Гордість та гординя

Кожному з нас хочеться бути прийнятим та визнаним іншими людьми. Щоб люди казали слова вдячності. Дарували якісь символи ції вдячності та цього визнання.

positive
Хто каже, що це йому не потрібно — лукавить. І чим більше про це каже, тим більше цього хочеться.
Наголошую, прийняття та визнання хоче кожен!!! Свідомо чи підсвідомо.

А це має починатися з САМОприйняття та САМОвизнання. Бо оточуючі ставляться до нас так, як ми самі до себе ставимося.
Наприклад. Якщо я не ціную те, що маю та вмію, це не будуть цінувати інші. Якщо я сама вважаю себе невдахою, інші будуть робити теж саме.
Складність полягає у тому, що ми часто плутаємо поняття “гордість” та “гординя”.

Гордість — реальне визнання своїх здобутків. І нездобутків теж. Зробила на копійку — гордюся на копійку. Зробила на сто гривень — гордюся на сто гривень. Гордість надає впевненості та сили. Бо при такому розкладі я знаю свої сильні та слабкі місця. Я знаю що я вмію дуже добре, добре, чому треба підучитися, а за що я не візьмуся ніколи. І я не буду гробити себе там, до чого в мене немає хисту. Тоді легко ставитися до “неідеальності” своєї та інших людей. І нікому нічого доводити немає потреби. А це ще і свобода!

Гординя — перебільшення своїх здобутків. Зробила на копійку, а вихваляюся на сто гривень. Так, саме вихваляюся. Бо завжди відчуваємо, коли себе обдурюємо. Бо в цей час відчуваємо сильний дискомфорт. Неконгруентність. ( Ругнуся науковим словом. :) ) Невпевненості та дискомфорту намагаємося позбутися, переконуючі інших у своїй “прекрасності”. На це йде багато сил. І все даремно. Бо людина на зріст 1,7м ніколи нікого не зможе запевнити, що в неї 1,9м. Ні-ко-ли!!!

Перебільшення — це перша ознака гордині.
Друга — коли навіть промайнула, ще не оселившись, думка “Всі навколо підараси, тільки я д'Артаньян “ . А це вже презирство до інших. І воно жорстоко карається Життям. Тому і виникає страх перед гордістю, яку плутаємо з гординею.
Бажаю вам сили, прийняти те, що у собі подобається. Мужності, прийняти те, що НЕ подобається. Та мудрості відрізнити гордість від гордині.

З повагою до кожного з вас, © Галина Руднева

У Психолога » Самопознание » Гордість та гординя
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии samopoznanie Позволить себе быть!

         Казалось бы, как можно позволить себе быть, если я и так есть? Как это себе можно позволить или не позволить?          Каждый день мы проживаем множество своих социальных ролей: ребенка для своих родителей, родителя своих детей, партнера

статья по психологии samopoznanie Долги в отношениях: откуда и каков расчет

C момента рождения и до совершеннолетия говорили, что должны папе, маме, дедушке, бабушке, воспитателям, учителям, преподавателям. И это распространяется на друзей и любимых.

Все публикации раздела Самопознание >>

 
Комментарии к "Гордість та гординя"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr