У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Депресія у матері

вернув увагу що у матері, їй 59 р. є депресія .. сьогодні зрозумів що серйозна із певним глибоким небажанням жити. Прошу уваги. Вона була сильна, добре виховала мене і сестру, завжди конфліктувала з батком - він мало приймав участі у сімейному житті, хоч жив разом, їй помагали її батьки. Зараз ми з сестрою уже кілька років живемо щасливо окремо в своїх сім'ях. Мама живе з батьком і своєю мамою за якою доглядає . Із причин, що я можу бачити: 1. Багато сил іде на догляд за бабою. 2 неорганізаційний її характер. 3. Затяжні (33 роки) конфлікти з батьком 4. Почуття у неї що все життя він їй не приносив радості, не помагав, ненадихав і т.д.... 5. Зміни в житті за останні 3 р.: пішла на пенсію, діти окремо - нема такої підтримки від дітей як раніше. 6. Був сильний конфлікт, кілька років тому зі мною, думаю вона почуває вину. 7. Привички баби, яка досі її повчає як підлітка, а її то дратує. 8. Загалом, (тобто не лише зараз) її херактер спильчивий, не вміє попустити у спорах, доказує усе до останнього. Коли хоче вирішити щось береться за все зразу і в в останній момент. 9. Мама ніби видихлась, не бачить цілі жити,. Її нічого не радує. Багато раз останнім часом говорить усім рідним що не хоче жити... Як наслідок: гострі випади з її сторони, особливо на бабу, потім почуття провини. Певне маньякальне відчуття що в неї багато що покрали... і вона не може простити за це. Якісь гризіння совісті, швидше за все. Плач і жаління себе. Банальні незавершені справи на “кілька годин“, що вже тягнуться місяць... Ненависть, думаю, до деяких людей. Усе узагальнюється фразою “що в неї є розуміння, що все у всіх добре, але їй жити не хочеться зовсім і безнадійністю...“. Чекаю відповіді професіоналів. Будь ласка, порадьте яких заходів вживати і який стан справ із описаної ситуації.
Вопрос от: ; Возраст: 31


психолог онлайн
1
Марина Андріївна Листопадська
Доброго дня.
З написаного Вами, я зрозуміла, що у мами вібулись серйозні зміни в житті: вийшла на пенсію та доглядає за пристарілою матір'ю. Якщо робота їй подобалась, вона проводила там багато часу та реалізовувалась, то вийти на пенсію і бути домогосподаркою досить важко. Якщо це так, то вашій мамі (можливо за Вашою допомогою) потрібно знайти речі, які її цікавлять, це може бути те, що було цікаво робити, та не вистачало на це часу (одним словом хобі), дуже допомагають при хандрі і депресії фізичні вправи, якщо не має можливості ходити в спорт зал, то це можуть бути піші прогулянки ввечері (швидкий/повільний темп) мінімум 1 год. Це покращить фізичний стан, покращить сон, підніме настрій. Можна звичайно допомогти Вашій мамі планувати справи (тайм-менеджмент), та це лише в тому випадку, коли вона цього бажає.
Другий фактор - догляд за пристарілою мамою. Ви не написали, що це за догляд (Ваша бабуся хворіє чи просто потребує додаткової уваги). Якщо бабуся хворіє і догляд вимагає від вашої мами багато часу, то можливо Вам з сестрою варто допомогти їй, найняти людину, яка буде виконувати частину роботи по догляду за старенькою. Чи самим надавати таку допомогу. Бо догляд за людиною похилого віку забирає дуже багато психічних сил, особливо, якщо є ще якісь амбіції та претензії у старенької, за якою доглядають. Ви написали, що у вашої мами немає такої підтримки від дітей як раніше. Звичайно, Ви не можете жити тільки тим, що робити щасливою Вашу маму. Проте підтримати добрими словами словами, іноді просто вислухати її, не повчаючи та не даючи порад (просто дати побідкатись); реальними справами, як то, побути з бабусею замість мами на декілька годин в тиждень (по черзі з сестрою).
Це те, що ви можете зробити самі, без спеціаліста. Але, все ж я порадила б Вам вмовити маму звернутись до психолога. У неї криза перехідного віку, коли змінюються приорітети і її ролі ( з працівниці на роботі в пенсіонерку, з активної мами з дітьми в маму ДОРОСЛИМИ сином та донькою, з доньки в опікунку старенької мами, яка стає як дитина в фізичних можливостях (а може статись і деменція)), коли варто переглянути цінності, змінити темп життя, примиритись та домовитись про поступки з чоловіком, з яким плануєш старіти. Це все серйозні виклики, з якими Вашій мамі доведеться впоратись, щоб мати мир в серці та позитивний погляд на сьогодення та на майбутнє. Самій це зробити важко, якщо Ви маєте багато терпіння та мудрості - допоможіть їй Ви, та краще щоб це зробив спеціаліст.
Бажаю Вам та Вашій мамі всього найкращого.

👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
Доброго дня! Якщо у вашої матері справді депрессія, то вам необхідно звернутися за допомогою до кваліфікованого психотерапевта і бажано не затягувати. Від вас їй потрібна буде підтримка, увага. Намагайтесь урізноманітнити її життя, більше позитивних вражень, свіжого повітря, спілкування. Успіху вам та вашій матусі!

👍 рекоммендовать:

03-07-2017 17:50:26Дополнение от автора

Дякую, шановні, за рекомендації і побажання. Спробую врахувати. Ще таке питання, напишіть мені в "лічку" скільки в середньому по часі і фінансах (розумію що індивідуально, але.. ) згідно вашого досвіду займає допомога професіонала, якщо б з вернулись до вас. Дякую.

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
Автор вопроса не разрешил его обсуждение. Запрет касается советов от неспециалистов. Открытые для комментирования вопросы - тут.

Наші психологи

Інтерв'ю з психологами
Інтерв'ю з психологами Патологические лжецы

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

висловилося: 5

Інтерв'ю з психологами Если ребенок не хочет учиться

Почему некоторые дети совсем не хотят учиться? Почему некоторые родители хотят видеть своего ребенка исключительно отличником?

висловилося: 10

Інтерв'ю з психологами Сексуальная несовместимость - миф или реальность?

Можно ли преодолеть сексуальную несовместимость? Как, в какой обстановке лучше заводить разговор с партнёром о том, что в сексуальной жизни что-то не устраивает?

висловилося: 8

Рекомендуємо

Як не з’їхати з глузду, не випасти в депресію, а витримати і вистояти фізично і морально тоді, коли Як не з’їхати з глузду, не випасти в депресію, а витримати і вистояти фізично і морально тоді, коли

Під час війни говорити про баланс, внутрішню рівновагу та гармонію не доводиться.Потужний стрес вибиває кожного з власної орбіти по якій рухалися ще донедавна. Як залишатися здоровими, сильними, як в ментальному, так і фізіологічному рівнях, щоб бути

Искусство быть одному Искусство быть одному

«Жить одному», «одиночество» - слова с явно выраженной негативной окраской. Быть одиноким почти неприлично... «Быть одному» и «быть одиноким» - суть разные понятия.

Тест на психологический возраст Тест на психологический возраст

Ваш психологический возраст поможет установить онлайн тест. Наш психологический возраст не всегда совпадает с тем, что зафиксирован в паспорте.

7 признаков психологического насилия 7 признаков психологического насилия

Психологическое насилие не заметно сразу. Признаки психологического насилия в отношениях. Партнёр пытается добиться своего любым способом, начиная от оскорблений, заканчивая угрозами, манипуляциями или физическим воздействием на вас.

Честно о депрессии. Как себе помочь Честно о депрессии. Как себе помочь

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

Семейные отношения рушатся – что делать? Семейные отношения рушатся – что делать?

Что предпринять, если члены семьи почувствовали: в семейной жизни появились проблемы? Нужно иметь в виду, что за создание конфликтной ситуации несут ответственность оба супруга...

Вина или комплекс выжившего. Как справится. Вина или комплекс выжившего. Как справится.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

Психология измены Психология измены

Советы психолога парам, переживающим супружескую измену. Поиск отношений на стороне, по-видимому, один из самых простых и доступных в современной жизни способов самоутвердиться. Поисками приключений люди пытаются реализовать основную потребность..

qr