У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Думай, як я! Говори як я! Будь як я!

У Психолога » Соціум та політика » Думай, як я! Говори як я! Будь як я!

Знамениті українські срачі дуже далекі від демократичного плюралізму. У основі цього, мовою транзактного аналізу, лежить дитячий стан. «Ти гарний, тільки якщо ти зі мною заодне!». Якщо ти зі мною не заодно - отримуй савочком по голові!

український срач

Що не враховує ця дитячість і тому призведе до провалу:

  1. Вроджену різницю людей (темперамент, епігенетика (включення одних генетичних кодів та придушення інших), інтро-екстро-вертивність. Ці речі НЕЗМІННІ! Їх тільки прийняти. Точніше поведінку, продиктовану цими постійними. Мільйонні варіантів поведінки.
  2. Механізми захисту, характерологія, переняті моделі поведінки. Закладені в ранньому емоційному досвіді та ранньому пізнанні, вони допомогають людині виживати. Найчастіше не усвідомлюються людиною. І навіть якщо добре накричати– теж усвідомлюватися не будуть. Змінити можна лише у тривалій роботі над собою. Але людина не буде цим спантеличуватися, якщо їй норм. Та і не треба.
  3. Право мати право вибору. Це є базова потреба. За неї битимуться нормальні здорові люди. Щоб зрозуміти, що відбувається колись право вибору під табу, і тільки один знає, як треба - подивіться за поребрик, якщо на своїй шкурі ще не відчули.
  4. Positum підхід (N. Peseschkian) означає, що об'єктивно, там де мінуси – там і плюси. Там, де проблема – там і можливості. Об'єктивність - це побачити явище цілком, а не в тій частині, яка тебе зачепила. Там, де немає об'єктивності – немає правди та зростання.
  5. Довіра, як основа побудови відносин будь-якого типу та рівня. Довіра до знань, досвіду, розуму, навичок іншої людини, що дозволяють йому прийняти його рішення. Довіра, що «інаковість» – це ще не загроза. Довіра до системи, завданням якої є викорчовування небезпечної для суспільства або окремого громадянина "інаковості". Що система впорається. Бо створена виважено.

Нам тільки належить вчитися плюралізму. Поки що у нас це не виходить. Цькування інаковості стало новою захоплюючою грою. Але якщо для великих гравців від політики це спосіб отримати своє, то для нації в цілому – це шлях назад.  Та це ще буде добре, якщо просто назад. А якщо до того, що зазвичай зростає на гордині, страху перед інакшістю та роздуванні почуття власної винятковості?

Сайт пропонує психолог Київ, психолог Одеса, психолог Дніпро та інші регіони України.

У Психолога » Соціум та політика » Думай, як я! Говори як я! Будь як я!
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія sotsium-politika Хорошие люди - потенциальные работники концлагерей. Эксперименты Стенли Милгрэма

«Я не виноват, я просто исполнял приказы». Почему были возможны лагери смерти, трудовые лагеря, репрессии, проводимые руками тысячь обычных граждан?

психологія sotsium-politika Правила и Успех

В одном городке жили шестеро соседей, и было у них правило общаться в одностороннем порядке. Откуда это правило появилось никто из них уже и не помнит, но они его очень старательно придерживались и не отступали от его выполнения.

Усі публікації розділу Соціум та політика ᐉ

 
Обговорення "Думай, як я! Говори як я! Будь як я!"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr