У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


П'ять типів «синдрому самозванця»

У Психолога » Робота й кар'єра » Пять типів «синдрому самозванця»

Хоча «синдром самозванця» не вважається психічним захворюванням за міжнародними класифікаторами хвороб, проте за деякими дослідженнями в той чи інший час майже 70% людей мають його симптоми — страждають від найменших помилок, повністю ігнорують власні досягнення та постійно живуть в очікуванні «викриття» власної некомпетентності.

Причини виникнення «синдрому самозванця» можуть бути різноманітними — від занадто суворого стилю виховання батьків до соціальної тривожності чи вступу на нову посаду. Проте незалежно від причин його виникнення наслідки завжди схожі — тривожність, розчарування, вигорання та інші складні почуття, що стримують розвиток та отримання задоволення від своєї діяльності.

stress

Докторка Валері Янг вважає, що є кілька типів «синдрому самозванця», які відрізняються тим, як людина визначає та оцінює рівень власної компетенції. Вона описала п’ять шкідливих «типів компетентності» — способів оцінювати власні здібності та навички, що насправді стримують нас. Ось вони:

▪️ Перфекціоніст

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

З точки зору людини з перфекціонізмом компетентність визначається тим, «як» виконується робота. Якщо задачі виконуються на 100% правильно у 100% випадків, то ви компетентні. Будь-яке відхилення від цього недосяжного стандарту будуть оцінюватися, як повна поразка. Оскільки об’єктивно неможливо постійно все робити правильно, кожен промах та кожна помилка будуть провокувати самозасудження, тривогу та сором. У найгірших випадках, людина може повністю відмовитися від складних активностей, бо розуміють, що ідеально не вийде.

▪️ Природжений геній

Тут компетентність визначається «коли» все робиться правильно. Для природжених геніїв бути компетентним означає зробити все правильно з першого разу, і робити це природньо та без зусиль. При такій оцінці головною є думка, що талант вроджений, і він або є, або ні. З такою установкою, якщо людині не вдається щось з першого разу або їй важко оволодіти навичками чи проєктом, то вона вважає себе некомпетентною. Це велике розчарування.

▪️ Соліст

Це погляд на компетенцію з питанням «хто?». У цьому випадку компетенція дорівнює здатності виконувати завдання незалежно від будь-чого і будь-кого. Якщо вам потрібна — ви некомпетентні. Маючи таку установку людина може брати багато завдань та намагатися зробити все самостійно. Якщо самостійно та швидко не виходить, з’являється почуття невдачі, сорому чи поразки.

▪️ Експерт

читайте також:

Как приблизиться к своей мечте Как мечте придать более ясные очертания? Как желания перевести в цели? Далеко не каждый сможет сразу точно сформулировать, что он хочет.

Бизнес и эмоции: победить нельзя оставить Бизнес строится на взаимоотношениях между людьми - это часто упускают из вида руководители, забывая, что они сами, их сотрудники, партнеры, инвесторы вовлечены в эмоциональное взаимодействие. От которого во многом

запитати психолога онлайн

У центрі цього способу оцінки компетенції є «що?». Якщо ви оцінюєте власну компетентність у цей спосіб, то ваша мета знати все про завдання або проєкт ще до того, як ви почнете над ним працювати. Ви боїтеся, що вас викриють як некомпетентну людину, тому витрачаєте непомірну кількість часу на те, щоб отримати якнайбільше знань та якнайглибше ознайомитися з будь-якою темою, часто за рахунок часу виділеного на фактичне виконання завдання.

▪️ Надлюдина

Для цього типу компетентність вимірюється пропускною здатністю або відповіддю на питання «скільки?». Паралельно скількома ролями ви можете жонглювати? Скількома проєктами одночасно займатися? Як багато ви працюєте волонтером та скільки часу витрачаєте на роботу, виконуючи набагато більше, ніж ваше оточення. Це перевантаження може призвести до багатьох короткострокових досягнень, проте платою за це буде довгостроковий стрес та вигорання.

Пізнали себе у якомусь з цих типів? 

Пройдіть тест на синдром самозванця.

У Психолога » Робота й кар'єра » Пять типів «синдрому самозванця»
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія rabota-karyera Ейджизм. Чому тебе не візьмуть на роботу в 21?

Ейджизм — це дискримінація певної категорії людей за віковою ознакою. Моя перша та одна з найважливіших рекомендацій для молодих людей, які зустрічаються з явищем ейджизму - прокачайте свою харизму.

психологія rabota-karyera Как побороть лень. Как избавиться от лени навсегда. Простые действия.

Какие причины лени? Как бороться с этим патологическим бездействием?  Фактически лень можно разделить на две проблемы – проблема с мотивацией и проблема с силой воли.  Итак, какие могут быть основные причины лени по отношению к

Усі публікації розділу Робота й кар'єра ᐉ

 
Обговорення "Пять типів «синдрому самозванця»"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr