Вибір майбутньої професії - складно чи легко?

Вибір майбутньої професії

У кожного з нас буде своя відповідь на це питання. Та пропоную сьогодні більш детально поглянути, які ми робимо основних помилок при виборі професії:

- Вибір за компанію, під впливом друзів.

Такий вибір може не відповідати нашим цінностям, прагненням та здібностям, відповідно ми будемо розчаровані в професії та не зможемо себе в ній реалізувати.

- За престижністю

Але тенденції на ринку праці постійно змінюються. До того ж не лише ви обираєте стратегію вибору за престижністю. Тому один час на ринку з’явилося дуже багато юристів чи економістів, які виявилися не конкурентноспроможними, адже запит ринку на дані професії був менший, ніж кількість випускників вузів за даними напрямами

читайте также:

Лень и поиск предназначения. Как найти любимое дело? Как связаны между собой лень и поиск предназначения, могут ли они мешать друг другу? Возможно, кто-то знаком с подобными ситуациями:- у вас есть профессия, но она не устраивает вас (вы не чувствуете моральное удовлетворение от работы, не получаете

Как страх нищеты и алчность разрушают твой бизнес. Страх нищеты или его отсутствие во многом определяет коммуникацию с клиентом. Страх делает бизнесмена агрессивным. То, что сейчас вы видите повсеместно, и на просторах интернета в том числе, называется методом агрессивных продаж, когда вам навязывают услугу или продукт. А навязывают тем агрессивнее, чем сильн

- Стереотипні уявлення

Наприклад, сьогодні існує думка, що ІТ-сфера дає матеріальну стабільність та гарні доходи. Проте не кожен з нас знає, що початківцю-програмісту потрібно докласти дуже багато зусиль аби вийти на дійсно високий рівень зарплатні і отримати роботу в топовій компанії.

- Орієнтація на кумира

Такі випадки теж бувають. Наприклад, мені подобається певна співачка, спортсмен, письменник, HR, ресторатор чи художниця. Я буду захоплена даною професією і віритиму, що те ж в ній зможу досягти успіху. Але не завжди мрії збігаються з дійсністю, у нас має бути критичне мислення, реальна оцінка ситуації. Аби не йти в професію наосліп, можна поспілкуватися з представниками даної професії, щоб мати певне уявлення про розвиток у тій чи іншій сфері.

- Улюблений предмет

Моїм улюбленим предметом в школі може бути історія, і я буду обирати професію пов’язану з історією, наприклад, вчитель історії чи археолог. Але опанування професії і предмет в школі сильно відрізняються. У школі ви вивчаєте лише один урок, який вам подає загальну інформацію. Але насправді предмет вивчення набагато ширший і не завжди може відповідати вашим очікуванням.

Що ж робити, як обрати професію?

Варто почати з простого, але важливого:

- Почніть відкривати для себе світ (останні новини, тенденції)

- Пізнавайте себе (які у вас інтереси, що подобається та вдається робити?)

- Дізнавайтеся про професії (спілкуйтеся з представниками професії, дізнавайтеся, які якості важливі, слідкуйте за ринком праці)

Як гадаєте, які ще помилки можуть траплятися на шляху вибору професії?

У Психолога » Работа и карьера » Вибір майбутньої професії - складно чи легко?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии rabota-karyera Часта зміна професії – що за цим?

Часто можна чути: «не платили вчасно заробітну плату», «робота не подобалась», «поки молодий треба спробувати щось інше», «шукаю де можна взяти більше досвіду»

статья по психологии rabota-karyera Творческий кризис: что же еще вытворить?

470000 ответов как выйти из творческого кризиса…и тем не менее многие люди из него не могут выйти годами, следуя многим советам… Сам по себе творческий кризис — это внешнее проявление неких внутренних процессов.

Все публикации раздела Работа и карьера >>

 
Комментарии к "Вибір майбутньої професії - складно чи легко?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr