У всьому винен чоловік.
Вероніка Степанівна Савчин (Львів) 29-10-2020 21:03:00 |
1
Добрий вечір! Часто за такими переживаннями й поведінкою лежить якась незадоволена потреба. Так, наприклад, Вам важко проявляти себе у групах, бо відчуваєте, можливо, небезпеку. Однак, з людиною, якій може довіряти намагаєтесь реалізуєте свою потребу у визнанні, що є певним заміщенням. Це коли ми в стосунку з певними людьми не дозволяємо собі виразити свої емоції, відстояти себе, виявляємо весь негатив близькій людині. Добре, що така поведінка усвідомлюється, тоді можна намагатися з цим працювати. Варто прислухатися до себе, спробуйте відчути й описати переживання, які супроводжують Вас з зв'язку з цією поведінкою. Можливо, Ви щось хочете донести собі чи чоловіку. Ви питаєте, як не виливати всі свої негативні емоції на свого чоловіка. Думаю, що всі емоції потрібно виражати, особливо негативні, бо вони нікуди не подінуться, лише будуть накопичуватися. Тут справа в тому, щоб усвідомити свою справжню потребу, визнати, чого Вам хочеться і навчитися конструктивно доносити з до свого чоловіка. |
Валентина Михайловна Жемчужникова (Киев) 29-10-2020 21:08:30 |
|
Ігор Васильович Огданський (Івано-Франківськ) 29-10-2020 21:13:28 |
Добрий вечір, Соломіє! Те, що Ви робите у стосунках з чоловіком Ви описали. Натомість, цікаво, чого у Ваших стосунках не відбувається або чого Ви не робите. Припускаю, що мова може йти про те, чого бракує (або забагато) у Ваших з ним стосунках. І тоді Ваше ставлення до нього може бути лише одним з проявів більш глибокого незадоволення потреб. Якщо це припущення має сенс, то шлях до розв'язання проблеми полягає у пошуку незадоволених потреб і шляхів для реалізації того, що для Вас дійсно важливо. Наприклад, в проясненні цього може бути корисною розмова з чоловіком про те, які Ваші потреби (і його) не задовольняються в парі?
Однак, це не єдина гіпотеза, яка спадає мені на думку. Крім того, мова може йти про певні Ваші почуття і тривоги, які "знаходять" таку форму вираження. Особливо, якщо після такої взаємодії з чоловіком Вам стає на деякий час легше, то таке припущення не безпідставне. В такому разі важливо шукати способи "говорити" замість "робити". Тобто, говорити про свій стан, емоції, почуття, переживання, замість того щоб відреаговувати це в поведінці на когось іншого. Наприклад, є різниця чи кричати на когось, коли страшно або сказати цій людині: "знаєш, мені зараз страшно те й те". Тобто, замість "виливати на нього" - спробуйте "ділитися з ним"! Обидва ці пояснення не є взаємовиключними. Відверта розмова - це без сумнівів помічна справа. Можу порадити до використання при цьому техніку "ненасильницьке спілкування" (автор: Маршал Розеберг). |
![]() |
|
Наші психологи

Важен ли пол специалиста? Важно ли, чтобы «кандидатуру утвердили» оба супруга?

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

Помогает ли перерыв сохранить отношения? Как "грамотно" сделать перерыв в отношениях?
Рекомендуємо!

Під час війни говорити про баланс, внутрішню рівновагу та гармонію не доводиться.Потужний стрес вибиває кожного з власної орбіти по якій рухалися ще донедавна. Як залишатися здоровими, сильними, як в ментальному, так і фізіологічному рівнях, щоб бути

Тест на депресію Бека це один із найбільш широко використовуваних інструментів для оцінки рівня депресії та може бути використаний як інструмент для первинної оцінки стану людини.

Коротенький тест для оцінки рівня тривожності, 7 питань про ваше самопочуття протягом останнього часу.

«Жить одному», «одиночество» - слова с явно выраженной негативной окраской. Быть одиноким почти неприлично... «Быть одному» и «быть одиноким» - суть разные понятия.

Ваш психологический возраст поможет установить онлайн тест. Наш психологический возраст не всегда совпадает с тем, что зафиксирован в паспорте.

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

Психологическое насилие не заметно сразу. Признаки психологического насилия в отношениях. Партнёр пытается добиться своего любым способом, начиная от оскорблений, заканчивая угрозами, манипуляциями или физическим воздействием на вас.