У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Межа

“Між тобою і іншою людиною рівно десять кроків. Якщо ти пройшов свої п’ять і тебе ніхто не зустрів, повертай назад”.(с)

У кожного з нас має бути свій особистий простір. Оті п’ять кроків. Простір, де можемо робити все, що заманеться. Ми маємо поважати як свій особистий простір, так і особистий простір іншої людини.

Щоб заявити про своє бажання спілкування, треба виходити на межу. Пройти свої п’ять кроків. Подавати якісь знаки. Може навіть покричати, щоб привернути увагу того, з ким хочемо поспілкуватися. Якщо ніхто не прийшов, можна ще трохи почекати. Може не почув і не побачив. Але недовго. Бо можна так просидіти все життя. І не побачити тих, хто хоче нас бачити і спілкуватися з нами.

Обов’язково дотримуватися цієї межі. Якщо ми зайдемо на чужу територію чи дозволимо вломитися на нашу, це буде напад. І автоматично ввімкнуться механізми захисту: бий, біжи, завмри. Інстинкт самозбереження рулить.

Часто ми намагаємося причинити людині добро проломивши її кордони і витоптавши її город. І дивуємося, чому це нам не раді. Чому це нам дають відсіч.

Підберіть психолога для пар онлайн або в містах України.

Як же помітити оту межу?

Довіряти собі, своїм відчуттям. Якщо нам комфортно, значить, все ок. Якщо ні, то хтось перейшов межу: або ми , або до нас.

Жити за принципом “Дозволь собі бути собою, а іншим — бути іншими”. Бути собою — прийняти себе таким(такою), як є на даний момент життя. Прийняти і привласнити і те, що у собі подобається, і те, що не подобається. Дозволити іншим бути іншими — зняти з них проекції наших очікувань. Тобто, прийняти той факт, що вони можуть зовсім по іншому ставитися до того, що відбувається. І так, людина може не захотіти спілкуватися з нами саме тоді, коли хочемо ми. Чи взагалі не буде з нами спілкуватися. Таке ж право є і у нас.

Так, це може бути неприємно. Інколи дуже боляче. Та все одно значно легше, якщо ми переживемо це на межі. Таким чином ми уникнемо страждань і руйнувань як зі свого, так і з іншого боку.

Ті, хто хоче спілкуватися з нами з задоволенням та за власним бажанням, обов’язково є. І ми їх обов’язково побачимо. Коли, пройшовши свої п’ять кроків і нікого не побачивши, повернемо назад.

 

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-otnosheniy Как не вступать в отношения с инфантильными людьми?

Инфантилы не то чтобы не хотят отвечать за свои действия и поступки, они не в состоянии это сделать – они в целом не понимают, что такое ответственность. Как не притягивать к себе инфантильных личностей? Ответ довольно простой...

психологія psihologiya-otnosheniy Когда отношения терпят неудачу

Отношения в паре - это часто не просто отношения двоих. В отношения мы приносим свои семейные системы: мам, пап, бабушек и других ценных для нас родственников. Их знания о том какой должна быть семейная жизнь, о том как распределяются роли ...

Усі публікації розділу Психологія відносин ᐉ

 
Обговорення "Межа"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr