5 кроків до вирішення проблеми

кроки до вирішення проблемиПеребування в несприятливих умовах може негативно впливати на нас та створювати багато труднощів, ми можемо почуватися безпорадними, наляканими чи пригніченими. Якщо наші звичайні стратегії вирішення проблем неефективні, відчуття безнадійності тільки ускладнює пошук нових рішень. Проблеми починають здаватися нерозв'язними, тривожність і відчай зростають до критичного рівня.

Ще в 1971 році Томас Д'Зарілла і Марвін Голдфрід розробили 5-крокову стратегію генерування свіжих рішень будь-якого роду проблем. Системний підхід може допомогти вирішувати проблеми більш ефективно, відновити почуття контролю, і збільшити віру у здатність справитись зі складною ситуацією.

Далі ми розглянемо ці кроки для більш ефективного вирішення проблем:

Крок 1: ВИЗНАЧТЕ ПРОБЛЕМУ

Важливо чітко розуміти, в чому конкретно полягає проблема. Наприклад, не просто «Проблеми у подружжі»,  а щось точніше про характер проблеми, як, наприклад, «Ми з дружиною мало розмовляємо один з одним».

Крок 2: ВИЗНАЧТЕ ЦІЛЬ ЩОДО ЇЇ РІШЕННЯ

читайте также:

Душевная боль: три урока для тех, кому сейчас тяжело Душевная боль. Как бы нам не хотелось избавиться от нее раз и навсегда, она – вечный спутник нашего развития, путешествия длиною в жизнь...

9 способов справляться со стрессом 1. Примите своё состояние. Чтоб сделать первый шаг, нужно понять, где вы находитесь. 2. Поймите причину и устраните её. Чтоб избавиться от тяжелых эмоциональных переживаний, нужно понять откуда они.

Після завершення аналізу проблеми переходьте до постановки цілей (однієї або більше) щоб змінити ситуацію. Акцентуйте увагу на тому, як ви реагуєте на проблему - що робите, відчуваєте, чого хочете. Можна починати формулювання цілі із слів: «я хочу…», «мені потрібно…».

Крок 3: ПЕРЕРАХУЙТЕ АЛЬТЕРНАТИВНІ ВАРІАНТИ

Які є можливі варіанти рішення даної проблеми? Подумайте, застосувавши “мозковий штурм” і запишіть їх (записуйте все, що спадає на думку як можливе вирішення проблеми). Важливо не припиняти пошуки альтернативних стратегій занадто рано. Можливо, ваша десята ідея виявиться найкращою. Відкладіть всі деталі на потім. Вам, перш за все, потрібна хороша загальна стратегія. Для розробки конкретних дій існує наступна стадія.

Крок 4: РОЗГЛЯНЬТЕ МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ

Візьміть перше можливе рішення і складіть список його переваг і недоліків, зважуючи як довгострокові, так і короткострокові наслідки. Подумайте як застосування даної стратегії вплине на ваші почуття, потреби, бажання? Як це вплине на людей, які вас оточують? Як вплине на проблему та життя сьогодні, наступного місяця або впродовж року?

Виберіть найкращий варіант або стратегію, позитивні наслідки якої найбільшою мірою переважують негативні. Тепер ви повинні вирішити, які кроки слід зробити, щоб її реалізувати. Застосуйте принцип «маленьких кроків». Можливо, вам буде складно придумати конкретні дії. Якщо так, знову скористайтеся методом «мозкового штурму» і складіть список альтернативних кроків.

Крок 5: ОЦІНІТЬ РЕЗУЛЬТАТИ

Коли спробуєте застосувати новий підхід, поспостерігайте за наслідками. Чи все відбувається так, як ви прогнозували? Ви задоволені підсумком? Якщо стратегія не допомагає у вирішенні проблеми, поверніться до переліку альтернативних варіантів. На цьому етапі ви можете або придумати нові ідеї, або вибрати рішення, яке раніше виключили. Після цього повторіть третій, четвертий і п'ятий кроки.

У Психолога » Стресс » 5 кроків до вирішення проблеми
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии stress Стресс в большом городе и психологический туризм

Ежедневно житель большого города сталкивается с «агрессивным» воздействием внешней среды: суета и бесконечные «пробки» на дорогах, столпотворение в общественном транспорте...

статья по психологии stress 5 способов справиться со стрессом

5 способов справится со стрессом от психолога Анны Джуры ! Стресс окружает нас повсюду, даже если мы не являемся участником стрессовой ситуации, она все равно на нас влияет. В наше время крайне важно уметь совладать со своим состоянием и справлять

Все публикации раздела Стресс >>

 
Комментарии к "5 кроків до вирішення проблеми"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr