным Управление эмоциями, поведением, чувствами. Психолог о ролях.

Провинциалка и мегаполис. Кто кого? Жизнь в мегаполисе – точно не сулит «тепличных условий», а предполагает плавание в открытом море, где часто один на один приходится решать нелегкие задачи

НІКОЛИ. Не ґвалтуйте себе. Не намагайтесь на собі примусово застосувати поради типу «ніколи/завжди». Не вірте в існування універсального рецепту щастя.

ЗАВЖДИ. Слухайте себе. Пам’ятайте, що Ви і Ваша психіка – це єдиний примірник у Всесвіті.

Ніхто у цьому світі не здійснював дослідження Вашої психіки краще і більше, ніж Ви самі. Тому ніхто навіть близько не знає, як у цьому світі діяти саме Вам, щоб отримати всередині бажане відчуття задоволення від життя. Таблетка, яка допомогла сусіду, може не допомогти або й зашкодити Вам.

Хочеться спробувати на собі щось прочитане (почуте)? Спробуйте. Обережно, прислухаючись до себе. Спробуйте новий алгоритм власної поведінки, спробуйте новий спосіб реагування. Прислухайтесь. Є відчуття, що так дійсно краще? Продовжуйте. Не сподобалось? Є відчуття, що «не моє»? Забудьте.

психолог

  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии lichnostnyi-rost Покритикуйте меня, пожалуйста!

Знаете ли вы как нажить себе врага, испортить отношения или просто сделать так, чтобы собеседник затаил на вас лёгкую обиду? Покритикуйте его, и новые ощущения вам обеспечены.)

статья по психологии lichnostnyi-rost Этюд в религиозных тонах

Она на распутье: как подружить христианскую мораль и психотерапию. Ведь обращение к Богу для неё - возможность быть дочерью того родителя, который принимает любой, мудр и желает ей только добра. А психотерапия сейчас...

Все публикации раздела Личностный рост и полезные советы >>

 
Комментарии к "Ніколи і завжди"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr