Проекції. Чому ми бачимо світ по-різному

 

Кожен з нас по-різному реагує на оточуючих. Хтось нас дратує, когось ми вважаємо скупим або недолугим, когось нахабним. Частіше за все в основі таких реакцій лежить механізм проекції. Ми бачимо перед собою не реальну людину, а проекцію наших власних переживань на неї.

За допомогою проекції психіка захищається. Це дозволяє нам неусвідомлено ВІДКИДАТИ СВОЇ переживання, установки, якості, ідеї та ПРИПИСУВАТИ їх ІНШИМ людям або світу. Власні неприйнятні почуття, потреби, бажання, мотиви ми виносимо назовні, вважаємо чужими і, як наслідок, заперечуємо в собі ті аспекти, з якими нам важко змиритися, які ми засуджуємо, за які нам соромно, які нам заборонені, які здаються нам непривабливими.

Психіка працює ніби як великий проектор, картинка з якого попадає на все, що його оточує. Проекції повсюду і їх використовують всі, але якщо ви ними зловживаєте, це викривляє реальність, ви починаєте бачити інших і світ не такими, які вони є насправді.

  • Ревнивець, несвідомо витісняє свої неприйнятні імпульси, приписує їх партнеру і підозрює його у зраді
  • Замкнена, обережна людина, говорить, що "нікому не можна довіряти"
  • Скупий звинувачує в жадібності інших
  • "Старі діви" засуджують "розбещену" молодь, тому що, не можуть визнати свої «неправильні» думки та несвідомо заздрять.
  • Людина, яка боїться видатися некомпетентною, проецює свої страхи на інших, звинувачуючи їх в непрофесіоналізмі.

Активніше за все проекція починає працювати, коли в людини є якась болюча або важлива для неї тема: вона починає бачити те, що "болить" всюди і у всьому. Зраджена(-ий) в усіх інших представниках протилежної статі бачить зрадників. Людина з низькою самооцінкою в словах і діях інших буде відчувати знецінення та неповагу до себе.

читайте также:

Роли, которые мы играем. Развитие ролевой гибкости В литературе по психологии (научной и любительской) содержится много упоминаний о ролях, которые играет человек в своей жизни – в семье, обществе, на работе. Ну вспомните фразы и реплики из повседневного употребления: «хватит прикидываться безобидн

Как часто вы выбираете не себя? Например, когда хотите полежать дома с книжкой на диване, а к вам приходят друзья или родственники неожиданно.И вот ваш выбранный отдых откладывается.Отдыхаете, следуя желаниям друзей.Или, когда хотите после работы прогуляться или сходить в кино с

спросить психолога онлайн

☝️Проекція - хороша підказка. Якщо ви когось або щось реагуєте занадто сильно, подумайте - чому раптом? Неприємних людей та дивних речей навколо достатньо, але ж не на всі ми видаємо гостру рекцію, а тільки на ті, які щось для нас означають і стосуються якоїсь частини нас самих.

✅ Процес зняття та повернення проекцій відбувається в психотерапії. Знімаючи свої проекції, ми "прозріваємо" та починаємо бачити реальний стан речей. Ми усвідомлюємо та визнаємо в собі те, що ми несвідомо приховували або заперечували. Але жити стає легше і комфортніше, тому що зникають причини багатьох непорозумінь, страхів та тривоги.

У Психолога » Самопознание » Проекції. Чому ми бачимо світ по-різному
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии samopoznanie Как быть перфекционистом?

Перфекционист всегда стремиться к лучшему, вернее, к наилучшему. Перфекционист часто амбициозен, ведь он жаждет достичь высочайших целей и зачастую недоволен достигнутыми результатами.

статья по психологии samopoznanie Когнитивные искажения и как с ними бороться

Когнитивные искажения — это ошибки мышления, из-за которых человек неадекватно воспринимает реальность. Примеры самых распространенных когнитивных искажений. Такие ошибки мешают рационально мыслить и приводят к психологическим проблемам и расстройствам.

Все публикации раздела Самопознание >>

 
Комментарии к "Проекції. Чому ми бачимо світ по-різному"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr