Особистісні межі та домовленості між партнерами. Чи можливо це порушувати?

Чи можна порушувати домовленості між партнерамиКоли більшість людей зачіпає тему міжособистісних відносин, то зазвичай вони доходять до обговорення тематики особистісних меж.

В це поняття люди вкладають рамки допустимої поведінки інших по відношенню до нас. Себто у мене є своя сфера відповідальності, потреб та бажань і коли інша людина заходить в мою сферу, то відповідно вона порушує мої особистісні межі.

Проте в реальному житті існування в жорстких особистісних межах неможливе. Наші межі сформовані дуже абстрактно і аморфно. Це зовсім не означає, що не потрібно вибудовувати такі межі, проте повинне бути чітке усвідомлення, що межі не мають жорсткої структури і повинні бути відкладені, або проігноровані відповідно до певної ситуації.

Люди-це не квадратні речі з чітко виміряними кутами та сформованими формами. Поведінка так само як і очікування від поведінки інших повинна бути адекватною до ситуації і відповідно особистісні межі повинні постійно зміщуватись в ту чи іншу сторону.

Наприклад двоє людей знаходяться в стосунках. Андрій, домовився з Мариною, що вона завжди готуватиме для них вечерю. Він приходить додому після роботи о 20:00, а Марина-о 18:00. Для Андрія-це чіткі межі його відповідальності і відповідальності його дружини.

А як бути в таких ситуаціях, коли дружина поїхала у відрядження в інше місто, або до сестри на день народження, або повезла дитину в пункт прийому поліклініки, оскільки в тієї піднялась температура за 40.

читайте также:

Долги в отношениях: откуда и каков расчет C момента рождения и до совершеннолетия говорили, что должны папе, маме, дедушке, бабушке, воспитателям, учителям, преподавателям. И это распространяется на друзей и любимых.

Мне не доверяют! Доверие – то, с чего начинается жизнь каждого человека. Младенец доверяет своей матери...

Адекватна людина на місці Андрія, реагуючи на зміну ситуації та особливості нових факторів, стане біля плити і приготує вечерю для себе і для своєї дружини. В контексті даної ситуації зовсім неважливо, що Андрій працює до 20:00, а його дружина до 18:00. Обставини змінились і межі, які були домовлені раніше повинні відступити на другий план.

Квадратна людина, оточена установками, що домовленості в стосунках не можуть бути порушені, зі злим виразом обличчя сяде біля телевізора і проведе весь вечір голодним. Так буде рівно до повернення дружини.

Дружина повернеться з поліклініки, чи з відрядження, чи з дня народження сестри і зустрінеться із невиправданим гнівом, який викликає образу, почуття провини, страх і т.д. Як висновок-кожен із подружжя залишиться голодним, проте зі своїми принципами та уявленням особистісних меж.

Не будьте квадратними, а залишайтеся, в першу чергу, людьми, оскільки межі-це завжди умовне поняття. Все має бути адекватним до ситуації.

Якщо інформація була вам корисною-поширюйте її в соцмережах та доповнюйте мене в коментарях. Будьте щасливі, здорові, різнобарвні та найголовніше-не будьте квадратними.

У Психолога » Психология отношений » Особистісні межі та домовленості між партнерами. Чи можливо це порушувати?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psihologiya-otnosheniy Куда приводит неосознанная зависть?

Зависть бывает двух типов. Первая – токсическая зависть, она очень деструктивна. В народе ее называют «черной завистью». Второй тип зависти – конструктивная зависть или «белая». Она же – восхищение достижениями другого человека.  

статья по психологии psihologiya-otnosheniy Правила и Успех

В одном городке жили шестеро соседей, и было у них правило общаться в одностороннем порядке. Откуда это правило появилось никто из них уже и не помнит, но они его очень старательно придерживались и не отступали от его выполнения.

Все публикации раздела Психология отношений >>

 
Комментарии к "Особистісні межі та домовленості між партнерами. Чи можливо це порушувати?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr