Токсичні люди

Токсичні люди Ознаки цих людей:

  • вони намагаються контролювати і маніпулювати іншими людьми, використовуючи інших людей для задоволення власних потреб;
  • вони "заражають" негативом. Після спілкування з ними у вас псується настрій;
  • вкрай критичні до оточуючих, часто незадоволені, все їм не подобається, висловлюють багато претензій і скарг, "забруднюють" або знецінюють всіх без винятку людей, а також  ваші дії, слова;
  • обговорює, пліткує ;
  • заздрісні і ревниві;
  • як правило, у них є ознаки залежності: від алкоголю, від солодкого, від ліків, людей, азартних ігор тощо;
  • їх розмови часто бувають пронизані сарказмом, злими жартами і принизливими коментарями про інших людей;
  • їм подобається сварити інших людей, завдяки своїй брехні, вміють плести інтриги
  • вони вказують на помилки, некоректно, грубо або навіть принизливо можуть поводитись з тими, хто нижче їх за статусом (з підлеглими, офіціантами інше)
  • поруч з такою людиною ви весь час відчуваєте себе винуватим

Як справлятися з токсичними людьми

1 Не відносьте все сказане вам на свій рахунок
Найчастіше негативні слова і дії, які ви чуєте і бачите, не відносяться особисто до вас. Токсичній людині взагалі все одно, на кого скидати негатив. Ви не винні в тому, що у когось поганий настрій або бажання поскандалити.

2 Досить погоджуватися, варто обкреслити свої межі
Перестаньте робити вигляд, що вас все влаштовує. У токсичних людей теж є слабкості. І головна з них - протест оточення. Як тільки ви скажете, не натякнете, а скажете прямо, що вас не влаштовують такі стосунки, можливо, людина постарається змінитися в кращу сторону. Тон спілкування оберіть по можливості рівний і ввічливий. Ваш головний захист - це посмішка і доброзичливий тон. Пам'ятайте, що конфлікти - це "їжа" для токсичних людей, тому єдине логічне рішення - "не годувати троля".

3 Не вартує вступати в спори
Пам'ятаючи, що токсичні люди - справжні майстри монологу, не варто вплутуватися в довгі дискусії з ними.
У ділових стосунках з такими людьми важливо пам'ятати наступне. Якщо вас чекає спілкування з токсичною людиною, запам'ятаєте: мінімум базікання і максимум структурованості. Ваше завдання - скласти план дій з пунктів, розділити завдання, вимагати звіт про виконання, навіть, якщо людина включає «жертву» словами не вмію, не можу, поможіть.

2 навчіться брати паузу: не видавайте відразу емоційну реакцію на слова або дії, потягніть – якщо, звичайно, є така можливість – час. Через двадцять-тридцять хвилин перший запал мине, і ви, на превеликий жаль токсичної людини яка налаштовувалася на скандал і розраховувала отримати від нього задоволення, зможете розмовляти з ним спокійно, без образ і підвищеного тону.

3 Ніколи і ні в якому разі не включайтеся в гру токсичних людей. Не "чіпляйтеся" за їх емоційне посилання. Не ведіться на провокації - на все ці охи, ахи, страждання, спроби врятувати світ і розвісити на нього ярлики, немов фіранки після прання. Поводьтеся з ними як рівний з рівним.
Так, спочатку це дається непросто, але з часом ви навчитеся і обростете міцною "бронею".

читайте также:

Страна советов: почему наставления вызывают раздражение? Самый простой и справедливый способ отвадить собеседников давать непрошенные советы - это обозначить для него вслух свои границы. Примеры фраз для отпугивания назойливых советчиков.

Родительская тирания. Шанс выжить есть всегда! Если вам «достались» властные авторитарные родители, то, с одной стороны, этому можно посочувствовать... Готовы ли вы брать на себя ответственность за изменение отношений со своими родителями?

спросить психолога онлайн

4 Кажіть "ні" Знаю, це важко, і відмовити іноді набагато тяжче аніж годинами слухати проблеми токсичної людини чи плітки про інших. Але пам'ятайте про наслідки, якщо ви морально не готові - скажіть "ні", не бійтесь своїх бажань.  Дайте один раз їм зрозуміти, що не припустимо з вами так поводитися і спроби можуть припинитися. Ви насправді самі дозволяєте іншим поводитись так. Дочка однієї моєї знайомої якось уранці залишила їй на столі записку: "Мама, я тебе дуже люблю, але такого звернення до мене більше не потерплю"

5 Як варіант можна звести усе спілкування до ввічливо-нейтрального, без якої-небудь емоційної складової. На усі питання відповідати спокійно, чесно, без приводу для скандалу. При спробі перейти на підвищені тони або влаштувати розбирання має сенс сказати нейтральним голосом щось подібне до : "Ми зможемо поговорити про це пізніше, коли ти заспокоїшся. У такому тоні розмови не буде". І після цього припинити обговорення.

6 Якщо вам ставлять ультиматуми на кшталт: «Погоджуйтеся на мої умови або ніяк інакше». Можна ввічливо відповісти: «Я зроблю все можливе, дуже постараюся, але форс-мажорні обставини можуть мати місце. Тому наперед прошу це врахувати»

7 Максимально скоротіть спілкування з тими, хто псує вам настрій. Хороший спосіб цього уникнути – встановити межі, переступати через які ви не збираєтеся самі, і тому не дозволяєте робити це іншим. Наприклад, відмовтеся обговорювати робочі проблеми на дозвіллі або, навпаки, не спілкуйтеся з токсичною подругою, коли перебуваєте на робочому місці – врешті-решт, і начальство вас за це по голові не погладить.

Навіть з наближчими можна спілкуватись обмежено, наприклад, з батьками. Як мінімум - не жити разом. Краще зустрічатись з ними рідко, аніж щоразу подовгу відновлювати енергію.

8 Забудьте про розуміння Жертви токсичних відносин часто намагаються підібрати ключик, не покидають надій що є розгадка, яка дозволить спілкуватись з людиною без потоку негативу. Пам'ятайте, ніякого ключику ви не знайдете, є лише гачок, на який вас можуть підсадити, витрачаючи вашу енергію, час, та сили. 

 

У Психолога » Манипуляция людьми » Токсичні люди
психолог

Оценка публикации
понравилось: 3 из 3 оценивших
  нравится публикация?  

Нравится 3 из 3. Оценочная шкала: от 0 до 3

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии manipuliatsii Стыд и вина - оружие манипуляторов

Иногда единственной целью человека становится доказать всем вокруг свою хорошесть, правильность, что уж ему-то точно нечего стыдится. На самом деле, все, что он будет делать будет продиктовано лишь желанием доказать это тому самому человеку, что его

статья по психологии manipuliatsii Что такое ложь и как ее распознать

Ложь – это осознанное искажение действительности. Все люди лгут. Вряд ли кто-то станет спорить с этим утверждением. Но никто не хочет быть обманутым. Определить, лжет человек или не лжет.

Все публикации раздела Манипуляция людьми >>

 
Комментарии к "Токсичні люди"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr