шок від результатів виборів Політична шокова травма, або чому соцмережі зараз схожі на водойму з крокодилами

Для початку, що таке шокова травма: до тих пір поки проблема не торкнеться нашого життя, ми можемо жити в ілюзії, що все добре і ми контролюємо перебіг подій. Але реальний стан справ, чи то от як в цьому випадку - результатів виборів, рушать наші фантазії, а цей стан називається станом шоку. 

Шокова реакція виникає як реакція на подію, яку людина переживає як таку, що несе загрозу для її життя чи психіки. Тому тут включаються 3 основні механізми реакції: біжи, бий чи замри - хтось вже пакує чемодани, в когось інші "тупі недобитки", які проголосували не так як треба, хтось не знає, що коїться, і переживає страх і тривогу. 

Отож, як це розуміти і що з цим всім робити?

По-перше, дати собі час👆

Людині потрібно від 2-3 до 48 годин, щоб пережити початкову стадію шоку. Ну чи результат, в даному випадку виборів, який його не влаштовує. 
Я сам, якщо чесно, трохи в шоці від результатів, але скидую це на те, що до свого сорому (чи ні😱) майже не слідкував за перебігом передвиборчих баталій.

Ще раз - від 2 до 48 годин. Тому всі ці образи, "гнєв і ненависть в фейсбуці" доведеться читати ще як мінімум 2 дні. Якщо додати алгоритми фб, то ще плюс 1-2 дні. 

читайте также:

Счастье в XXI веке Ко мне на терапию приходят пациенты, обычно жалуясь на то, что не удовлетворены своей жизнью. Это обеспеченные люди у которых есть многое, но это не делает их счастливыми. Они страдают от тревожности, панических атак, фобий, депрессий.

Правила и Успех В одном городке жили шестеро соседей, и было у них правило общаться в одностороннем порядке. Откуда это правило появилось никто из них уже и не помнит, но они его очень старательно придерживались и не отступали от его выполнения.

Якщо ви з тих в шоці, виражайте свій гнів, це корисно, але робіть це екологічо, а ще краще конструктивно. Завтра вам з цими людьми жити в одному місті і спілкуватися тут же в фб.

А коли емоції вляжуться, подумайте: якщо результат виборів вас не влаштовує, що ВИ зробили для того, щоб ситуація була іншою (зміна аватарки і срач в коментарях не рахується). Якщо ви все ж робили все, що від вас залежало, змиріться - таке буває, що інші думають інакше, ніж ви, а якщо не все, то подумайте що ви можете зробити для зміни ситуації у майбутньому.  

А ще свіже повітря, спілкування, навіть про політику, будь ласка - рефлексуйте, це допомагає, спорт і саме головне, активність і діяльність. Не дивіться ТБ - я вчора спеціально подивився, вистачило мене рівно на годину. Це жах - на тебе ллється потік негативної інформації, а ти як посудина в яку заливають, а зробити нічого не можеш. Хіба злити це все в соцмережах. Так і роблять здається всі😱


Ще можете до психотерапевта піти, потім подякуєте Зеленському, що через нього ви розібрали кучу внутрішніх проблем😉

У Психолога » Социум и политика » Політична шокова травма, або чому соцмережі зараз схожі на водойму з крокодилами
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии sotsium-politika Пандемия COVID-19 и ее последствия

Каждый из нас переживал период самоизоляции по-своему. Для кого-то уединение было долгожданным и дало возможность наконец-то побыть дома и заняться давно отложенными делами или наоборот ничего не деланием, а кто-то болезненно проживал усилившийся стр

статья по психологии sotsium-politika Счастье в XXI веке

Ко мне на терапию приходят пациенты, обычно жалуясь на то, что не удовлетворены своей жизнью. Это обеспеченные люди у которых есть многое, но это не делает их счастливыми. Они страдают от тревожности, панических атак, фобий, депрессий.

Все публикации раздела Социум и политика >>

 
Комментарии к "Політична шокова травма, або чому соцмережі зараз схожі на водойму з крокодилами"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr