шок від результатів виборів Політична шокова травма, або чому соцмережі зараз схожі на водойму з крокодилами

Для початку, що таке шокова травма: до тих пір поки проблема не торкнеться нашого життя, ми можемо жити в ілюзії, що все добре і ми контролюємо перебіг подій. Але реальний стан справ, чи то от як в цьому випадку - результатів виборів, рушать наші фантазії, а цей стан називається станом шоку. 

Шокова реакція виникає як реакція на подію, яку людина переживає як таку, що несе загрозу для її життя чи психіки. Тому тут включаються 3 основні механізми реакції: біжи, бий чи замри - хтось вже пакує чемодани, в когось інші "тупі недобитки", які проголосували не так як треба, хтось не знає, що коїться, і переживає страх і тривогу. 

Отож, як це розуміти і що з цим всім робити?

По-перше, дати собі час👆

Людині потрібно від 2-3 до 48 годин, щоб пережити початкову стадію шоку. Ну чи результат, в даному випадку виборів, який його не влаштовує. 
Я сам, якщо чесно, трохи в шоці від результатів, але скидую це на те, що до свого сорому (чи ні😱) майже не слідкував за перебігом передвиборчих баталій.

Ще раз - від 2 до 48 годин. Тому всі ці образи, "гнєв і ненависть в фейсбуці" доведеться читати ще як мінімум 2 дні. Якщо додати алгоритми фб, то ще плюс 1-2 дні. 

читайте также:

Депрессия, заземление и почему природа лечит Сейчас в транспорте смотрят в телефон, дома - в планшет или компьютер. Но я здесь не о вреде отсутствия общения. Я хочу сказать о том, что все больше погружаясь в мир идей, виртуальных концепций, каких-то инфо-вбросов, мы все меньше активно задейст

Дети и война. Как говорить с детьми о войне и как реагировать Кто бы мог подумать, что наши дети будут играть в «нашу войну» и проигрывать не чужой, а свой собственный страх...Конечно, нелегко помогать детям, чьи папы воюют против наших мужей и отцов, но в этом и есть смысл милосердия.

Якщо ви з тих в шоці, виражайте свій гнів, це корисно, але робіть це екологічо, а ще краще конструктивно. Завтра вам з цими людьми жити в одному місті і спілкуватися тут же в фб.

А коли емоції вляжуться, подумайте: якщо результат виборів вас не влаштовує, що ВИ зробили для того, щоб ситуація була іншою (зміна аватарки і срач в коментарях не рахується). Якщо ви все ж робили все, що від вас залежало, змиріться - таке буває, що інші думають інакше, ніж ви, а якщо не все, то подумайте що ви можете зробити для зміни ситуації у майбутньому.  

А ще свіже повітря, спілкування, навіть про політику, будь ласка - рефлексуйте, це допомагає, спорт і саме головне, активність і діяльність. Не дивіться ТБ - я вчора спеціально подивився, вистачило мене рівно на годину. Це жах - на тебе ллється потік негативної інформації, а ти як посудина в яку заливають, а зробити нічого не можеш. Хіба злити це все в соцмережах. Так і роблять здається всі😱


Ще можете до психотерапевта піти, потім подякуєте Зеленському, що через нього ви розібрали кучу внутрішніх проблем😉

У Психолога » Социум и политика » Політична шокова травма, або чому соцмережі зараз схожі на водойму з крокодилами
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии sotsium-politika Про інформаційну ситуацію довкола теми вірус

Про особливості висвітлення інформації про короновірус у нас і в світі. Схоже ми живемо в світі більше маркетингу і вдалих продажів, ніж потреби підтримати і без того переляканих людей. Основний меседж на сьогодні: на прикладі картинок прикріплени

статья по психологии sotsium-politika Как справляться с негативом

События последних месяцев в стране сильно изменили нас. Начиная с декабря месяца, страна живет в постоянном напряжении и стрессе.

Все публикации раздела Социум и политика >>

 
Комментарии к "Політична шокова травма, або чому соцмережі зараз схожі на водойму з крокодилами"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr