У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

🧠ЖУЙКА З ДУМОК або РУМІНАЦІЇ🧠

У Психолога » Депресія » ЖУЙКА З ДУМОК або РУМІНАЦІЇ

🤓Чи часто вам доводилося чути в дитинстві від дорослих «Подумай над своєю поведінкою!»? Що ж, для декого це стало суворим випробуванням.

румінації
румінації

🧠🐮У психології є термін «Румінування»- це схильність прокручувати одні й ті ж негативні думки та застрягати в них. Є навіть приклад із живої природи: кажуть, що корови «жують жуйку», бо знову і знову пережовують важку для засвоєння їжу. Іноді вони навіть зригують проковтнуте, щоб знову подрібнити його. Для корови це нормальний процес, але коли людина опиняється в пастці румінації і знову, і знову ментально «пережовує» події минулого, це може завдавати великої шкоди його психіці.

°

🔎Румінації зустрічаються майже у всіх людей і є нормальним явищем. Іноді цей процес може навіть бути корисним, адже аналіз минулих помилок - важливе вміння, і якщо людина ніколи не замислюється про те, що вона зробила неправильно, швидше за все з нею щось не так.

У румінування люди можуть занурюватися, наприклад, після публічних помилок, яких можна було легко уникнути, після раптових конфліктів із будь-ким, після розтавання чи смерті близьких та багатьох інших подій. Але все ж таки, для деяких людей румінування перетворюється на тортури і серйозно псує життя.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

°

Румінативні думки можуть звучати так:

☹️«Я розтратив все життя в порожнє. У мене був шанс, але я його змарнував»

☹️«Чому я не відповів інакше? Я дурень.»

☹️«А що якби я туди не пішов? Тоді все було б добре»

☹️«Я повинен був здогадатися, що все так розгорнеться»

читайте також:

Практикум по регуляции печали и депрессии Психологические упражнения против депрессии. Техника «Вербализация чувств». Когнитивные техники борьбы с депрессией.

После отпуска в четверг... 5 приемов борьбы с послеотпускной депрессией Пять приемов эффективной борьбы с послеотпускной депрессией. Приемы по выходу из послеотпускной депрессии.

запитати психолога онлайн

☹️«Що якщо вони подумали, що я не розуміюся на цьому?»

☹️«Чому нам не судилося бути разом? Чому так несправедливо»

☹️«Якби я вчинив інакше все було б по-іншому..все втрачено, не хочу щоб знову було так само»

°

🐝Ці кружляючі, як рій жалючих бджол, думки в голові часто відображають якусь невирішену особисту проблему або завдання, яка може мати, на думку людини, негативні наслідки. Сама проблема зазвичай проростає на ґрунті невідповідності бажаних цілей та отриманих результатів насправді. Людина за допомогою румінування може намагатися вирішити таку проблему, шукати і аналізувати все, що сталося, може нападати на себе і критикувати, щоб мотивувати більше не робити помилок, але на жаль, патологічні румінації не приносять результату. Вони не дають жодної нової інформації та водять людину за ніс.

°

🔄 Формується патологічний цикл і мозок ніби на повторі програє одні й ті самі сцени в голові.

°

😩Цей процес може відчуватися вкрай болісним, людина може відчувати втому та виснаження, може мати проблеми зі сном, концентрацією уваги та пам'яттю. Присутні почуття безвиході, провини, розчарування та жалю про незмінне. Може з'являтися відчуття «примушеності» до обмірковування, людина не може це припинити .

👤Румінації - часте явище при депресії і вони сильно впливають на підтримку цього розладу.

°

❓️Що може впливати на те, що людина з більшою ймовірністю застрягне в румунаванні:

🔸️Перфекціонізм та надвисокі стандарти.

Люди ставлять цілі, яких дуже складно досягти. Ці цілі можуть бути погано визначені, можуть перебувати поза зоною контролю людини або бути довгостроковими, через що вимагають багато часу.

°

🔸️Задавання питань, на які немає відповідей.

Такі питання можуть виникати у наслідок травматичних подій.

Приклади таких питань:

❓️«Що було б якби я туди не пішов?»

❓️«Чому це сталося зі мною?».

На такі думки немає відповіді і людина змушена із раза в раз до них повертатися, відчуваючи себе в загнаною у кут.

°

🔸️Стиль мислення, сфокусований на абстрактних значеннях та сенсах.

Наприклад, людина, яка страждає на депресію, може застрягти на своїх симптомах і складностях через спроби аналізувати значення і наслідки її досвіду.

Вона думає: «Що ця невдача для мене означала?», «Чому я маю депресію?», а потім переходить до узагальнення «Я ніколи нічого нормально не робив і не зможу». Це відводить його від вирішення конкретної проблеми та посилює всі симптоми депресії.

☝🏻Розкопки минулих подій можуть допомогти зрозуміти, чому ті чи інші події сталися в житті, але не припиняють страждань людини.

🔸️Брак навичок вирішення проблем.

Людина може просто не знати, як підібратися до проблеми, що й захопить її в пастку румінації. Важливо допомогти такій людині і навчити її технікам вирішення проблем та створенню цілей.

°

☝🏻 Варто згадати, що Румінація тісно пов'язана з Занепокоєнням. І в румінації і в занепокоєння є загальна основа - ті ж недосягнуті особисті цілі та невирішені проблеми та спроба до них підступитися. Однак занепокоєння (тривожне) пов'язане з небезпекою і з фокусом на майбутнє, тоді як румінація (депресивна) може бути пов'язана з самоідентифікацією та сфокусована на минулому. Румінація може перетікати у занепокоєння і навпаки, одне може бути тригером для іншого.

°

📚Підсумок: румінація може бути «звичкою» і запускатися автоматично. А щоб усунути шкідливу звичку, спочатку потрібно її усвідомити. КПТ добре працює з цією проблемою, навчаючи клієнта усвідомленості по відношенню до цього процесу, навичок зупинення румінації та вирішення труднощів, з якими пов'язані румінації.

📝Для запису на консультацію щодо вказівних контактів Telegram/Viber/WhatsApp/Instagram.

І бережіть себе:)

У Психолога » Депресія » ЖУЙКА З ДУМОК або РУМІНАЦІЇ
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія depressiya Pro депрессию. Важные симптомы. Громкое молчание

Депре́ссия (от лат. deprimo «давить», «подавить») — это психическое состояние, характеризующееся депрессивной триадой симптомов: 1. Подавленное настроения против обычного фона жизни (каждый день в течении продолжительного времени от 14 дней)

психологія depressiya Терапевтические размышления о «пути» меланхолии…

Опыт пациентов переживших депрессию объеденен чувством меланхолии, преодоление которой, есть не лёгкий путь. Внутри боль, снаружи усталость. Что делать? Как с этим быть?

Усі публікації розділу Депресія ᐉ

 
Обговорення "ЖУЙКА З ДУМОК або РУМІНАЦІЇ"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr