У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Самоповага! Чому це важливо?

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Самоповага! Чому це важливо?

Всім привіт, дорогі друзі! З вами @rudyi.psy

Сьогодні розглянемо явище, яке відображає відношення людини до самої себе. Мова піде про самоповагу, або іншими словами-про позитивну самооцінку. Позитивна самооцінка необхідна людині для діяльності, соціалізованого життя, отримання досягнень та долання перешкод. 

Прохання не плутати позитивну самооцінку із завищеною самооцінкою (остання передбачає зверхнє ставлення до оточуючого світу і визначає людину як єдиний ідеальний об’єкт всередині неідеального світу).

Позитивна самооцінка пов’язана з гармонійно-позитивним відношенням до світу по типу «Я Ок і Ти Ок», або «Я-хороший і Світ-хороший». Завищена самооцінка передбачає приниження інших на власному фоні по типу «Я вищий від когось». 

Часто подібний тип взаємодії людини із завищеною самооцінкою формується на основі психотравми заподіяної зовнішнім світом, оточенням чи близькими людьми. Сьогодні поговоримо про хороше, тобто про позитивну самооцінку, або якщо вам завгодно-самоповагу.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Деякі психологи вважають, що термін самооцінка повинен відійти в минуле через втрату своєї актуальності, мовляв ставлення до себе напряму корелюється із досягненнями людини та відношенням до неї оточення. 

Як на мене це не зовсім пояснює природу позитивного або негативного ставлення людини до самої себе, оскільки навіть отримуючи певні досягнення та відчуваючи до себе підтримку з боку оточення людина однаково може відчувати себе нікчемою, недостойною і т.д. 

Останнє іноді залежить і від функціональних порушень в мозку (під функціональним порушенням мозку я маю на увазі приклади, коли мозок не має фізичних пошкоджень, але дивним чином порушується його функція в тих чи інших зонах).   

Сьогодні розглянемо ідеї одного з найяскравіших психологів, які наділяли питанню позитивного сприйняття себе особливої уваги. 

Тема самооцінки зазнає чимало спекуляцій з боку людей не обізнаних в галузі психологічної науки, які для підвищення самооцінки іноді радять відверто дурнуваті речі.

Саме тому, на мою думку, виникла необхідність познайомитись із знаннями людини, яка виділила значну частину свого життя проблемам самоповаги. Сьогодні висвітлемо ідеї Натанієля Брандена.

читайте також:

Почему лени на самом деле не существует Как избавиться от лени? В сказках есть «ленивые» герои и героини, которым в конце всегда приходится плохо – они несут наказание за лень. Ответьте себе на следующие вопросы: Хочу ли я вообще что-то делать в этот момент?

Отношение к себе Самоотношение - отношения с собой. Как мы относимся к себе: что о себе думаем, кем считаем, что себе говорим, как о себе заботимся. Почему-то наше отношение к другим и с другими занимает больше интереса. Как понравиться?

запитати психолога онлайн

Починаючи із середини XX ст. в США Натанієль Бранден почав здобувати популярність як неординарний та цікавий своїми методами роботи психолог. На жаль для цілого світу він здобув популярність швидше не як психолог, а як колишній романтичний партнер однієї з найвідоміших письменниць світу Айн Ренд. Її книга «Атлант розправив плечі» в багатьох рейтингах визнана однієї з найкращих книг в історії. 

В ідеях Брандена для формування позитивного ставлення до себе ми повинні правильно контактувати зі світом, який нас оточує. Психолог вважав, що самооцінка є однією з найважливіших потреб особистості. Саме тому в процесі соціалізації та навчання нам необхідно формувати позитивне ставлення до себе в майбутніх членів суспільства. 

Він виділив 6 практик, дотримання яких допоможе людині побудувати позитивне ставлення до себе. Бранден назвав їх «Шість стовпів самоповаги» і ознайомившись з ними ви зрозумієте наскільки важливо формувати свій контакт зі світом відповідним чином. 

1)Усвідомлене життя. Часто ви можете почути про практику життя «тут і тепер», тобто в моменті контакту з реальністю. Це зовсім не про заперечення чи ігнорування майбутнього на користь сьогодні, це усвідомлення, що сьогодні починається майбутнє. Це практика правильного фокусування, практика уважності до того, що відбувається навколо і в чому я перебуваю. Ви усвідомлюєте речі, які ви робите, відчуваєте або ж переживаєте даний момент без відриву від реальності. Ви знаєте хто ви, що вам подобається, що ви зараз робите і переживаєте це в моменті контакту зі світом.

2) Прийняття себе. Звучить банально, оскільки ця фраза уже не один десяток років лунає з кожного приймача, проте в ній міститься зовсім не банальний зміст. Ви вмієте виокремлювати власний світогляд, думки, емоції та переживання. Ви розумієте, що вам належить, а що точно не належить. Ви приймаєте власне тіло, можливості та обмеження пов’язані з ним. Не підмінюєте власне чужим.

3) Прийняття відповідальності за свої дії. Ви розумієте, що світ навколо змінюється через результати вашої діяльності або бездіяльності. Середовище, яке вас оточує насправді обране вами і також вами при необхідності може бути змінене. Ви усвідомлюєте наявні результати своїх дій та картину майбутнього, пов’язану з вашою діяльністю, не перекладаючи відповідальність на інших.

4) Самоствердження. Повага до власних потреб та інтересів, задоволення перших та висловлювання останніх в контакті із зовнішнім світом. Ви не засуджуєте власні потреби та бажання, а навпаки- знаходите шлях для їхньої реалізації в зовнішньому світі.

5) Цілеспрямоване життя. Ви вчитесь формулювати цілі та будувати стратегії для їхнього досягнення. В цій практиці досягнення цілей сприймається не випадковим збігом обставин, а закономірним результатом продуманого плану.

6) Особиста чесність і цілісність. Ви не суперечите своїй природі. Ваші переконання та світогляд узгоджені з вашою діяльністю. Ваша природа проявляється у вашому контакті з оточенням. Ви не побоюєтесь називати речі своїми іменами, не обманюєте себе, щоб вгодити комусь іншому.

Якось Авраам Лінкольн виголосив доволі цікаве запитання: «Скільки буде лап у собаки, якщо назвати хвіст лапою?» І сам же ж дав відповідь: «Однаково чотири. Те, що ми називаємо хвіст лапою не зробить його нею». Думаю, що тут нічого додати.

Для тих, кому цікава тема самооцінки раджу прочитати книгу Натанієля Брандена «Шість стовпів самоповаги». Там сказано набагато більше, ніж дозволяє висвітлити формат блогу. 

👍Якщо інформація була вам корисною-ставте лайки, пишіть коментарі та поширюйте її в соцмережах. Для вас-це питання кількох хвилин, а для мене-можливість бути почутим тими, кому це дійсно потрібно. Як і завжди-запис на консультацію в приватні повідомлення. Побачимось та почуємось в режимі онлайн.

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Самоповага! Чому це важливо?
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samootsenka-uverennost-sebe Принятие и самооценка

О самооценке и принятии сейчас не говорит только ленивый. Всем хочется видеть рядом с собой сдержанных, спокойных, щедрых, благородных, а вернее, удобных людей. С ними ведь спокойно: они не позарятся на чужое, не проагрессируют и предпочтут ваши инт

психологія samootsenka-uverennost-sebe Вы имеете право на самое лучшее в этой жизни?

Часто к психотерапевтам обращаются люди, у которых есть сильное ограничение по отношению ко всему хорошему и прекрасному в этом мире. Например, они соглашаются не на самую желанную работу, не на самых желанных партнеров, выбирают не самую лучшую технику, мебель и одежду для себя (и в принципе воспринимают все

Усі публікації розділу Самооцінка та впевненість в собі ᐉ

 
Обговорення "Самоповага! Чому це важливо?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr