Психологічні причини безсоння

безсоння психологічні причиниЧимало фізично здорових людей зустрічаються із проблемою безсоння та переліком побічних ефектів від цього явища.

Постійна втомлюваність, тривожність, швидке виснаження та високий рівень роздратованості — це тільки поверхневі наслідки такого небажаного явища як відсутність здорового повноцінного сну.

Заторможеність розумових процесів, неадекватна емоційна реакція, а іноді навіть проблеми шлунково-кишковим трактом — це додаткові побічні ефекти відсутності нормального режиму відпочинку.

Помічаючи у себе симптоми безсоння перш за все потрібно відвідати свого лікаря, а ще краще психотерапевта, якщо такий є. (Нагадую, що психотерапевт окрім психологічної повинен мати ще й належну медичну освіту.)

Після проведення відповідного обстеження можна зустрітися  із тим, що фізіологічних причин для безсоння організму немає. І саме тоді наступає найцікавіше.

Якщо лікар недосвідчений, або не бажає розбиратися в окремому випадку — він з легкістю може виписати вам рецепт на якісь відповідні фармакологічні препарати.

читайте также:

Невроз: симптомы, причины и пути работы Невроз – это обобщенное название. Включает в себя совокупность функциональных расстройств, имеющих психологическую причину, и обладающих временным характером (т.е. эти расстройства обратимы).

Близкий мне человек неизлечимо болен - как мне быть? С какими психологическими трудностями нам предстоит встретиться, когда наш близкий человек смертельно болен? Вы чувствуете себя беспомощным, и это нормально. Первое, что нужно - это верить ...

Ще гірша ситуація, якщо розчарована таким результатом людина іде власноруч шукати препарати для подавлення фізіологічних причин безсоння. Такі препарати мають вплив на нейронні медіатори та мають свої побічні ефекти. Іноді вони дуже серйозні для психіки людини.

Саме тому дуже важливо виокремити психологічні причини безсоння і побороти їх разом із своїм психологом. Іноді це відбувається в суміші із вживанням препаратів, а іноді замість них.

Є речі, які можна робити самостійно, в залежності від важкості проблеми та частоти її прояву. Виокремемо деякі психологічні причини безсоння та способи боротьби з ними:

  • Відсутність емоційно насичених подій у житті. Нічого не відбувається. 

    Що робити? — Збагатитись невідомим раніше, або давно забутим досвідом (сходити в театр, відірватись від гаджету, познайомитись з новими людьми, ін.)

  • Відсутність фізичної активності. Фізичне навантаження людини обмежуються статевими стосунками, ходінням на роботу, вона не осилює нічого важчого, аніж ложка, тарілка та пульт від телевізора.

    Що робити? - Впустити в своє життя фізичні навантаження, пробіжки, різні вправи, або новий вид фізичної активності.

  • Страх смерті. Людина свідомо, або неусвідомлено сприймає сон, як акт постійного помирання. Страх смерті обмежує людину від повного розслаблення та забороняє сон.

    Що робити? - Звернутись до спеціаліста психолога, або психотерапевта, якому ви зможете довіряти.

Пишіть в коментарях, які теми ви хочете обговорити, або на яку тематику ви хочете побачити наступні пости. Підписуйтесь та слідкуйте за своїм здоров'ям і найголовніше - будьте щасливими)

У Психолога » Здоровье и болезни » Психологічні причини безсоння
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии zdorovie-bolezni В каких семьях болеют дети?

Если ребёнок родился здоровым, без родовых травм, развивается нормативно и живёт в самой обычной семье, то его заболевание может быть вызвано психологическими причинами. Непринятие эмоций ребёнка семьёй. Жесткая система установок и взглядов родителей

статья по психологии zdorovie-bolezni Батьки i дiти. Гiперактивнi дiти

СДУГ включає порушення уваги (дефіцит уваги) , ознаки імпульсивності і гіперактивності. Коли саме можна діагностувати у дитини цей синдром?

Все публикации раздела Здоровье и болезни >>

 
Комментарии к "Психологічні причини безсоння"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr