Про шкоду позитивного мислення 😄

Відомий психолог та знавець людських емоцій Пол Екман з'ясував, що прояв емоційних реакцій на внутрішній стан людини може мати і протилежний механізм прояву. Тобто зазвичай, коли людині приємно та добре — вона починає посміхатися. Проте дослідження Пола Екмана підтвердили, що коли людина просто починає посміхатися, будучи перед цим в негативному або нейтральному настрої, то вона починає відчувати себе добре, приємно, або задоволено.😏

Проте це дослідження стосується тільки емоцій та їхнього прояву. Здавалося б, все просто — посміхайся та скажи собі, що все добре і проблеми тебе оминуть. Проте реальність значно складніша і мова в подальшому піде не про емоції. Як же ж бути із тими випадками, коли люди, даючи собі позитивні установки сприйняття реальності, намагаються побороти несприятливі події свого життя. Іноді така пасивна боротьба призводить до погіршення або ускладнення несприятливої ситуації. Тому дуже важливо звернути увагу на негативні аспекти позитивного мислення.

Позитивне мислення може зменшувати здатність до прогнозування подій. Перебуваючи в стані тривоги та напруженості ми зазвичай продумовуємо стратегії наших подальших дій для покращення неприємних нам ситуацій.

Коли упередження «все добре» і досвід реальності не співпадають, то людина, яка постійно налаштовує себе на позитив опиняється у стані оніміння або ступору. Якщо говорити звичайною мовою, то у неї опускаються руки.

Позитивне мислення може проявлятися як заперечення об'єктивних явищ реальності. Для справжніх змін в житті та покращення складної життєвої ситуації найкращим варіантом є прийняття ситуації. Об'єктивно прийнявши проблему, яка виникає перед нами ми отримуємо право якимось чином вирішити її.

Позитивне мислення може бути популярним у людей із відчуттям страху до прояву негативних емоцій. Тенденція до цього також може виникати в дитячому віці, коли батьки забороняють дитині проявляти власні негативні емоції. З часом цей страх може переходити ще й на негативні емоції інших людей. В цьому випадку, як і в деяких методах боротьби зі страхом, ефективним інструментом виживання є прийняття незадовільної ситуації або ж проблеми.

читайте также:

Їжачок голками досередини Що ви робите у ситуації, коли вам щось не вдається, або ви робите помилку, або виникає конфлікт? Як часто можна почути у  відповідь - картаю себе, злюся на себе, ображаюся, перестаю спілкуватися і замикаюся в собі, одним словом, роблю те, що можна н

ПсиТалисман. Воображение Воображение имеет 3 варианта последствий: -️ творческие успехи и достижения, -️ уход в иную реальность, в попытке убежать от себя и решения проблем. -️ способ увеличить свою жизнестойкость, устойчивость, креативность, возможность

Позитивне мислення часто передбачає в собі певне заперечення негативних аспектів навколишньої реальності. Заперечення проблемних ситуацій призводить до того, що замість вирішення проблеми ми відтерміновуємо цей процес. Процес вирішення відкладається до такого моменту, поки таке відтермінування взагалі перестає бути можливим. Одягнувши рожеві окуляри дійсно можна не бачити явища та події, які відбуваються навколо, проте коли неприємності підступають впритул, то навіть рожеві лінзи втрачають свою чудодійну силу. Невирішені проблеми мають властивість розростатися у розмірах. Наприклад непогашений кредит зростає з урахуванням відсотків, а згодом і пені. Відсутність погашення тіла кредиту не компенсується посмішкою та голослівними установками: "Все буде добре." 

Експеримент, проведений Елісон вуд Брукс, показав, що занепокоєння допомагає справитись із невпевненістю. Можливо воно допомагає справитись із негативною ситуацією значно краще, аніж заперечення ситуації як такої. Наприклад професор школи бізнесу Радж Рагунатан в одній зі своїх книг висловив ідею, що подавлення емоцій, в тому числі і негативних, потребує додаткових витрат у роботі мозку. А це в свою чергу, призводить до втрати уважності людини.


Варто зазначити, що позитивне мислення може бути виправданим стосовно майбутніх подій у житті людини. Дехто називає це впевненістю в майбутньому. Проте, якщо "впевненість в майбутньому" не супроводжується якимись діями на виправлення несприятливої ситуації, то і ситуація не змінюється загалом. Взагалі питання часу дуже важливе стосовно позитивного мислення. 

Людина може:

  • Заперечувати теперішню реальність, промовляючи щось на зразок "Все добре. Мене просто звільнили з роботи";
  • Заперечувати минулий досвід, промовляючи: "Подумаєш, він мене вдарив. Це вийшло випадково, можливо я послизнулась і вдарилась головою об стіну"
  • Заперечувати майбутні ризики, вимовляючи: "Все буде добре", при цьому не прикладаючи жодних зусиль для змін.

Якщо інформація була вам корисною - ставте лайки та поширюйте її в соцмережах. І як говорили на одному із українських каналів синоптики: "Нехай проблеми та негоди не роблять вам в житті погоди."

У Психолога » Личностный рост и полезные советы » Про шкоду позитивного мислення 😄
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии lichnostnyi-rost Как найти себя?

Когда не можешь определиться кем тебе быть: журналистом, экономистом или учить польский язык и переехать в Польшу? Как решить?!..

статья по психологии lichnostnyi-rost Развитие через страх или через интерес?

С самого детства нас учат развиваться через страх. Наше внимание сосредотачивают на ошибках, в школе подчеркивали красной пастой, что мы сделали не так, что нужно переделать. Это развитие через страх.

Все публикации раздела Личностный рост и полезные советы >>

 
Комментарии к "Про шкоду позитивного мислення 😄"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr