5 кроків до вирішення проблеми

кроки до вирішення проблемиПеребування в несприятливих умовах може негативно впливати на нас та створювати багато труднощів, ми можемо почуватися безпорадними, наляканими чи пригніченими. Якщо наші звичайні стратегії вирішення проблем неефективні, відчуття безнадійності тільки ускладнює пошук нових рішень. Проблеми починають здаватися нерозв'язними, тривожність і відчай зростають до критичного рівня.

Ще в 1971 році Томас Д'Зарілла і Марвін Голдфрід розробили 5-крокову стратегію генерування свіжих рішень будь-якого роду проблем. Системний підхід може допомогти вирішувати проблеми більш ефективно, відновити почуття контролю, і збільшити віру у здатність справитись зі складною ситуацією.

Далі ми розглянемо ці кроки для більш ефективного вирішення проблем:

Крок 1: ВИЗНАЧТЕ ПРОБЛЕМУ

Важливо чітко розуміти, в чому конкретно полягає проблема. Наприклад, не просто «Проблеми у подружжі»,  а щось точніше про характер проблеми, як, наприклад, «Ми з дружиною мало розмовляємо один з одним».

Крок 2: ВИЗНАЧТЕ ЦІЛЬ ЩОДО ЇЇ РІШЕННЯ

читайте также:

Реакция тела на стрессовые ситуации Длительный, хронический стресс может привести к. Что можно сделать, чтобы снизить уровень стресса. Ваше тело постоянно подвергается воздействию гормонов стресса, пребывая в ситуации «сражайся или беги»

Душевная боль: три урока для тех, кому сейчас тяжело Душевная боль. Как бы нам не хотелось избавиться от нее раз и навсегда, она – вечный спутник нашего развития, путешествия длиною в жизнь...

Після завершення аналізу проблеми переходьте до постановки цілей (однієї або більше) щоб змінити ситуацію. Акцентуйте увагу на тому, як ви реагуєте на проблему - що робите, відчуваєте, чого хочете. Можна починати формулювання цілі із слів: «я хочу…», «мені потрібно…».

Крок 3: ПЕРЕРАХУЙТЕ АЛЬТЕРНАТИВНІ ВАРІАНТИ

Які є можливі варіанти рішення даної проблеми? Подумайте, застосувавши “мозковий штурм” і запишіть їх (записуйте все, що спадає на думку як можливе вирішення проблеми). Важливо не припиняти пошуки альтернативних стратегій занадто рано. Можливо, ваша десята ідея виявиться найкращою. Відкладіть всі деталі на потім. Вам, перш за все, потрібна хороша загальна стратегія. Для розробки конкретних дій існує наступна стадія.

Крок 4: РОЗГЛЯНЬТЕ МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ

Візьміть перше можливе рішення і складіть список його переваг і недоліків, зважуючи як довгострокові, так і короткострокові наслідки. Подумайте як застосування даної стратегії вплине на ваші почуття, потреби, бажання? Як це вплине на людей, які вас оточують? Як вплине на проблему та життя сьогодні, наступного місяця або впродовж року?

Виберіть найкращий варіант або стратегію, позитивні наслідки якої найбільшою мірою переважують негативні. Тепер ви повинні вирішити, які кроки слід зробити, щоб її реалізувати. Застосуйте принцип «маленьких кроків». Можливо, вам буде складно придумати конкретні дії. Якщо так, знову скористайтеся методом «мозкового штурму» і складіть список альтернативних кроків.

Крок 5: ОЦІНІТЬ РЕЗУЛЬТАТИ

Коли спробуєте застосувати новий підхід, поспостерігайте за наслідками. Чи все відбувається так, як ви прогнозували? Ви задоволені підсумком? Якщо стратегія не допомагає у вирішенні проблеми, поверніться до переліку альтернативних варіантів. На цьому етапі ви можете або придумати нові ідеї, або вибрати рішення, яке раніше виключили. Після цього повторіть третій, четвертий і п'ятий кроки.

У Психолога » Стресс » 5 кроків до вирішення проблеми
психолог

Оценка публикации
понравилось: 1 из 1 оценивших
  нравится публикация?  

Нравится 1 из 1. Оценочная шкала: от 0 до 1

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии stress Реакция тела на стрессовые ситуации

Длительный, хронический стресс может привести к. Что можно сделать, чтобы снизить уровень стресса. Ваше тело постоянно подвергается воздействию гормонов стресса, пребывая в ситуации «сражайся или беги»

статья по психологии stress Как победить стресс? 8 хитрых шагов.

Эти простые действия помогут вам обрести покой и душевное равновесие. Чтобы победить стресс с ним не нужно бороться, его нужно перехитрить.

Все публикации раздела Стресс >>

 
Комментарии к "5 кроків до вирішення проблеми"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr