У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Ніколи і завжди

самодопомога

Як на мене, то це два самих небезпечних слова у всіх текстах, які претендують на роль психологічних.

Що я можу сказати? «Ніколи» і «завжди» – це по суті наказовий спосіб створення внутрішнього безальтернативного поля. На цьому полі не може бути добре нікому. Тому що психологія – це завжди (! – ось і я не втрималась від цього слова) про вибір. Тобто – про альтернативу.

Тексти з наказовими порадами «ніколи/завжди» будуть чеснішими і не такими травматичними, якщо подумки замінити ці слова на «спробуйте інколи».

Наприклад, порада «завжди посміхайтесь на людях, навіть якщо у Вас страшенно поганий настрій» у такому випадку читатиметься «спробуйте інколи посміхатись на людях, навіть якщо у Вас страшенно поганий настрій».

У такому варіанті прочитання не виникне почуття провини у разі, якщо людина спробувала, але у неї не вийшло або вона відчула, що це категорично не для неї і не про неї.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

І тому.

НІКОЛИ. Не ґвалтуйте себе. Не намагайтесь на собі примусово застосувати поради типу «ніколи/завжди». Не вірте в існування універсального рецепту щастя.

ЗАВЖДИ. Слухайте себе. Пам’ятайте, що Ви і Ваша психіка – це єдиний примірник у Всесвіті.

Ніхто у цьому світі не здійснював дослідження Вашої психіки краще і більше, ніж Ви самі. Тому ніхто навіть близько не знає, як у цьому світі діяти саме Вам, щоб отримати всередині бажане відчуття задоволення від життя. Таблетка, яка допомогла сусіду, може не допомогти або й зашкодити Вам.

Хочеться спробувати на собі щось прочитане (почуте)? Спробуйте. Обережно, прислухаючись до себе. Спробуйте новий алгоритм власної поведінки, спробуйте новий спосіб реагування. Прислухайтесь. Є відчуття, що так дійсно краще? Продовжуйте. Не сподобалось? Є відчуття, що «не моє»? Забудьте.

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Осенняя депрессия или осенняя хандра?

Осенняя депрессия или осенняя хандра? Как бороться с осенней хандрой и не дать себе упасть в уныние. Многие люди принимают приход осени, как новый этап в жизни.

психологія lichnostnyi-rost Человек творец, а не жертва своих эмоций. Как мысли влияют на эмоции, тело и поведение.

«Людей больше беспокоят не сами события, а то как они их воспринимают» говорил еще древнегреческий философ Эпиктет. Когнитивно-поведенческое направление утверждает, что не сами события вызывают эмоции у человека, а именно то, как мы трактуем эти события, то есть что о них думаем и как поступаем.

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "Ніколи і завжди"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr