У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Жінка мотивує чоловіка до дії. Це завжди добре?

Жінка мотивує чоловіка На написання цього посту мене надихнув білоруський психолог Павел Зыгмантович, чиї мудрі думки я намагюсь вловлювати дуже часто.
 
Павел, напевно так само як і я, часто зустрічався із велетенською кількістю спільнот, де гуру людських стосунків (без профільної освіти) навчають жінок "правильно" мотивувати своїх хлопців та чоловіків до того чи іншого виду діяльності.

Павел говорив саме про жіночу мотивацію для заробітку грошей чоловіком, проте, на мою думку, його ідеї мають місце з приводу й інших проявів діяльності, тобто мотивацію для досягнення успіху, популярності, майстерності, професіоналізму і т.п. Хоча матеріальний заробіток користується напевно найбільшою популярністю у таких спільнот. З нашим середнім рівнем доходів це дуже актуальна тематика.

Чим займаються ці мотиваційні спільноти, які гуртують навколо себе жінок з різних частин світу? Маю на увазі, більшість тих, які я зустрічав.

В першу чергу, вони вчать, що для того, щоб чоловік заробляв достатньо великі гроші(у кожного свої уявні межі) його потрібно або постійно підтримувати, або "правильно" мотивувати до цього заробітку. Від себе додам, мотивувати до будь-якої дії.

Чим погана ця модель взаємодії у партнерських відносинах?
Тут Павел дає доволі чітку і зрозумілу відповідь, яка не залишає за собою сумніву. Це відповідь на питання "Чому чоловік не достатньо заробляє, не досягає успіху, не вдосконалює професійну майстерність і т.д.?"

Відповідь "не хоче, або не вміє", іноді поєднання цих факторів.  І тут ми приходимо до помилки більшості мотивуючих спільнот, які повністю ігнорують одну відповідь і вінчають відповідь іншу. Якщо чоловік не хоче, але вміє, то мотивація жінки може дуже допомогти для його заробітку грошей, досягнення успіху, професійного становлення та інше.

Проте, якщо чоловік не вміє робити того, чого від нього хочуть, то як би дівчина чи дружина його "професійно" не мотивувала, як би він від щирого серця не бажав чогось досягти, в кінцевому підсумку він все одно не досягне цього.

Одного бажання замало. Бажання це тільки старт для певного виду діяльності. Як би деякі мотиваційні групи не намагалися нав'язати нам думку, що для того, щоб чогось досягнути потрібно тільки по-справжньому цього забажати, а потім, мовляв, якимось дивовижним чином всесвіт дасть тобі це, ми зустрічаємось із суворою правдою реальності, де мегавмотивовані люди ламаються, гублячи свої долі.

Як ви думаєте, чи чоловік, який "не хоче і не вміє", або ж просто "не вміє" щось робити після мегакрутої мотивації своєї другої половинки буде досягати чогось після того як зазнає краху? Звісно в багатьох випадках він накинеться зі звинувачуваннями в напрямку своєї дружини. Він казатиме: "Ти хочеш від мене чогось неймовірного!", "Я старався як міг, а ти цього не цінуєш!", "Ти невдячна!" і т.д.

Жінка, в свою чергу, думатиме: "Я зробила все, що могла!", "Він мене зовсім не цінує!", "На мені тільки наша сім'я і трималась!", "Я віддала йому всю себе!" і т.д.

І в даному випадку як жінка, так і чоловік будуть абсолютно не праві, вірніше сказати, будуть не зовсім праві. Справа в тому, що немає нічого поганого в тому, що хтось не хоче, або не вміє щось робити, зокрема й чоловік. Погано те, як ми реагуємо на такі речі.

Якщо не хоче-мотивуйте, якщо не вміє, то спробуйте допомогти з навчанням, або ж не заважайте, що іноді також проявляється між партнерами. Не заважайте, якщо бачите, що партнер хоче чогось досягнути і вчиться цьому. Справа в тому, що відсутність вміння іноді може бути сприйняте як відсутність бажання.

В такому випадку один із партнерів починає проявляти претензії та міряти, хто зробив більший вклад в сім'ю, стосунки і т.д. Джон Грей називає цей процес "підраховуванням балів" і він завжди йде в нікуди, дуже часто руйнуючи найгармонійніші пари.

В ідеалі кожна людина прагне навчатися чомусь і чоловік зазвичай сам навчається заробляти гроші, досягати успіху, вдосконалюватися в професії і т.д. Підтримка-це дуже важливо, мотивація-перший і один з найвагоміших кроків, проте пам'ятайте, що окрім бажання є ще діяльність і будьте люблячі та терплячі.

Якщо ваша друга половинка не хоче і не вміє досягати того, що для вас важливо, то це питання сумісності ваших тимчасових цілей і поглядів на життя. Цілком можливо, що і ваша картина світу не є такою однозначною, а бажання диктуються внутрішніми травмами. Пам'ятайте, що з усім можна працювати, проте все починається з бажання.

Якщо інформація була вам корисною-коментуйте та поширюйте її в соцмережах. Коментуйте, якщо згодні зі мною та Зигмантовичем, або ж вважаєте зовсім по-іншому. Для вас це питання кількох хвилин, а для мене-розвиток сторінки та можливість достукатись туди, де цей пост буде потрібним. Будьте щасливими та розумійте один одного.

У Психолога » Психологія відносин » Жінка мотивує чоловіка до дії. Це завжди добре?

Підберіть психолога для пар онлайн або в містах України.

У Психолога » Психологія відносин » Жінка мотивує чоловіка до дії. Це завжди добре?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-otnosheniy Невротическая личность. Тип третий: обособленный.

Третий тип невротической личности, описанный Карен Хорни в ее теории неврозов, имеет установку «движение от людей» и тенденцию к обособлению. Симптом невротического обособления – это невыносимая тревога и напряжение от ...

психологія psihologiya-otnosheniy Когда партнёр - эмоциональный туалет. часть 2.

B cвoих cтaтьях  из циклa oб эмoциoнaльнoй близocти я пиcaлa o вaжноcти эмoциoнaльнoй близocти и o тoм, нa кaкoй ocнoвe oнa фopмиpyeтcя. B пpeдыдyщeй cтaтьe я пpoбoвaлa пpикocнyтьcя к тeмe нeкoнтpoлиpyeмoгo пpоявлeния эмoций.

Усі публікації розділу Психологія відносин ᐉ

 
Обговорення "Жінка мотивує чоловіка до дії. Це завжди добре?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr