У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як захиститись від сталкера в соціальних мережах?

У Психолога » Насильство, аб'юз, кримінал » Як захиститись від сталкера в соціальних мережах?

Як захиститись від сталкера в соціальних мережах?

Соціальні мережі можуть стати інструментом навчання, пізнання нового, побудови бізнесу або самовираження. Разом із тим існує ризик натрапити на сталкера. Особливо, коли за допомогою соціальних мереж людина створює ілюзію порядності. Це може бути навіть знайома Вам людина. І в живому спілкуванні всі оточуючі будуть говорити про те, що ця людина взагалі найдобріша у світі і Ваше небажання спілкуватись можуть пояснювати Вашими завищеними стандартами у спілкуванні, тобто ставити Вас у позицію незручності через те, що Ви відмовляєте комусь у спілкуванні.

Тут не варто плутати дійсно добру або неконфліктну людину, з людиною, яка просто використовує соціально-прийнятні форми поведінки та не проявляє агресію лише задля того, щоб тримати маску порядності.

«Сталкінг (від англійського stalk – «підкрадатися, переслідувати») – це прояв психологічного насильства, за якого кривдник переслідує жертву в реальному житті і онлайн та нав’язливо вимагає її уваги.»

переслідувач

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Що має насторожити та що не варто терпіти:

  • Ви постійно відмовляєте людині у зустрічі, а вона все продовжує про себе нагадувати. Ви не повинні приймати те залицяння, яке Вам неприємне.

  • Коли Ви пропонуєте людині зустрітися на Ваших умовах, вона відмовиться, особливо якщо ця зустріч буде при Ваших знайомих, які зможуть підтвердити факт Вашої зустрічі.

  • Вас просять надіслати Ваше фото у даний момент часу. Не обов’язково інтимне. Але до цього також може дійти.

    читайте також:

    Границы виктимности (поведение жертвы) Не будь жертвой!!! Текст прост и понятен, но к сожалению, он не работает. Почему жертва позволяет не только нарушить свои границы, но и часто бессознательно транслирует возможность нападения на нее.

    Опасные отношения: распознать и обезвредить Не так давно страну всколыхнула новость о том, что молодой человек в порыве ревности убил бросившую его девушку. Убил прямо на улице. И мы можем ужасаться, осуждая убийцу, а можем попытаться понять причины произошедшего.

    запитати психолога онлайн

  • Сталкер може бути з кола Ваших знайомих і вже мати про Вас певну інформацію.

    Сталкер може слідкувати за Вашими соціальними мережами непомітно.

  • У спілкуванні сталкер буде використовувати якість фрази, що можуть ввести в оману та викликати почуття безпеки.

  • При першому контакті або коли Ви погано знаєте людину, людина хоче дізнатись Ваше місце проживання або місця, де Ви зазвичай проводите час.

  • Вам говорять, що треба зідзвонитись і людина не реагує на Ваші пояснення, що час для цього не зручний.

  • Коли Ви відмовляєте людині в тому що вона просить, ця людина може почати Вас відверто принижувати, не підбираючи слів. Але може і ввічливо відповісти.

  • Навіть якщо Вас додали у друзі у соціальних мережах і Ви не побачили нічого, що може насторожити або немає фото з дівчиною, це не говорить про те, що у сталкера немає стосунків. Ці люди у соціальних мережах можуть не виставляти фото із особистого життя, щоб людина, яка стала об'єктом їх переслідування, не мала про них додаткових даних. Тут варто бути уважним і намагатись розрізнити, коли людина не хоче виставляти особисте життя на показ та коли сторінка в соціальній мережі – це форма створення соціально-прийнятного образу.

  • Ці люди не розуміють відмови у ввічливій формі. Звичайну ввічливість вони сприймають за особливе ставлення.

  • Людина може маніпулювати тим, що якась інформація - це велика таємниця і просити Вас нікому про це не розповідати. Пам’ятайте – це гачок. Ви не зобов’язані тримати щось у секреті, якщо це не передбачено договірними відносинами.

  • Будьте уважні до того, чи Ви в ресурсі. Сталкери відчувають Ваші слабкості.

    Якщо Ви не в ресурсі, вони будуть Вас постійно вислуховувати і одразу говорити про особливі почуття до Вас. Навіть якщо Ви познайомились 5 хвилин тому.

  • Сталкер може дізнаватись про Вас якусь інформацію через Ваше оточення. І Ви довгий час можете про це не здогадуватись.

  • Сталкер буде намагатись дізнатись про Вас побільше інформації при спілкуванні з Вами, але не буде розповідати про себе.

  • Ви можете випадково перетинатись у непередбачуваних місцях.

  • Вам можуть нагадувати про сталкера навіть коли Ви давно про нього не говорите і не згадуєте.

  • Сталкер може у спілкуванні постійно жалітись на лихі обставини свого життя, чим маніпулює та викликає бажання допомогти йому.

  • Сталкери – це люди, які розуміють лише мову сили. Якщо на їх думку людина слабша за них, сталкер не зупиниться. За можливості треба різко обірвати контакт та поставити крапку у спілкуванні з людиною.

  • Сталкер може випитувати у Вас певну інформацію, а потім розповсюджувати її.

Як діяти, якщо Ви з певних причин не можете різко припинити спілкування зі сталкером:

  1. Не нехтуйте тим, щоб звернутись по допомогу до людей не з вашого оточення, а до тих хто зможе оцінити ситуацію об'єктивно. Знайдіть коло підтримки тих людей, які не займаються віктімблеймінгом. Якщо так склалось, що мало людей, яким Ви довіряєте, Ви можете звернутись у фонди допомоги жінкам, які потерпають від насилля. Найбільша небезпека сталкерів полягає в тому, що зовні їх поведінка може нагадувати звичайну турботу або цікавість до Вас або романтичні почуття.

    І Ваше оточення може не побачити небезпеки у такій поведінці відносно Вас. Але завжди довіряйте собі. Якщо Ви відчуваєте дискомфорт у спілкуванні з людиною, якщо Ви відчуваєте, що Ваші особисті кордони порушуються, намагайтесь максимально обмежити контакт з людиною, яку Ви вважаєте сталкером. Сталкери вправні маніпулятори, вміють викривлювати факти та подавати інформацію у вигідному для них світлі знайомим Вам людям, тому збирайте факти, які можуть показати іншим людям істинний бік ситуації.

  2. Сталкери відчувають, коли людина вийшла з під їх впливу і намагаються зробити все, щоб й надалі маніпулювати та контролювати людину. Тому збирайте докази так, щоб сталкер про це не здогадувався. Скріншоти листування, запис телефонних розмов, все те, що може підтвердити факт переслідування.
  3. Намагайтесь не залишатись зі сталкером наодинці без свідків.
  4. Пам’ятайте, Ви не зобов’язані терпіти ту форму поведінки, яка Вам не приємна, але суспільством сприймається як звичайне залицяння. Не хочете приймати подарунки – не приймайте. Вам не приємне навіть звичайне рукостискання з людиною, Ви не зобов’язані це робити. На жаль, багато людей займаються підміною понять та насилля називають любов’ю, турботою та хвилюванням. Звертайте увагу на Ваші відчуття під час контакту з людиною.
У Психолога » Насильство, аб'юз, кримінал » Як захиститись від сталкера в соціальних мережах?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія kriminalnaya-psihologia-asocialnost Террористическая угроза как феномен массового сознания

Проблема понимания террористической угрозы – достаточно новая и малоизученная. Существует множество работ, посвященных изучению личности террористов

психологія kriminalnaya-psihologia-asocialnost Отец избил сына, как реагировать Женщине

Сегодня продолжаю тему детско-родительских отношений. У меня на группе поднялась тема: Что делать если отец избил сына? Как должна реагировать на это Женщина, она же жена и мать...

Усі публікації розділу Насильство, аб'юз, кримінал ᐉ

 
Обговорення "Як захиститись від сталкера в соціальних мережах?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr