Токсичні люди

Токсичні люди Ознаки цих людей:

  • вони намагаються контролювати і маніпулювати іншими людьми, використовуючи інших людей для задоволення власних потреб;
  • вони "заражають" негативом. Після спілкування з ними у вас псується настрій;
  • вкрай критичні до оточуючих, часто незадоволені, все їм не подобається, висловлюють багато претензій і скарг, "забруднюють" або знецінюють всіх без винятку людей, а також  ваші дії, слова;
  • обговорює, пліткує ;
  • заздрісні і ревниві;
  • як правило, у них є ознаки залежності: від алкоголю, від солодкого, від ліків, людей, азартних ігор тощо;
  • їх розмови часто бувають пронизані сарказмом, злими жартами і принизливими коментарями про інших людей;
  • їм подобається сварити інших людей, завдяки своїй брехні, вміють плести інтриги
  • вони вказують на помилки, некоректно, грубо або навіть принизливо можуть поводитись з тими, хто нижче їх за статусом (з підлеглими, офіціантами інше)
  • поруч з такою людиною ви весь час відчуваєте себе винуватим

Як справлятися з токсичними людьми

1 Не відносьте все сказане вам на свій рахунок
Найчастіше негативні слова і дії, які ви чуєте і бачите, не відносяться особисто до вас. Токсичній людині взагалі все одно, на кого скидати негатив. Ви не винні в тому, що у когось поганий настрій або бажання поскандалити.

2 Досить погоджуватися, варто обкреслити свої межі
Перестаньте робити вигляд, що вас все влаштовує. У токсичних людей теж є слабкості. І головна з них - протест оточення. Як тільки ви скажете, не натякнете, а скажете прямо, що вас не влаштовують такі стосунки, можливо, людина постарається змінитися в кращу сторону. Тон спілкування оберіть по можливості рівний і ввічливий. Ваш головний захист - це посмішка і доброзичливий тон. Пам'ятайте, що конфлікти - це "їжа" для токсичних людей, тому єдине логічне рішення - "не годувати троля".

3 Не вартує вступати в спори
Пам'ятаючи, що токсичні люди - справжні майстри монологу, не варто вплутуватися в довгі дискусії з ними.
У ділових стосунках з такими людьми важливо пам'ятати наступне. Якщо вас чекає спілкування з токсичною людиною, запам'ятаєте: мінімум базікання і максимум структурованості. Ваше завдання - скласти план дій з пунктів, розділити завдання, вимагати звіт про виконання, навіть, якщо людина включає «жертву» словами не вмію, не можу, поможіть.

2 навчіться брати паузу: не видавайте відразу емоційну реакцію на слова або дії, потягніть – якщо, звичайно, є така можливість – час. Через двадцять-тридцять хвилин перший запал мине, і ви, на превеликий жаль токсичної людини яка налаштовувалася на скандал і розраховувала отримати від нього задоволення, зможете розмовляти з ним спокійно, без образ і підвищеного тону.

3 Ніколи і ні в якому разі не включайтеся в гру токсичних людей. Не "чіпляйтеся" за їх емоційне посилання. Не ведіться на провокації - на все ці охи, ахи, страждання, спроби врятувати світ і розвісити на нього ярлики, немов фіранки після прання. Поводьтеся з ними як рівний з рівним.
Так, спочатку це дається непросто, але з часом ви навчитеся і обростете міцною "бронею".

читайте также:

Как влюбить в себя любого. Психология отношений. Существует интересный психологический метод, позволяющий «влюбить в себя человека», называется «мексиканский душ». Схема работает практически всегда, если ее правильно применять, но более эффективен подход по отношению к невротикам.

Как не поддаваться на манипуляции? Как научиться не поддаваться на манипуляции, противостоять манипулятивному воздействию? Многие манипуляторы искренне считают, что делают все тебе же на пользу, но важно противостоять попыткам скрытого управления.

4 Кажіть "ні" Знаю, це важко, і відмовити іноді набагато тяжче аніж годинами слухати проблеми токсичної людини чи плітки про інших. Але пам'ятайте про наслідки, якщо ви морально не готові - скажіть "ні", не бійтесь своїх бажань.  Дайте один раз їм зрозуміти, що не припустимо з вами так поводитися і спроби можуть припинитися. Ви насправді самі дозволяєте іншим поводитись так. Дочка однієї моєї знайомої якось уранці залишила їй на столі записку: "Мама, я тебе дуже люблю, але такого звернення до мене більше не потерплю"

5 Як варіант можна звести усе спілкування до ввічливо-нейтрального, без якої-небудь емоційної складової. На усі питання відповідати спокійно, чесно, без приводу для скандалу. При спробі перейти на підвищені тони або влаштувати розбирання має сенс сказати нейтральним голосом щось подібне до : "Ми зможемо поговорити про це пізніше, коли ти заспокоїшся. У такому тоні розмови не буде". І після цього припинити обговорення.

6 Якщо вам ставлять ультиматуми на кшталт: «Погоджуйтеся на мої умови або ніяк інакше». Можна ввічливо відповісти: «Я зроблю все можливе, дуже постараюся, але форс-мажорні обставини можуть мати місце. Тому наперед прошу це врахувати»

7 Максимально скоротіть спілкування з тими, хто псує вам настрій. Хороший спосіб цього уникнути – встановити межі, переступати через які ви не збираєтеся самі, і тому не дозволяєте робити це іншим. Наприклад, відмовтеся обговорювати робочі проблеми на дозвіллі або, навпаки, не спілкуйтеся з токсичною подругою, коли перебуваєте на робочому місці – врешті-решт, і начальство вас за це по голові не погладить.

Навіть з наближчими можна спілкуватись обмежено, наприклад, з батьками. Як мінімум - не жити разом. Краще зустрічатись з ними рідко, аніж щоразу подовгу відновлювати енергію.

8 Забудьте про розуміння Жертви токсичних відносин часто намагаються підібрати ключик, не покидають надій що є розгадка, яка дозволить спілкуватись з людиною без потоку негативу. Пам'ятайте, ніякого ключику ви не знайдете, є лише гачок, на який вас можуть підсадити, витрачаючи вашу енергію, час, та сили. 

 

У Психолога » Манипуляция людьми » Токсичні люди
психолог

Оценка публикации
понравилось: 1 из 1 оценивших
  нравится публикация?  

Нравится 1 из 1. Оценочная шкала: от 0 до 1

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии manipuliatsii МАНІПУЛЯТОРИ вони всюди..

5 основних маніпуляційних прийомів маніпулятора. Хочете навчитися не піддаватися впливу оточуючих і потім жалкувати? Хто вони, жертви маніпуляторів? Вважається, що ними стають люди, які ...

статья по психологии manipuliatsii Газлайтинг как вид психологического манипулирования

Пытались ли вас когда-нибудь убедить в том, что вы сходите с ума? – Вы удивитесь, но пытались. Примеры газлайтинга в быту. Элементы газлайтинга можно найти везде.

Все публикации раздела Манипуляция людьми >>

 
Комментарии к "Токсичні люди"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr