Чому наявність невирішених проблем псує вам життя?

stressed

1. Страждають соціальні контакти. 

Часто завантажена психологічними проблемами людина не здатна виконувати покладені на себе зобов'язання перед іншими (забрати дитину з дитсадка, приходити на роботу вчасно, зустрітися з другом, виконати обіцянку і т.п.) 

Зрозуміло, що навіть найближче оточення не буде в захваті від таких речей, а що говорити про незнайомих чи малознайомих людей. Їм набагато легше відвести вас в категорію "ненадійних, безвідповідальних, з ким не варто мати справу, товаришувати чи довіритись)

Так як людина істота соціальна відсутність контактів з іншими людьми негативно впливає на її емоції, переживання та навіть банально-соціальні навички (відповідно до ситуації забуваєте як говорити, як слухати, як себе поводити).

2. Ви витрачаєте багато часу на неважливі речі. 

читайте также:

Как невыраженная агрессия превращается в тревогу? Как агрессия перерастает в тревогу? Если у вас есть хоть какие-то навязчивые мысли, вероятнее всего, эта навязчивость возникла как обратная реакция на не выражение своей агрессии и подавление ее. Что такое агрессия? По мнению психологов и психотерап...

Сновидения как зеркало нашей души Сновидения имеют скрытый смысл, а это вытесненные наши желания. В интерпретации сновидения можно достичь большего результата, разбирая не содержание, а каким образом человек подает сон. Современные аналитики не разбирают детально все символы сна. Пер

До списку цих неважливих речей можна віднести: 

а) Час, після проведення якого приходить почуття провини; 

б) Самокопання, або вірніше сказати "самозакопування", коли наприклад в синдромі навчаної безпомічності ви жалієте себе, згадуючи провали та невдачі;

в) Катання на хвилях нав'язливих думок;

г) Надмірно-тривожне прогнозування майбутнього, де прокручуються безмежна кількість сценаріїв про те як все буде погано. Формується думка, що обдумавши всі неприємності, які можуть трапитись ви знайдете хороші вирішення для проблем, які не виникли, а можливо ніколи і не виникнуть;

д) Перебування не в своїй тарілці, не на бажаній роботі, з неважливими людьми, навіть у вільний від роботи час;

е) Неусвідомлене поглинання інформації, яку ви не здатні засвоїти чи відтворити і т.п.

3.Ви менше заробляєте.

Ви не можете достатньо ефективно виконувати робочі обов'язки, не вирішуєте покладені на вас завдання, не спроможні оцінити власну працю об'єктивніше, не займаєте ту посаду, яку заслуговуєте. 

Часто падає продуктивність, тобто збільшується час витрачений на ту діяльність, яку інші люди роблять швидше. А це означає, що на ринку праці ви можете пасти задніх. Вас можуть не забажати взяти на роботу, а у випадку працевлаштування перенести в короткий список для звільнення.

4. Страждає ваше особисте життя.

Зазвичай людей не приваблюють проблеми інших, їх приваблюють люди. Той, хто не здатен вирішувати власні проблеми самотужки може шукати людину, яка, на її думку, здатна ці проблеми вирішити. Втім чи бажає цей хтось вирішувати ваші проблеми, особливо при наявності власних?

Можливо такі люди знайдуться і зроблять вам велику ведмежу послугу. Як говорив сімейний психолог Сергій Левіт "В багатьох перинатальних центрах є суворе правило-не робити за старшу людину те, що вона може зробити самотужки." Стосовно останнього є досить відома книга, до якої ще не дійшли мої руки "Проти годинникової стрілки". Можливо хтось із вас читав-поділіться враженнями в коментарях.

Ви не звертаєте уваги на власну зовнішність-занадто багато уваги приділяєте зовнішності. Що перше, що друге протилежну стать не так приваблює, як відлякує. 

З'являються фізіологічні проблеми близькості: зниження лібідо, імпотенція і т.п.

5. Плутаються причинно-наслідкові зв'язки подій, дій та явищ.

Ви можете звинувачувати себе чомусь, до чого немаєте жодного відношення. Так само можна звинувачувати інших людей в тому, до чого вони не причетні. 

Бажаєте змінити минуле, вважаючи його головним коренем зла "А що якби в тій ситуації я вчинив по-іншому?", "А що якби я тоді прийшов додому на 5 хв. швидше?". Це "А що було б...?" може роз'їдати вас вбиваючи бажання та змінювати світ навколо себе. Добре подумайте перед тим як звинувачувати в чомусь себе, або когось іншого.

6. Невдоволення власним життям. Закриття для нового досвіду.

У сусіда зеленіша трава, дорожча машина та молодша дружина? Не варто одразу ж міняти покриття газону, купляти нову машину та розлучатися. Можливо потрібно пристально поглянути на те, що перед вами. Вміти помічати речі, на які не звертали уваги. Можливо краса перед вашими очима загубилася в хибних усвідомленнях стосовно світу і того, яким він "повинен бути".

Не хочете кататися на роликах, тому що це для дітей? Стрибки з парашутом-це тільки для самогубців? Я достатньо дізнався в цьому світі і з мене достатньо? Що цей малюк може розповісти такого, чого я ще не знаю? Якщо можете підписатися під кожним із цих запитань як істинних та логічних-я вас вітаю ви закриті для нового досвіду.

 

Тут річ йде зовсім не про те, що мені подобається чи ні, тут річ про упередження, які заважають вам бачити об'єктивнішу картину реальності. Метафорично-це така собі, наповнена ілюзіями, бульбашка, в якій дуже комфортно живеться до моменту її лопання. 

А потім людина зустрічається із реальністю і ця реальність може бути дуже болючою. Наприклад ви не катаєтесь, тому що не вмієте і боїтесь виглядати незграбним, не стрибаєте з парашутом, через переслідувані фобії, а не дивитесь лекції молодого вченого через те, що він дійсно, хоча б в якихось аспектах, розумніший від вас, а це ой як сильно вдарить по вразливому его.

Що ж, думайте і робіть висновки. Поки що це все про що я згадав. Можете доповнити мене в коментарях та вподобати цей пост, якщо він був для вас корисним. А я вам бажаю вирішення проблем та життя в душевній гармонії. Будьте щасливими!

У Психолога » Самопознание » Чому наявність невирішених проблем псує вам життя?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии samopoznanie Эмоциональный интеллект — must-have современного мира

Проявление чувств и эмоций — сложная наука или must-have современного мира? Я замечаю по своим клиентам, что редко кто приходит на терапию тогда, когда у него стоит вопрос о том, как заработать денег на еду или на лечение какого-то серьезного

статья по психологии samopoznanie Любовь к себе как присутсвие

Много путаницы с сопутствующими дефинициями типа себялюбия, эгоизма, самовлюбленности. Попытки прийти к любви через уважение, гордость и оценки собственных достижений часто неудачны.

Все публикации раздела Самопознание >>

 
Комментарии к "Чому наявність невирішених проблем псує вам життя?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr