Подружній секс - це обов'язок?
ПРО ПОДРУЖНІЙ СЕКС
Секс є важливою складовою подружніх відносин, адже він дарує чуттєву насолоду та відчуття близькості партнерам. З психологічної сторони секс є посланням один одному "Я приймаю тебе таким, яким ти є, я люблю тебе".
Також, секс чудово впливає на фізичне самопочуття та здоров'я, але за однієї умови: коли він бажаний!
А тепер подивимось на реалії нашого життя:
- Сексу не завжди хочеться..
- Рівень лібідо в партнерів, часто, не співпадає..
- Протягом довгого подружнього життя потреба в сексі може зменшуватись чи збільшуватись в різні періоди.
- Сильний стрес, фізична виснаженість та конфлікти з партнером суттєво знижують бажання займатись сексом.
- Отже, не все так просто на практиці..
Зазвичай, з сексом немає проблем на початку стосунків, бо в цей час люди відчувають закоханість і близькість.. Вони багато часу проводять разом, спілкуються, проявляють ніжність, увагу, турботу один до одного, і це дуже посилює сексуальне бажання.
Пізніше, подружжя переходить до нового етапу в житті - народження дітей. Виникають нові задачі, фокус уваги зміщується, з'являються нові обов'язки і, часто, нові емоційні переживання. Все це може вплинути на зменшення чи збільшення сексуального бажання в партнерів.
Якщо сексуальне бажання зникло - це проблема, яку потрібно досліджувати! Потрібно зрозуміти ПРИЧИНИ цього, адже відсутність бажання є наслідком чогось!
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Що може бути причиною?
- - Пригнічений емоційний стан (депресія, тривожність, пережиття хронічного стресу, нав'язливі негативні думки, часті негативні емоції, агресія тощо)
- - Втрата емоційного зв'язку з партнером та відчуття близькості через конфлікти або через рутинність життя, в якому давно немає спільного часу, спілкування ніжності й уваги один до одного.
- - Фізична втома, виснаження, хвороби.
- - Нерозвинута сексуальність в людини, тобто несвідома внутрішня зажатість в цій сфері через негативний досвід або відсутність позитивного, через страхи, сором, негативні переконання щодо сексу тощо.
В кожному з цих випадків людина внутрішньо страждає.. і якщо ви хочете їй допомогти (бо любите її), тоді досліджуйте ситуацію, знаходьте причини, пропонуйте рішення та свою допомогу, збільшуйте свою увагу та тепло..
Бажання займатись сексом виникає природньо тоді, коли в парі класні відносини!. Коли є сміх, обійми, прогулянки вдвох та розмови по душам.. Коли є подарунки і приємні сюрпризи.. Коли є довіра і любов. І коли є здоров'я)
Тому так важливо слідкувати за своїми пріоритетами в житті, і вкладати час у те, що є дійсно важливим..
Усвідомте, СЕКС - НЕ Є ОБОВ'ЯЗКОМ!!!
Секс не може відбуватись без природнього бажання та ВЗАЄМНОЇ ЗГОДИ!!!
Что женщине не дано узнать никогда в жизни? Или зачем женщине нужен мужчина сексолог В беседах с прекрасным полом я заметил, что иногда, они под некоторыми атрибутами сексуальности понимают вообще посторонние вещи. Например, романтизм.
Чи полігамні чоловіки? Що я можу сказати зі своєї практики роботи з чоловіками. Й не тільки. Це дуже поверхневий аргумент для виправдовування зрад й зняття відповідальністі за свої вчинки. Якщо чоловік ВМІЄ та ХОЧЕ кохати свою жінку, яку він обрав для стосунків
запитати психолога онлайнІнакше, він перетворюється у сексуальне насилля, у згвалтування партнера!.
На жаль, я не раз на консультаціях стикалась із історіями клієнтів, де відбувалось сексуальне насилля у подружньому життя, з-боку чоловіків до жінок. І це просто ЖАХЛИВО!!!
Коли чоловіка не цікавить причина відмови жінки, коли чоловік не намагається розібратись в ситуації, у стосунках, а просто ВИМАГАЄ СЕКСУ, бо він хоче!
Коли жінці внушається думка, що це її обов'язок!
Мені хочеться кричати: "Схаменіться, люди!!" Дружина не є ЗАСОБОМ для задоволення фізичних потреб чоловіка! Вона є людиною зі своїми почуттями, а також правами та свободою!
Як можна змушувати?? Це абсолютна неповага, байдужість та в чистому вигляді НАСИЛЛЯ! Як психологічне насилля (через постійний тиск на почуття вини), так і фізичне!!!
Мені складно уявити як це можна пережити..
Погодитись на гвалтування через віру в обов'язок, через страх перед гнівом чоловіка..
Хіба так має бути?? Однозначно, ні!
Партнер не є нашою власністю.. Це інша людина і все, що ми можемо - будувати СТОСУНКИ із нею, чути її, пропонувати рішення, змінювати щось у власній поведінці.. але не вимагати і змушувати!!
Адже любов не вчиняє насилля..
Що думаєте з цього приводу?
Психолог Світлана Гліган
Останнє редагування 06-10-2024 в 04:17 за Києвом
Опубліковано на сайті 13-05-2023