У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Межа

“Між тобою і іншою людиною рівно десять кроків. Якщо ти пройшов свої п’ять і тебе ніхто не зустрів, повертай назад”.(с)

У кожного з нас має бути свій особистий простір. Оті п’ять кроків. Простір, де можемо робити все, що заманеться. Ми маємо поважати як свій особистий простір, так і особистий простір іншої людини.

Щоб заявити про своє бажання спілкування, треба виходити на межу. Пройти свої п’ять кроків. Подавати якісь знаки. Може навіть покричати, щоб привернути увагу того, з ким хочемо поспілкуватися. Якщо ніхто не прийшов, можна ще трохи почекати. Може не почув і не побачив. Але недовго. Бо можна так просидіти все життя. І не побачити тих, хто хоче нас бачити і спілкуватися з нами.

Обов’язково дотримуватися цієї межі. Якщо ми зайдемо на чужу територію чи дозволимо вломитися на нашу, це буде напад. І автоматично ввімкнуться механізми захисту: бий, біжи, завмри. Інстинкт самозбереження рулить.

Часто ми намагаємося причинити людині добро проломивши її кордони і витоптавши її город. І дивуємося, чому це нам не раді. Чому це нам дають відсіч.

Як же помітити оту межу?

читайте также:

Там, где тебя не ждут… О невозможности уйти оттуда, где плохо. Невозможности уйти там, где уже ничего хорошего не будет (да и было ли это хорошее???). Ты точно знаешь. И не уходишь. Не можешь уйти.

И снова на те же грабли Давно не секрет, что наше детство многое определяет в нашей жизни. Нельзя переписать прошлое, можно сделать выводы и что-то изменить в настоящем. Чем меньше добра видел маленький человек в детстве, тем на меньшее он соглашается , когда вырастет.

спросить психолога онлайн

Довіряти собі, своїм відчуттям. Якщо нам комфортно, значить, все ок. Якщо ні, то хтось перейшов межу: або ми , або до нас.

Жити за принципом “Дозволь собі бути собою, а іншим — бути іншими”. Бути собою — прийняти себе таким(такою), як є на даний момент життя. Прийняти і привласнити і те, що у собі подобається, і те, що не подобається. Дозволити іншим бути іншими — зняти з них проекції наших очікувань. Тобто, прийняти той факт, що вони можуть зовсім по іншому ставитися до того, що відбувається. І так, людина може не захотіти спілкуватися з нами саме тоді, коли хочемо ми. Чи взагалі не буде з нами спілкуватися. Таке ж право є і у нас.

Так, це може бути неприємно. Інколи дуже боляче. Та все одно значно легше, якщо ми переживемо це на межі. Таким чином ми уникнемо страждань і руйнувань як зі свого, так і з іншого боку.

Ті, хто хоче спілкуватися з нами з задоволенням та за власним бажанням, обов’язково є. І ми їх обов’язково побачимо. Коли, пройшовши свої п’ять кроків і нікого не побачивши, повернемо назад.

 

психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
статья по психологии psihologiya-otnosheniy Как договориться в паре?

Это один из самых популярных вопросов на консультациях по вопросам семьи. И что чаще всего встречаю в практике - это ряд неэффективных навыков, которые не только не решают проблему, но и усугубляют ее. Рассмотрим, как в обычной жизни

статья по психологии psihologiya-otnosheniy Как уйти, чтобы не вернуться

Уходя уходи. Хорошие слова, только в жизни бывает по-разному. Можно уйти, но не расстаться. Если мы злимся, обижаемся и ведем внутренний диалог с человеком, он присутствует в нашей жизни. И нас с ним связывают...

Все публикации раздела Психология отношений >>

 
Комментарии к "Межа"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr