У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Соціум та політика

У Психолога » Соціум та політика


стаття про обществпро и политику Ти маєш справлятися сам(а)?

Багатьом з нас з дитинства вкладали в голову: «ти маєш справлятися сама», «ти повинна сама це пройти», «не можна бути залежним від інших» і тому подібне.

стаття про обществпро и политику Внутрішнє перевтілення та питання на відповіді.

Смерть — це зміна тіла, але в історії цього тіла також трапляються маленькі смерті та переродження. Змінюється тіло країни, соціальне тіло, тонке тіло світогляду, історичне тіло культури та життя, світогляду, зміна клімату, зміна парадигм і думок. .

стаття про обществпро и политику Думай, як я! Говори як я! Будь як я!

Знамениті українські срачі дуже далекі від демократичного плюралізму. У основі цього, мовою транзактного аналізу, лежить дитячий стан. «Ти гарний, тільки якщо ти зі мною заодне!». Якщо ти зі мною не заодно - отримуй савочком по голові!

стаття про обществпро и политику Свій - чужий

Або - або! Війна руйнує... у ситуації реальної військової загрози життю включається механізм поділу на «свій-чужий», «поганий-хороший». Це допомагає вижити. Наприклад я мало не збожеволіла, натрапивши в лісі на двох військових на початку війни

стаття про обществпро и политику Психологічні труднощі переходу на українську мову

Перш ніж нариватися на хейт в соцмережах, який напевно буде, поясню власну позицію з приводу переходу російськомовних громадян України на українську мову. Чимало моїх клієнтів, які раніше спілкувалися російською, усвідомлено та добровільно без жодних маніпуляцій з мого боку, чи з боку інших людей перейшли на

коментарів: 2
стаття про обществпро и политику Дієві ліки від «відчуття провини» для тих, хто зараз не вдома

Ми реально сильна, мужня, талановита, багата на людські й природні ресурси нація та країна. І пекельно боляче усвідомлювати, що в деяких ключових аспектах найбільша небезпека, «зрада» та зараза сидить у головах та в подвійній моралі, а деякі роками

стаття про обществпро и политику Єдність -_наше все_- розбрат?

Тема розбрату, чвар та суперечок в суспільстві стара як світ і звичайно вона не є виключно українською проблемою. Втім саме в сьогоднішніх умовах вона стає особливо небезпечною у контексті воєнного протистояння з агресором.

стаття про обществпро и политику Чому наш ворог приречений на поразку?

Як психолог і як громадянин України сьогодні я спробую пояснити чому наш ворог приречений на поразку у війні, яку сам і розв’язав. Враховуючи помилки історії кожен українець знає, що вірити росії не можна

стаття про обществпро и политику Как быть... когда война...

Сегодня мы все пребываем в тяжелой ситуации. Все чувствуем растерянность, тревогу, страх, грусть... Сейчас не время быть в растерянности, время действовать для себя, близких, других людей, страны.

стаття про обществпро и политику Счастье, которое не вписывается в рамки рекламы

Заметили, что время от времени образ счастливого человека меняется? Происходит замена понятий: счастье уже не счастье без каких-то атрибутов, которых нужно достичь благодаря или вопреки, добиться потом и кровью, взять у мира, выпросить у Вселенной

стаття про обществпро и политику Как пережить стресс при переезде в другую страну. Мягкая адаптация

В 2017 году мы семьей, мужем и тремя несовершеннолетними детьми переехали в другую страну. Это довольно сложно, и психологи не зря говорят, что один переезд эквивалентен двум пожарам.

стаття про обществпро и политику Никто никому ничего не должен?

Такая популярная фраза и прекрасное заблуждение. Представить себе жизнь, где никто никому ничего не должен, даже страшно. Конечно, мы можем отказаться от выполнения определённых обязанностей, тогда ...

стаття про обществпро и политику К вопросу о шраме на попе... Или от любви до ненависти - один клик.

Хейтинг начинается с мотивации причинить добро и сделать мир лучше. Французский социолог Гюстав Лебон описал этот феномен под названием «групповое безумие». Большинству людей нравится преследовать, но не нравится чувствовать себя плохим человеком.

стаття про обществпро и политику "Як вони до мене так і я до них!" або філософія нещасливих людей

У спілкуванні з незнайомими людьми завжди варто дозувати свою довіру: спершу поділившись дрібницею, потім двома, відчути довіру у відповідь, а вже згодом піднімати цей рівень. Як дізнатися чи варто довіряти конкретній людині?

стаття про обществпро и политику Про щастя та щасливі нації

Почну з аналізу самого поняття "щастя". Є один відомий вислів: "Щастя у кожного своє". Що воно означає? Те, що щастю кожен з нас дає власне визначення, адже відчуття "щастя" є сугубо СУБ'ЄКТИВНИМ. Це означає, що однакові умови життя можуть од...Соціум та політика: інтерв'ю психологів

психологія Дети и вооруженный конфликт

Как вести себя с детьми, живущими в местах военных действий. Как распознать травматизацию психики ребенка.

психологія Пир во время чумы?

В свете многих трагических событий в Украине всё чаще слышится вопрос, уместно/нравственно ли сегодня устраивать праздники, гулянья, фестивали и пр. Меняется ли жизнь во время войны?

психологія Настоящее и будущее Украины

Есть ли раскол в обществе? Если да, то возник ли он естественно, вследствие глубинных мировоззренческих различий или же навязан и раздут политиками? Как общаться с родственниками и друзьями о происходящем.

психологія «Не дай вам бог жить в эпоху перемен»

Кризис в Украине. С какими душевными переживаниями сейчас сталкиваются жители страны? Как жить в условиях непредсказуемости и небезопасности?

психологія О последних событиях в стране

Как вы расцениваете происходящее в Украине? Какие варианты дальнейшего развития событий вы считаете вероятными?

психологія Возможна ли в Украине новая революция?

Достаточно ли протестных настроений в обществе для новой революции или же стоит ожидать снижения численности и энтузиазма протестующих? Настроен ли народ, как и прежде, исключительно на мирные протесты?

психологія О древнейшей профессии

Психологические особенности людей, торгующих сексуальными услугами и регулярно пользующихся таковыми. Легализация проституции - какие могут быть последствия?

психологія Общественное телевидение в Украине

В Украине стартовало « Громадське ТБ». Предполагается, что оно будет существовать на пожертвования и средства от рекламы. Как водится, его обещают создать независимым и прозрачным. Телевидение, которое принадлежит нам с вами. Насколько эта идея жизнеспособна?


Питання психологу

Доброго времени суток! Мне так интересно сидеть на форуме, и интересно узнавать мнения психологов. Ведь все мы разные, и у каждого разные мнения и отношение к окружающему миру. Не бывает правильного или не правильного отношения к миру, у всех разные мнения.

Но я хотела бы услышать ответ в вопросах: «Правда ли, что все наивные и доверчивые - это добрые люди, а те, кто никому не верит - тот не очень хороший?» И почему все люди думают только о себе, даже когда добрые, рады помочь?»

Що таке совість з психологічної точки зору? Чи потрібна вона людині, чи вона лише шкодить? Чим совість відрізняється від почуття провини і чи нормально це, коли людина вчинила злочин і не жалкує про це?

коли чуєш чергову новину про те, як влада краде чи відмиває гроші під час війни на закупівлі барабанів, ремонті пам*ятників, закупівлі лаптів на Запорізькій аес чи ще чогось виникає думка: "Господи, як я ненавиджу цю країну!" Але якщо прислухатися до внутрішіх відчуттів то ненависті, як такої немає (я колись дуже сильно ненавиділа батьків чоловіка).

Як відрізнити дійсну ненависть від декларованої? Як зрозуміти де яка? По якому критерію?


Відео на тему

психолог Ідеалізація та знецінення

Коли ми найчастіше ідеалізуємо? Розчарування та знецінення як наступні етапи ідеалізації. Ідеалізація дитиною батьків та необхідність розчарування в них. Контакт із ідеалізованим образом vs контакт із живою людиною. Чому мудреці уникають їх ідеалізації іншими людьми? Ми захоплюємось тобою, поки ти корисний для нас! Про що п'єса Вільяма Шекспіра?

психолог Знецінення та заздрість. Як проявляються в соціумі та чому їх варто позбутися?

Знецінення та заздрість в сучасному суспільстві. Історичні передумови для виникнення знецінення та його масове поширення у XX ст. Раціональність знецінення для забезпечення виживання. Ідеологічне возвеличення народу та знецінення ролі особистості в історії. Зустріч із негативною оцінкою власної діяльності. Ігнорування та важливість зворотнього зв’язку. Чому люди знецінюють працю один одного? Заздрість. Чи буває вона хорошою та поганою? Радянське протистояння індивідуалізму С

психолог ЛОГОС ДУШІ. 3-й сезон. Справедливість та моральність вчинків

Філософські течії у трактуванні моральності та справедливості вчинку. Конвекціоналізм. Яку роль відіграє певний договір між членами суспільства і як на це впливає беззаперечна згода індивіда? Утилітаризм або чому справедливо те, що корисно? Уникнення старждання та отримання задоволення на рівні індивіда та суспільства. Яким чином утилітаризм пов'язаний із течією біхевіоризму у психології? Моральний абсолютизм Канта. Як можна прийти до єдиного закону керуючись максимально суб'єкт

Рекомендуємо

Коронавирус: психологические реакции и что делать Коронавирус: психологические реакции и что делать

О том, как реагируют люди, обнаружив себя в реальности, где ВОЗ объявил пандемию COVID-19, где все вокруг наполнено разговорами и новостями о коронавирусе и есть много страха, недоверия и неуверенности. О возможных последствиях этих, не всегда оптимальных реакций. И о том, как защитить себя и близких от их по

Коронавирус: как не поддаваться панике Коронавирус: как не поддаваться панике

Паника, стресс и постоянный страх коронавируса вызывают истощение. Я предлагаю простой способ совладать с тревогой. Сядьте в кресло, несколько раз глубоко вдохните, сосредоточьтесь на органах чувств – где я? что я вижу? что я слышу? какое на ощупьПовернутись до ...
qr