Свій-чужий
Або - або!
Війна руйнує... у ситуації реальної військової загрози життю включається механізм поділу на «свій-чужий», «поганий-хороший». Це допомагає вижити. Наприклад я мало не збожеволіла, натрапивши в лісі на двох військових на початку війни (тоді йшов відлов десантників зі збитого у нас рузького літака). Я зовсім не знала як відрізнити нашу військову форму від рузни. У руках у мене тільки відро, а на мене направлено два стволи, і я зовсім не знаю чії. А знала б як – скільки б нервів зберегла.
Але в мирному житті цей механізм може зіграти прямо протилежну роль.
Якщо з життя йде весь спектр кольорів між чорним та білим, варіацій між свій-чужій, правильний - не правильний – з життя йде об'єктивне сприйняття світу. Така людина абсолютно не здатна сприймати явище або іншу людину як носія одночасно і позитивного, і негативного потенціалу.
«Мій сусід – жахлива людина
Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.
Чому?
Він ніколи першим не вітається і у вихідні стріляє з рушниці по пляшках у своєму дворі.
Але може в ньому є щось хороше?
Як може бути щось хороше в людині, яка не вітається першою та стріляє по пляшках?»
Доречі, постійний і дуже жорсткий поділ на два крайні варіанти - одна з ознак травмованості.
До речі, саме таких людей «любить та вишукує» пропагандистська машина. Оскільки відстоювати свою однобоку думку, вони готові до смерті. У прямому значенні цього слова. Їм фізіологічно легше померти, ніж побачити світ інакше.
Як не з’їхати з глузду, не випасти в депресію, а витримати і вистояти фізично і морально тоді, коли Під час війни говорити про баланс, внутрішню рівновагу та гармонію не доводиться.Потужний стрес вибиває кожного з власної орбіти по якій рухалися ще донедавна. Як залишатися здоровими, сильними, як в ментальному, так і фізіологічному рівнях, щоб бути
Підвищуємо ставки, панове! Ростемо у дитинство! Нещодавно в групі колег обговорювали тенденцію зміни станів і своїх, і людей навколо.Те, що ми виснажуємося, вихолощуємося, потім раптом на другому подиху робимо ривки, потім знову впадаємо в незрозумілі стани, - це логічно і зрозуміло: війна випробу
запитати психолога онлайнЦі стани небезпечні та вкрай небезпечні. І нічого спільного з особистою позицією вони не мають, бо хворобливі.
Людина здорова та розумна бачить як позитивні так і негативні сторони одночасно як у своєї позиції, так і у позиції опонента. Завжди з інтересом ставиться до позиції іншої людини, до критики. Бо там може бути щось корисне. Зона зростання.
Крім того, вислухавши, зрозумівши і визнавши право іншого та його іншу позицію з'являється можливість взаємодії на благо обох.
Людина не здорова та не розумна, завжди впевнена, що її думка офігенно остаточна і безповоротно правильна.
З такими людьми майбутнього не збудувати. А якщо й збудувати – то травмоване... Адже у них одна відповідь для інших - або зникніть або грайте за моїми правилами....
Що робити?
Можно просто надавати факти та звертати увагу на інший полюс явища. Якщо це близька вам людина, а прояви дуже агресивні, або заважають людині взагалі нормально контактувати з оточенням - запропонуйте звернутись за допомогою.
Дата публікації 2023-05-14 в 14:06:44
Опубліковано на сайті 14-05-2023