У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Яку галузь практичної психології обирати?


Цей пост-прояв власної думки, яка сформувалась на основі особистого досвіду та численних контактів із людьми. Дехто з моїх знайомих запитував у мене як я ставлюся до різних напрямків психотерапії та який із цих напрямків на мою думку найбільш ефективний?

Своє знайомство із практичною психотерапією я почав в галузі гештальту, проте закинув цю галузь, по-справжньому не почавши, в пошуках чогось нового. Так я познайомився із милою для мене клієнт-центрованою терапією.

Це зовсім не означає, що гештальт-психологія погана. Я знаю чимало людей, яким допоміг гештальт, так само як і людей, яким допомогла клієнтцентрована. Знаю, що комусь допомагає психоаналіз. Просто в конкретному випадку ми з гештальттерапією не зійшлись характерами.

Незважаючи на мої особисті сумніви на тему ефективності певних методів психотерапії варто відзначити, що в кожній галузі психології є зерно істини.

Зерно істини бажає бути посіяним у вашому житті для того, щоб давати неймовірні плоди. Так проростають дерева гармонії, емоційної стабільності, ефективності праці, сексуального задоволення, успіху в бізнесі та інших допоміжних пряників.

Так от, не зважаючи на певну долю скептицизму до певних методів роботи, я, наприклад, нічого не розумію в позитивній психотерапії, оскільки її не вивчав. Звісно, я маю на увазі практичну частину роботи в галузі, оскільки теоретичну частину вивчав ще в університеті.

Як говорив мій вчитель: "Головне в психотерапії не питання методу, а особистість психотерапевта, оскільки особистість- головний інструмент роботи хорошого психолога-практика."

Обираючи для себе психолога впершу чергу керуйтесь особистісними якостями спеціаліста. Методи та галузь використання цих методів-це другорядні речі.

Моїм першим психологом був чудовий гештальт-терапевт, який любить свою справу і гідно допомагає людям.
Принаймні, я відчув цю допомогу на собі. Тим не менше я не знайшов себе у гештальті.

Не розчаровуйтесь, якщо потрапили до рук не свого спеціаліста. Це зовсім не означає, що цей спеціаліст поганий, чи ваш випадок занадто складний для роботи. Признаюсь, бувають як перші, так і другі випадки, проте переважно у випадку неефективності психотерапії особистості клієнта та психолога не знаходять спільної мови між собою.

Робота психолога-це не диванчик в затемненій кімнаті та сивоволосий чоловік в окулярах із записником. Хоча іноді буває й диванчик. Робота з психологом-це інтимність емоцій, відвертість почуттів та зняття численних блоків, накиданих на людину протягом життя.

Будьте щасливими в незалежності від відвідувань психолога чи консультацій з ним в інтернеті. І не розчаровуйтесь після контакту зі своїм спеціалістом, бо випивши несмачну каву на вокзалі, ви не підете до всіх своїх друзів та родичів з розповідями, що кава-гівно. А у випадку із психологією ви дуже навіть часто так і робите. Не треба так.

Якщо інформація була вам корисною-ставте лайки та поширюйте її в соцмережах. Для вас-це питання хвилини, а для мене-подяка та заохочення. Доповнюйте мене в коментарях та діліться своїм позитивним чи негативними досвідом знайомства з психологією. Всім гармонії!
У Психолога » Початок практики » Яку галузь практичної психології обирати?

Сайт пропонує безкоштовні поради психологів (чат).

У Психолога » Початок практики » Яку галузь практичної психології обирати?
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія nachinayushim-psihologam Что скрывает чувство вины? Случай из практики

Многие люди, стремящиеся стать более уверенными в себе, страдают от чувства вины. Им становится не по себе, когда кто-то делает замечание или даже дает дружеский совет. Они начинают переживать, когда кто-то обратит внимание на ...

психологія nachinayushim-psihologam Роль заместителя в расстановках

Зачем вообще нужны заместители в расстановке? А способен ли я быть заместителем и что-то почувствовать?

Усі публікації розділу Початок практики ᐉ

 
Обговорення "Яку галузь практичної психології обирати?"

Коментарів 3

Благодарю за пост мне полезно😃%uDE42, по первому образованию я учитель музыки, потом пошла в аспирантуру на психологию и писала диссер по психологии музыки. И в итоге пришла к профессии арт-терапевт. А через эту профессию захожу в психологию😃😁 и меня восхищает вокалотерапия, танцевально-двигательная, телесная терапия, психосоматика. Гештальт-терапия нравится, но обучаться на нее не тянет.

И если честно, то я в расстерянности. Я не пойму нужен ли мне гос. диплом по психологии🤣🤔 Если у меня магистратура по педагогике высшей школы и 3 года аспирантуры по психологии. Или достаточно окончить курс по практической психологии и выбрать свои направления и углубояться в них.
підтримують: 2

rudyi
fb2d6202

Очень интересный вид вокальной терапии. Никогда не знал о нем. Спасибо, то открыли для меня что-то новое. Буду интересоваться😃%uDE0F

Не буду писать свое мнение об этом об обязательном образовании, поскольку оно не важно. Постараюсь ответить фактически 😃😊

Все зависит от того зачем вам гос. диплом по психологии. В Украине законодательство не обязывает вас иметь такой диплом для работы, к примеру, консультанта.

Но если вы работаете в этой нише, то должны понимать что консультанты с гос дипломами, хоть и не в значительной степени, но всё таки будут более привлекательными для клиентов. Многое зависит и от образоватильного учреждения. Одни действительно дают какие-то знания, другие-дают диплом.

Что касается практического образования (когда вы избыраете свою нишу в психотерапии) тут по большому счету все тоже самое. Кто-то учит работать, кто-то даёт диплом.

Можно ли работать без практического образования фактически? Конечно же можно, но на рынке труда все равно такой специалист проигрывает своим коллегам, у которых такое образование есть.

Плюс после консультации и после психотерапии (по направлению определенной школы) результаты у клиента определенно разные.

Консультация носит более поддерживающий ефект и оказывает на клиента ситуативное воздействие, а психотерапия направлена на долгосрочные изменения и поэтому работа соответственно более длительная, клиент не всегда доволен после сессии, но гораздо более доволен в долгосрочной перспективе, когда в его жизнь приходят изменения.

Поэтому соответственно чем довольнее клиент в долгой перспективе, тем больше клиентов будет дальше и новых будет больше соответственно.

Если рассчитывать на работу психолога как основную в плане заработка денег, то в таком плане заниматься психотерапией более выгодно чем консультированием.

Но психотерапия без дополнительного практического образования невозможно. Психолог попросту не будет знать что делать с клиентами и они не находя выхода из внутренних конфликтов будут его покидать.

Консультирование возможно, но не так ефективно в длительной перспективе для жизни клиента.
підтримують: 1

vikitora

Иван, благодарю вас за обратную связь, помогли::thumbup::
Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr