У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Усе про Тривожність і як її подолати. Частина 2

Рівні тривожності та ситуації у яких тривожність може виникати та у яких вона може посилюватися.
У Психолога » Страхи, тривоги, фобії »  Усе про Тривожність і як її подолати. №2. Рівні тривожності, ситуації виникнення.

Тривожність поділяється за трьома рівнями: адекватний, високий та знижений.

  • Адекватний рівень тривожності можна описати як - стан психофізіологічної готовності, що по ступені вираженості рівнозначний силі подразника. Це означає, що реакція еквівалентна стимулу. 
  • Високий рівень подібний до адекватного, проте, у цьому випадку, ступінь вираженості сильніша від сили подразника. Реакція перевищує стимул.
  • Знижений рівень тривожності характерний слабшим вираженням по відношенню до подразника - ступінь реакції нижчий за стимул. 

Для закріплення знань і для глибшого розуміння, змоделюємо просту ситуацію.

По трасі мчиться авто, раптом нас чомусь зупиняє поліція. 🚔 - на такий стимул, реакція може бути різною. 

  1. Уявімо, що ми впевнені, що нічого не порушили і увесь час пильно слідкували за дорогою. В таких обставинах, ваша реакція, ймовірно, буде перевірити чи в бардачку є всі документи на машину, а головне чи не забули вдома посвідчення водія. Наступним кроком буде дочекатися правоохоронця та вияснити причину зупинки. Ваші дії та стан абсолютно виправдані ситуацією, що виникла. ➡️Адекватний рівень
  2. А що, раптом, ми в нетверезому стані, або не власник авто. Вкрай ймовірно, ми сильно хвилюємося, адже розуміємо, що у нас з’явилися досить серйозні проблеми, і замість того, щоб слідувати подальшому графіку, ми можемо змарнувати чимало часу. Як наслідок, обдумування нашого виправдання чи плану, як запобігти покаранню швидко спровокує сильні емоції та сумніви, що безперечно провокує сильну тривожність, яка щосекунди поглиблюється ➡Високий рівень 
  3. Ви пасажир авто. За дорожньою ситуацією ми, очевидно, не слідкували, а можливо й взагалі  не знаємо правил дорожнього руху, проте постать “люди у формі”, усе ж викличе у нас певне хвилювання. ➡️ Низький рівень

   Підсумовуючи все сказане вище та повертаючись до питання “Які ваші дії?"➡️ можна впевнено ствердити, що відповідь у кожного своя, тому що, людина - це унікальний конструкт психофізіологічних та хімічних реакцій, а ситуація - це унікальний набір частково випадкових життєвих компонентів, значить, відповідь на подразник визначається з одного боку життєвим стилем і одночасно досвідом людини у вирішенні проблем, з іншого - складністю самої ситуації: умови, положення, обстановка, інтенсивність.

Ситуації виникнення тривожності
Незважаючи на той факт, що усі ми, в тій чи іншій мірі відчуваємо тривожність щодня, що ж це за конкретні, специфічні обставини, у яких цей стан виникає та може загострюватися: 
  1. ситуації міжособистісного спілкування та групової взаємодії ➡️людні місця, публічний виступ, побутовий конфлікт, спілкування з людьми з високим статусом, або, протилежної статтю, безперечно є підгрунтям для розвитку тривожності
  2. ситуації, в яких існує небезпека отримати фізичну травму ➡️погрози в реальному часі, агресивний пес, що біжить на нас, гучні вибухи навколо.
  3. ситуації, що виникають у нових незнайомих умовах, непередбачених обставинах тощо ➡️ Уявіть, що ви працюєте кілька років на фірму і пишаєтеся своїм статусом та посадой. Вас терміново викликає керівник і прохає підписати заяву про звільнення. Як наслідок - тривожність.
  4. ситуації, що супроводжуються виконанням монотонної рутинної роботи ➡️ Якщо у вас є друзі чи знайомі, які працюють касирами в супермаркетах, поцікавтеся у них, що вони відчувають під кінець робочої зміни - відразу все проясниться.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Дякую за увагу. У наступній частині, ми поговоримо про Суб'єктивні та Об'єктивні чинники виникнення тривожності...Побачимося у 3 частині.

  •  У коментарях пишіть питання, які вас цікавлять, я обов’язково розгорнуто відповідь, або висвітлю це в наступних статтях. 

 

Віталій Медведєв, психолог-практик.

Національний університет "Острозька академія"

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії »  Усе про Тривожність і як її подолати. №2. Рівні тривожності, ситуації виникнення.
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi Страх одиночества

Что такое аутофобия? Аутофобия, или монофобия, это страх быть одному или одиночества. Пребывание в одиночестве, даже в обычно удобном месте, например, дома, может вызвать серьезную тревогу у людей с этой проблемой. Люди с аутофобией чувствуют

психологія strahi Панические атаки

Панические атаки.Увы, очень распространены, особенно в последнее время и, из моего опыта, как терапевта, больше всего среди молодежи. Очень неприятное явление, хоть и не смертельное. Знаю об этом не только, как терапевт, но и как человек.

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення " Усе про Тривожність і як її подолати. №2. Рівні тривожності, ситуації виникнення."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr