У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Опір до змін та реформ - передумови

У Психолога » Соціум та політика » Опір до змін та реформ - передумови

Будь-які зміни – це складно. Навіть якщо це зміни на краще. Особливо, якщо це зміни на краще. Перш за все так стається тому, що неможливо зробити такі зміни, які будуть кращими (вигідними) для всіх одночасно.

Це стосується як окремої людини, так і спільноти. В першому випадку, ми говоримо про одночасне бажання і опір до змін: людина яка приходить за психологічною допомогою одночасно хоче щось змінити і опирається змінам. Саме так можна пояснити феномен опору до змін в психологічній терапії. Наприклад, залежним від алкоголю чи наркотиків людям складно відмовитися від згубної для них поведінки. Або ще – людині, яка підтримує власну жертовність і маніпулює таким чином почуттями інших не просто відмовляється від вторинної вигоди.

У випадку, коли мова йде про суспільство чи якусь спільноту навіть від найкращих змін і реформ хтось програє (економічно, фінансово, емоційно чи політично).

Одним з останніх найяскравіших прикладів є медична реформа в нашій країні. Ніби, раціонально, обґрунтовано, наслідки для більшості – позитивні… а опір меншості (!) надзвичайно сильний.

Навіть якщо зміни є, і це на краще для суспільства загалом, то все одно комусь вони будуть невигідними. Хтось обов’язково втрачає. І той хто втрачає природно буде захищати «власну територію» від чужинців та їх намірів. Це тому, що в живому світі адекватною є поведінка, яка має на меті уникнення втрат. І ця поведінка є більш активною, ніж та, що спрямована на виграш.

Сайт пропонує психолог Київ, психолог Одеса, психолог Дніпро та інші регіони України.

Про це цікаво пише сучасний дослідник, психолог, економіст соціолог – Деніел Канеман. Зокрема, на його думку, ті хто у процесі реформ щось втрачає (меншість) будуть активнішими і рішучішими за тих, хто виграє (а це – більшість). При тому, що меншість програє і досягається загальне поліпшення, реформи стають більш витратними і менш ефективними, ніж це планувалося спочатку.

Також він (Канеман) пише: «Уникнення втрат – потужна консервативна сила, що підтримує порівняно з теперішньою ситуацією; це стосується як діяльності організацій, так і життя окремих осіб.»

А тепер спробуймо це перенести на нашу соціально-політичну ситуацію. Схоже, чи не так?

Проте, в одному напрямку така особливість поведінки має позитивне значення – захист власної території, домівки активізує багато сил і ресурсів.

 

У Психолога » Соціум та політика » Опір до змін та реформ - передумови
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія sotsium-politika Пости в соцмережах як прояв ексгібіціонізму.

В переносному значенні термін ексгібіціонізм вживають для опису надмірної відвертості однієї людини перед іншими. В такому переносному значенні ексгібіціонізм в соціальних мережах не те що має місце, він зведений до культу. Маркетологи та піарщики рі

психологія sotsium-politika Камо грядеши?

Огромное количество гаджетов и технических приспособлений, бурная интернет-жизнь, в которой происходят любовные романы, свадьбы и безопасный секс, дружба и прочие виды взаимоотношений приводят к тому, что институт семьи обесценивается.

Усі публікації розділу Соціум та політика ᐉ

 
Обговорення "Опір до змін та реформ - передумови"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr