Особистісні межі та домовленості між партнерами. Чи можливо це порушувати?

Чи можна порушувати домовленості між партнерамиКоли більшість людей зачіпає тему міжособистісних відносин, то зазвичай вони доходять до обговорення тематики особистісних меж.

В це поняття люди вкладають рамки допустимої поведінки інших по відношенню до нас. Себто у мене є своя сфера відповідальності, потреб та бажань і коли інша людина заходить в мою сферу, то відповідно вона порушує мої особистісні межі.

Проте в реальному житті існування в жорстких особистісних межах неможливе. Наші межі сформовані дуже абстрактно і аморфно. Це зовсім не означає, що не потрібно вибудовувати такі межі, проте повинне бути чітке усвідомлення, що межі не мають жорсткої структури і повинні бути відкладені, або проігноровані відповідно до певної ситуації.

Люди-це не квадратні речі з чітко виміряними кутами та сформованими формами. Поведінка так само як і очікування від поведінки інших повинна бути адекватною до ситуації і відповідно особистісні межі повинні постійно зміщуватись в ту чи іншу сторону.

Наприклад двоє людей знаходяться в стосунках. Андрій, домовився з Мариною, що вона завжди готуватиме для них вечерю. Він приходить додому після роботи о 20:00, а Марина-о 18:00. Для Андрія-це чіткі межі його відповідальності і відповідальності його дружини.

А як бути в таких ситуаціях, коли дружина поїхала у відрядження в інше місто, або до сестри на день народження, або повезла дитину в пункт прийому поліклініки, оскільки в тієї піднялась температура за 40.

читайте также:

12 этапов на пути освобождения от созависимости Созависимость – это расстройство, которое возникает в результате незавершенности важных стадий развития в детстве. Человек может излечиться от созависимости, когда понимает ее причины, имеет в своем распоряжении определенные средства и получает подде

Контейнирование - психологическая помощь в бытовых условиях Когда мы сталкиваемся с какими-то непереносимыми эмоциями или переживаниями, с которыми самостоятельно справиться не в состоянии, то важно, чтобы кто-то нас «контейнировал», т.е. предоставил нам себя в качестве вместилища для наших переживаний.

Адекватна людина на місці Андрія, реагуючи на зміну ситуації та особливості нових факторів, стане біля плити і приготує вечерю для себе і для своєї дружини. В контексті даної ситуації зовсім неважливо, що Андрій працює до 20:00, а його дружина до 18:00. Обставини змінились і межі, які були домовлені раніше повинні відступити на другий план.

Квадратна людина, оточена установками, що домовленості в стосунках не можуть бути порушені, зі злим виразом обличчя сяде біля телевізора і проведе весь вечір голодним. Так буде рівно до повернення дружини.

Дружина повернеться з поліклініки, чи з відрядження, чи з дня народження сестри і зустрінеться із невиправданим гнівом, який викликає образу, почуття провини, страх і т.д. Як висновок-кожен із подружжя залишиться голодним, проте зі своїми принципами та уявленням особистісних меж.

Не будьте квадратними, а залишайтеся, в першу чергу, людьми, оскільки межі-це завжди умовне поняття. Все має бути адекватним до ситуації.

Якщо інформація була вам корисною-поширюйте її в соцмережах та доповнюйте мене в коментарях. Будьте щасливі, здорові, різнобарвні та найголовніше-не будьте квадратними.

У Психолога » Психология отношений » Особистісні межі та домовленості між партнерами. Чи можливо це порушувати?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psihologiya-otnosheniy «Без привязанности не могла прожить и года»

В нашей стране быстро обзаводятся собственной семьей и перепрыгивают в нее из родительского гнезда. Этому помогает интроект: «Уже 20 лет, а еще не замужем» и общественное мнение. Часто несозревшие, молодые люди выстраивают эмоционально-созависимые от

статья по психологии psihologiya-otnosheniy Любовь и агрессия

Давайте рассмотрим, что происходит с человеком, который не осознает, подавляют свою агрессивность, не умеет и не может ее открыто выражать.

Все публикации раздела Психология отношений >>

 
Комментарии к "Особистісні межі та домовленості між партнерами. Чи можливо це порушувати?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr