У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як зберегти відносини з партнером?

У Психолога » Психологія відносин » Як зберегти відносини з партнером?

Чому пара перестає отримувати задоволення від своїх відносин? Що їх руйнує? Як можна зупинити цей процес і зберегти стосунки?

На початку відносин партнери намагаються проявляти свої найкращі сторони, щоб справляти гарне враження один на одного. З психологічної точки зору відбувається ідеалізація іншої людини. Ви закриваєте очі на недоліки, для Вас мають значення ті риси характеру чи прояви поведінки, які Вам подобаються. Цей період закоханості триває максимум 2-3 роки. Потім Ви могли звернути увагу, що хлопець починає проявляти свої різні сторони, вже не тільки приємні, і усвідомити, що Ваші фантазії про образ майбутнього партнера, який Ви намагались поєднати з фігурою реальної людини, насправді відрізняються від неї.

Починається період розчарування та знецінення іншого. Те, на що пару років тому не звертали увагу, починає дратувати. З якою б із проблем Ви не стикнулись, з часом приходите до того, що у відносинах відчуваєте все менше радісних моментів і все більше тих, які Вас засмучують. Чоловік вже поводить себе зовсім не так, як на початку відносин. Інколи Ви думаєте, що це зовсім інша людина. Якщо він проявляє агресію, у всьому звинувачує Вас, після таких ситуацій Ви вже по-іншому його сприймаєте. І починаєте або захищатись, або впадаєте в позицію жертви, тихо ображаєтесь і думаєте про розлучення.

Якщо ж партнер навпаки тримає дистанцію, днями мовчить після сварок чи якогось Вашого зауваження, таке ігнорування дуже виснажує. Ви не розумієте, що у нього в голові, чим він живе, як Вас сприймає.

Підберіть психолога для пар онлайн або в містах України.

В будь-якому випадку, коли Ви розумієте, що поступово все більше віддаляєтесь один від одного, стаєте чужими людьми, варто задати собі питання:

  • -        Що я отримую в цих відносинах? Що мене в них тримає?
  • -        Як змінилось моє життя з того часу, як я вийшла заміж чи почала зустрічатись з цим хлопцем? Яка я зараз?
  • -        Що мене не влаштовує? Що в моїх силах змінити?

Корисно говорити про ваші відносини, використовуючи «Я-повідомлення». Тобто повідомляти про свої емоції, що з Вами відбувається, а не звинувачувати партнера. Наприклад «Мені сумно», «Я в ступорі», «Я боюсь». А потім вже робити висновки, чи готовий партнер Вас почути, чи важливі для нього Ваші почуття.

Відносини в парі розвиваються між двома людьми, і якщо для обох вони є цінними, є шанс їх зберегти і вивести на новий рівень.

У Психолога » Психологія відносин » Як зберегти відносини з партнером?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-otnosheniy Про гендерное отформатирование

«Он сказал, что мужчины и женщины равны и поэтому не видит причин, почему должен меня беременную нашим ребенком кормить и содержать» – плачет у меня в кабинете молодая женщина на 7-м месяце беременности. «Мне так стыдно было

психологія psihologiya-otnosheniy 5 способов, как люди, работающие удаленно, откладывают жизнь на потом

Не кажется ли вам, что в вашей жизни что-то идет не так? Не устали ли вы испытывать тоску и грусть, засыпая в холодной кровати?  Тема отношений для людей, работающих удаленно, – одна из самых болезненных, сложных и труднопреодолимых. Я ра...

Усі публікації розділу Психологія відносин ᐉ

 
Обговорення "Як зберегти відносини з партнером?"

Коментарів 3

Запорука здорових стосунків – це відповідальне ставлення до іншої людини, яке слід постійно плекати і розвивати. Людина може жити повноцінним життям тільки тоді, коли перебуває у відносинах, які наповнюють її силою.

Як зберегти відносини з партнером? Важливо знати, що стосунки руйнуються не за один день. Зазвичай це відбувається поступово. Зазвичай модель стосунків, яку людина формує, залежить від досвіду спілкування, який вона отримала в дитинстві, в своїй родині, з друзями.

Діалог – це шлях до зцілення та ефективної моделі відносин. Важливо повністю зосередитися на своєму партнері під час спілкування. Слід постійно вчитися такої внутрішньої залученості.

Діалогічна модель стосунків припускає збереження близького внутрішнього контакту з партнером. Особливо тоді, коли ми відчуваємо холодне, відсторонене ставлення до себе.

Так, стосунки руйнуються поступово, і щоб був шанс їх зберегти, варто відповідально ставитись до іншої людини. Але і до себе, своїх почуттів також. Людина, яка знає себе, свої бажання і потреби, яка ставиться до себе з турботою, зможе почути іншу людину і бути з нею в діалозі.
підтримують: 1

klnmarta

Повністю з вами згідна!

Відносини в парі розвиваються між двома людьми, і якщо для обох вони є цінними і кожен із партнерів зробить у них свій внесок, то є шанс їх зберегти і вивести на новий рівень.
підтримують: 1

Тетяна Штапова

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr