Як правильно домовлятися з дитиною

Як правильно домовлятися з дитиною         Частенько трапляються ситуації коли від дітей звучить: “Хочу, дай і вже зараз”. На перший погляд може здатися, що дитина не чує нікого і нічого. Саме в такі моменти батьки можуть втрачати контроль над емоціями, зриватися на крик, погрожувати, фізично карати або просто без пояснень робити по-іншому. Не варто думати, що дитина зовсім не розуміє ваших слів - це не так. Причиною може бути небажання робити так, як потрібно мамі; немає необхідності якось реагувати, оскільки батьки відповідають самостійно, тим самим даючи варіанти і/або обираючи один із варіантів самостійно. Це дуже зручно і не потребує затрат енергії та сил; Діти чудові маніпулятори, тому момент ігнорування може бути одним із способів досягти бажаного. 

            Давайте пам’ятати, що діти це не дорослі. Хоч це і не означає, що ми повинні не чути малечу та не приймати до уваги її бажання. Та в першу чергу ми повинні зрозуміти, що наш життєвий досвід не передається при народженні і наші малюки всьому навчаються поступово. Спробуйте поставити себе на місце дитина або пригадати, як було вам в такому віці. Це допоможе зрозуміти миттєві бажання та потреби дитини, які вона не може і ще не вміє аналізувати так швидко, як дорослі. Саме в цьому заключається наша задача: навчити та допомогти набути певних навиків, як наприклад вміння домовлятися та знаходити компроміси.

           Пропоную вам декілька варіантів, які допоможуть вам домовлятися з дитиною, тренуватимуть її самосвідомість, відповідальність за свої вчинки та навчатимуть комунікації, вмінню шукати компроміси та поступатися.

- Будьте спокійними та впевненими в своїх словах. Діти легко зчитують емоції дорослих, тому не варто втрачати самоконтроль. В спокійному стані домовлятися легше, а як може бути спокійною дитина, якщо нервують батьки?! ;)

- Щоб уникнути скандалів та істерик, обговорюйте певні моменти заздалегідь. Наприклад: гуляючи на дитячому майданчику, попереджуйте дитину скільки часу в неї залишилося на забави з однолітками і з певною періодичністю нагадуйте, що часу стає вже менше.

- Перед походом до магазину обговоріть заплановані покупки. Намагайтеся не купувати нічого не запланованого. Це формуватиме в дитини звичку дотримуватися свого слова. Завершуйте обговорену раніше дію незважаючи на дитячу реакцію. Повторіть ще раз умови і нагадайте, що це обговорювалося раніше; 

читайте также:

Близнецы: ДВЕ души на двоих В современном мире, где рынок репродуктивной медицины постоянно развивается и процедурами ЭКО никого не удивишь, вопрос о том, как воспитывать близнецов, становится все более актуальным. В этой статье я хотела бы остановиться на однояйцевых близнеца

Про спонтанность, возможности, сожаление и немножко про сумасшествие Она очень живая. Экспрессивная, легко возбудимая. Если бы я была её мамой, я бы гордилась ею и, наверное, сильно ей завидовала. Завидовала бы её молодости, её чувственности. Атаковала бы её за это.

- Дуже важливо навчитися обговорювати конфлікті ситуації. Разом з дитиною проаналізувати їх та обговорити певні моменти на майбутнє, які допоможуть не допустити повторення ситуації. Не варто це робити в той момент коли ви знервовані;

- Правильно сформульовані умови і впевненість, що дитина в цей момент слухала вас - це запорука хорошого результату. Не варто карати дитину за те, що вона не правильно вас зрозуміла. Поясніть ще раз, обговоріть помилку;

- Будуйте домовленості або завдання з очевидною логікою, пропонуйте варіанти. Наприклад: “Якщо зараз ти відмовишся від обіду, то доведеться бути голодним до вечора, оскільки не буде змоги поїсти коли ти захочеш”,   “Якщо ти не хочеш так, то як ти хотів би? - На жаль, так не вийде але давай спробуємо “ось так” і тоді буде “ось це”;

- Дайте дитині більше часу для виконання певного завдання. Намагайтеся бути помічником малечі, а не виконавцем :) Це формуватиме відповідальність та самостійність.

          Дитинство це період в якому здобуваються нові знання, навики, звички. Формується характер та погляд на життя, на комунікацію з оточенням. Не опускайте руки, якщо з першого разу не вийшло домовитися без дитячої істерики. На це потрібен час, адже навіть ми, дорослі, не завжди готові легко відмовитися від звичайної схеми і вже звичних речей. Вміння домовлятися це навик, який потрібно формувати і наявність якого дуже допоможе в дорослому житті. 

         Йдіть на компроміси з дитиною, не бійтеся відмовити в забаганці це допоможе малечі отримати досвід відмови і навчитися справлятися з цими емоціями та правильно реагувати. 

У Психолога » Родители и дети » Як правильно домовлятися з дитиною
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии roditeli-deti Неосознанная мама

Чувство вины, может быть реальным - ну потому что ты понимаешь, что что-то плохое сделала, а может быть тотальным, когда никто тебя не винит, а ты как чувствуешь обвинение, как призрак везде.

статья по психологии roditeli-deti «Новорічні мрії» сучасних дітей!

Хочеться поділитися цікавим клінічним випадком із моєї щоденної роботи. Батьки звернулися зі скаргами на істеричну поведінку дитини...

Все публикации раздела Родители и дети >>

 
Комментарии к "Як правильно домовлятися з дитиною"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr