Яку галузь практичної психології обирати?


Цей пост-прояв власної думки, яка сформувалась на основі особистого досвіду та численних контактів із людьми. Дехто з моїх знайомих запитував у мене як я ставлюся до різних напрямків психотерапії та який із цих напрямків на мою думку найбільш ефективний?

Своє знайомство із практичною психотерапією я почав в галузі гештальту, проте закинув цю галузь, по-справжньому не почавши, в пошуках чогось нового. Так я познайомився із милою для мене клієнт-центрованою терапією.

Це зовсім не означає, що гештальт-психологія погана. Я знаю чимало людей, яким допоміг гештальт, так само як і людей, яким допомогла клієнтцентрована. Знаю, що комусь допомагає психоаналіз. Просто в конкретному випадку ми з гештальттерапією не зійшлись характерами.

Незважаючи на мої особисті сумніви на тему ефективності певних методів психотерапії варто відзначити, що в кожній галузі психології є зерно істини.

Зерно істини бажає бути посіяним у вашому житті для того, щоб давати неймовірні плоди. Так проростають дерева гармонії, емоційної стабільності, ефективності праці, сексуального задоволення, успіху в бізнесі та інших допоміжних пряників.

Так от, не зважаючи на певну долю скептицизму до певних методів роботи, я, наприклад, нічого не розумію в позитивній психотерапії, оскільки її не вивчав. Звісно, я маю на увазі практичну частину роботи в галузі, оскільки теоретичну частину вивчав ще в університеті.

Як говорив мій вчитель: "Головне в психотерапії не питання методу, а особистість психотерапевта, оскільки особистість- головний інструмент роботи хорошого психолога-практика."

Обираючи для себе психолога впершу чергу керуйтесь особистісними якостями спеціаліста. Методи та галузь використання цих методів-це другорядні речі.

Моїм першим психологом був чудовий гештальт-терапевт, який любить свою справу і гідно допомагає людям.
Принаймні, я відчув цю допомогу на собі. Тим не менше я не знайшов себе у гештальті.

Не розчаровуйтесь, якщо потрапили до рук не свого спеціаліста. Це зовсім не означає, що цей спеціаліст поганий, чи ваш випадок занадто складний для роботи. Признаюсь, бувають як перші, так і другі випадки, проте переважно у випадку неефективності психотерапії особистості клієнта та психолога не знаходять спільної мови між собою.

Робота психолога-це не диванчик в затемненій кімнаті та сивоволосий чоловік в окулярах із записником. Хоча іноді буває й диванчик. Робота з психологом-це інтимність емоцій, відвертість почуттів та зняття численних блоків, накиданих на людину протягом життя.

Будьте щасливими в незалежності від відвідувань психолога чи консультацій з ним в інтернеті. І не розчаровуйтесь після контакту зі своїм спеціалістом, бо випивши несмачну каву на вокзалі, ви не підете до всіх своїх друзів та родичів з розповідями, що кава-гівно. А у випадку із психологією ви дуже навіть часто так і робите. Не треба так.

Якщо інформація була вам корисною-ставте лайки та поширюйте її в соцмережах. Для вас-це питання хвилини, а для мене-подяка та заохочення. Доповнюйте мене в коментарях та діліться своїм позитивним чи негативними досвідом знайомства з психологією. Всім гармонії!
У Психолога » Начинающим психологам » Яку галузь практичної психології обирати?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии nachinayushim-psihologam Как применить на практике прикладной психоанализ?

Основной метод прикладного анализа – использование собственного Бессознательного в изучении социальных объектов.

статья по психологии nachinayushim-psihologam О гештальте как науке и искусстве

Гештальт — это искусство в не меньшей мере, чем наука, и каждый может практиковать его в своем собственном стиле

Все публикации раздела Начинающим психологам >>

 
Комментарии к "Яку галузь практичної психології обирати?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr