У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Свій-чужий

У Психолога » Війна » Свій - чужий

Або - або!

черное белое

Війна руйнує... у ситуації реальної військової загрози життю включається механізм поділу на «свій-чужий», «поганий-хороший». Це допомагає вижити. Наприклад я мало не збожеволіла, натрапивши в лісі на двох військових на початку війни (тоді йшов відлов десантників зі збитого у нас рузького літака). Я зовсім не знала як відрізнити нашу військову форму від рузни. У руках у мене тільки відро, а на мене направлено два стволи, і я зовсім не знаю чії. А знала б як – скільки б нервів зберегла.
 
Але в мирному житті цей механізм може зіграти прямо протилежну роль.

Якщо з життя йде весь спектр кольорів між чорним та білим, варіацій між свій-чужій,  правильний - не правильний  – з життя йде об'єктивне сприйняття світу. Така людина абсолютно не здатна сприймати явище або іншу людину як носія одночасно і позитивного, і негативного потенціалу.

«Мій сусід – жахлива людина

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

Чому?

Він ніколи першим не вітається і у вихідні стріляє з рушниці по пляшках у своєму дворі.

Але може в ньому є щось хороше?

Як може бути щось хороше в людині, яка не вітається першою та стріляє по пляшках?»

Доречі, постійний і дуже жорсткий поділ на два крайні варіанти - одна з ознак травмованості.

До речі, саме таких людей «любить та вишукує» пропагандистська машина. Оскільки відстоювати свою однобоку думку, вони готові до смерті. У прямому значенні цього слова. Їм фізіологічно легше померти, ніж побачити світ інакше.

читайте також:

Синдром біженця. Ризики та надії Сьогодні важко знайти українця, якого прямо чи опосередковано не торкнулося таке явище, як еміграція. Еміграція – це радикальна зміна всього: мови, культури, стилю поведінки, історії, географії, кола друзів...

Куди діваються мої сили або що робити, якщо нічого не хочеться. Немає сил щось робити, більшість часу тягне сидіти в інтернеті або в соціальних мережах, настрій може бути більшість часу знижений. Я для себе виробив такі правила...

запитати психолога онлайн

Ці стани небезпечні та вкрай небезпечні. І нічого спільного з особистою позицією вони не мають, бо хворобливі.

Людина здорова та розумна бачить як позитивні так і негативні сторони одночасно як у своєї позиції, так і у позиції опонента. Завжди з інтересом ставиться до позиції іншої людини, до критики. Бо там може бути щось корисне. Зона зростання.

Крім того, вислухавши, зрозумівши і визнавши право іншого та його іншу позицію з'являється можливість взаємодії на благо обох.

Людина не здорова та не розумна, завжди впевнена, що її думка офігенно остаточна і безповоротно правильна.
З такими людьми майбутнього не збудувати. А якщо й збудувати – то травмоване... Адже у них одна відповідь для інших - або зникніть або грайте за моїми правилами....

Що робити?

Можно просто надавати факти та звертати увагу на інший полюс явища. Якщо це близька вам людина, а  прояви дуже агресивні, або заважають людині взагалі нормально контактувати з оточенням - запропонуйте звернутись за допомогою.

У Психолога » Війна » Свій - чужий
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna «Як визначити 100% правого воєнного експерта?»…

Все частіше за підвищеною тривожністю людей проглядається маніакальне прагнення переглянути всіх та зрозуміти, що далі буде. Вибудувати гарантовано правильний прогноз виходячи з об'єктивної інформації не беруться навіть професіонали.

психологія voyna Життя у період невизначеності

Хоча невизначеність завжди була невід'ємною частиною нашого життя, в умовах війни вона відчувається ще сильніше. Ось кілька порад, що можуть допомогти знизити вплив невизначеності на ваше життя та знайти сили повернутися до діяльності, що базується на ваших цінностях.

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Свій - чужий"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr