Ніколи і завжди

самодопомога

Як на мене, то це два самих небезпечних слова у всіх текстах, які претендують на роль психологічних.

Що я можу сказати? «Ніколи» і «завжди» – це по суті наказовий спосіб створення внутрішнього безальтернативного поля. На цьому полі не може бути добре нікому. Тому що психологія – це завжди (! – ось і я не втрималась від цього слова) про вибір. Тобто – про альтернативу.

Тексти з наказовими порадами «ніколи/завжди» будуть чеснішими і не такими травматичними, якщо подумки замінити ці слова на «спробуйте інколи».

Наприклад, порада «завжди посміхайтесь на людях, навіть якщо у Вас страшенно поганий настрій» у такому випадку читатиметься «спробуйте інколи посміхатись на людях, навіть якщо у Вас страшенно поганий настрій».

У такому варіанті прочитання не виникне почуття провини у разі, якщо людина спробувала, але у неї не вийшло або вона відчула, що це категорично не для неї і не про неї.

І тому.

читайте также:

Что делать, когда вас критикуют Здравствуйте, дорогие друзья!    Вы знаете, очень часто ко мне на консультацию приходят люди, которые жалуются на то, что не умеют принимать конструктивную критику, и что критикующие в итоге вызывают гнев, раздражение и обиду. А на мой во

Оптимум проблематизации Жизнь прожить – не поле перейти. На пути каждого человека постоянно возникают препятствия, проблемы, не дающие спокойно жить, заниматься ...

НІКОЛИ. Не ґвалтуйте себе. Не намагайтесь на собі примусово застосувати поради типу «ніколи/завжди». Не вірте в існування універсального рецепту щастя.

ЗАВЖДИ. Слухайте себе. Пам’ятайте, що Ви і Ваша психіка – це єдиний примірник у Всесвіті.

Ніхто у цьому світі не здійснював дослідження Вашої психіки краще і більше, ніж Ви самі. Тому ніхто навіть близько не знає, як у цьому світі діяти саме Вам, щоб отримати всередині бажане відчуття задоволення від життя. Таблетка, яка допомогла сусіду, може не допомогти або й зашкодити Вам.

Хочеться спробувати на собі щось прочитане (почуте)? Спробуйте. Обережно, прислухаючись до себе. Спробуйте новий алгоритм власної поведінки, спробуйте новий спосіб реагування. Прислухайтесь. Є відчуття, що так дійсно краще? Продовжуйте. Не сподобалось? Є відчуття, що «не моє»? Забудьте.

психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии lichnostnyi-rost Понедельник - день тяжелый, или Как проснуться поутру?

Утренняя дисфория, или попросту плохое настроение поутру знакомо каждому.

статья по психологии lichnostnyi-rost АНТИрекомендации «Как оставаться неуверенным в себе?»

Это уже, как догма - психолог советов не даёт! А вот про АНТИрекомендации никто ничего не упоминал! Значит - на законных основаниях можно делать 😉 Всегда помните, что вы можете лучше. Сделав какое-то дело никогда себя не хвалите, лучше по

Все публикации раздела Личностный рост и полезные советы >>

 
Комментарии к "Ніколи і завжди"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr