У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Ботокс чи взаєморозуміння?

У Психолога » Зовнішність, тіло, краса » Ботокс чи взаєморозуміння?

ботокс

Полівагальна теорія відкрила тонкий зв'язок між #стрес ( #травма), соціальною взаємодією, емоціями та виразами обличчя. Кожен мімічний м'яз пов'язаний з ділянкою мозку, що відповідає за емоцію. Навіщо? Мікровирази - це спосіб передати іншому на глибокому рівні, що саме від нього хочуть.
"Я зла, не наближайся!"
"мені добре, давай продовжувати!"
"я щасливий, тому зі мною безпечно!"
І філогенетично, кожен м'яз несе своє навантаження.
М'яз навколо очей - (m. orbicularis oculi) - винуватець ненависних "гусячих лапок", зморшок, яких жінки поспішають позбутися за всяку ціну. Та й чоловіки вже теж.
Але наша підсвідомість реагує на цю зону обличчя для визначення щаслива чи ні людина.
Зморшки в цій ділянці начебто кажуть "я в гарному настрої! Мені з тобою добре".

Полівагальна теорія зробила значний внесок відкриттям зворотного впливу на психіку органів, м'язів.
Вони не просто передають сигнал психіці. Вони змінюють її. Наприклад, якщо людина щаслива вас бачити, зони навколо очей пом'якшені, маленькі зморшки як промінчики. Ви знаєте про що це.
Але якщо близька людина в поганому настрої, а ви попросите її примружити очі так, щоб там утворилися гусячі лапки... її настрій покращиться!
Якщо ж міміка знерухомлена ботоксом, то весь цей зв'язок просто ламається.
Зміниться як прояв, так і відчуття емоцій самою людиною, але й розпізнавання емоцій іншими людьми ускладниться. Втрачається глибина контакту. Як із собою, так і людьми.

Ба більше, низький рівень тонусу м'язів верхньої частини обличчя (особливо навколо очей) - це один із проявів аутизму. А це стан, який сприймається іншими людьми як сигнал: "зі мною складно контактувати. Я не готовий до соціальних взаємодій".

Маленька дитина саме за виразом обличчя починає формувати своє розуміння реакцій людей. Слова ще нічого не значать, а скроневі частки дитини у віці 1-1.2 років, які починають розвиватися, допомагають їй відстежувати вирази. І ця розшифровка закладена від природи, однакова у всіх.
Дитині, у якої мама не виражає емоції обличчям, практично неможливо навчитися емоційно взаємодіяти з іншими людьми і розуміти, що вони відчувають. Такі діти більш тривожні і важче знаходять спільну мову з оточуючими.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Сучасна вимога до жінки "НЕ СТАРІТИ" тягне за собою не тільки появу в суспільстві величезної кількості однакових, "вигладжених" облич, а й несе загрозу порушення соціальних зв'язків на адекватному рівні.
Які наслідки?
Подивимося.

У Психолога » Зовнішність, тіло, краса » Ботокс чи взаєморозуміння?
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія vnechnost-krasota-telo Лишний вес. От теории к практике. Ч2.

Дорогие друзья, на прошлой неделе я рекомендовала вам отделить прием пищи от других действий. Вы могли столкнуться с дискомфортом...

психологія vnechnost-krasota-telo О чем расскажет детское и подростковое ожирение?

Ожирение может быть обусловлено психическими причинами. Детско-родительские отношения и современное общество потребления как факторы переедания.

Усі публікації розділу Зовнішність, тіло, краса ᐉ

 
Обговорення "Ботокс чи взаєморозуміння?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr