У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Ми всі родом із дитинства

У Психолога » Самопізнання » Ми всі родом із дитинства

На своїх консультаціях я часто зустрічаю запити, які дуже тісно пов'язані з реакцією на те чи інше переживання, з яким зіткнулася доросла людина, з позиції саме цієї самої внутрішньої дитини. Особливо коли у дитини не було підтримки або опори в той чи інший момент її життя.

дитина

Це частина психіки людини, яка містить досвід, отриманий у дитинстві. Усе, що з нами відбувалося, ми поступово інтегруємо всередину себе.
Коли я говорю про внутрішню дитину, я маю на увазі ту частину психіки людини, яка є дитячою складовою психіки, і вона нікуди не дівається з дорослішанням.
Є такий феномен як "регрес", коли дорослий повертається в дитячу поведінку, опиняючись у стресовій ситуації. Якщо ця ситуація йому здається схожою, яку він колись переживав у дитинстві.

У кожному з нас є дорослий, батько і дитина. Дитина - зародження творчого начала, яке забарвлює життя в яскраві кольори, наповнюючи його бажаннями й активністю. Приблизна їхня складова в поведінці та реакціях людини в ідеалі має співвідноситися 30/30/30.

Щоб почути свої справжні бажання, потрібно поставити запитання: що саме я хочу, а головне - навіщо мені це треба. Тепло в тілі, приємні почуття, що виникають у відповідь, можуть підказати правильний напрямок.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Складнощі в прояві спонтанності, розумінні своїх "хочу", умінні радіти, дивуватися, фліртувати та веселитися можуть бути в тому разі, коли ваша внутрішня дитина є надто серйозною. Коли їй не було достатньо місця в дитинстві для її проявів, коли неусвідомлено без вибору довелося стати занадто рано розуміючою і серйозною дитиною.

Є багато технік для роботи з привласненням достатнього місця внутрішній дитині, і те, що ви можете зробити для початку, це дозволити собі спонтанність у бажаннях, радості, грі, пустощі, насолоді цим життям у його дрібницях...

Щоб відчути справжню свободу, як у дитинстві, можна згадати себе дитиною. Доторкнутися до відчуттів. Згадати, як раділи літу, улюблену гру, час на природі, і написати листа собі маленькому. Розповісти про те, як зараз живете, що очікує попереду.

А як у вас розвинена свобода вашої внутрішньої дитини? Чи даєте ви їй гідно місця для прояву?

У Психолога » Самопізнання » Ми всі родом із дитинства
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Пять признаков того, что вы в надежном контакте с реальностью

Не секрет, что каждый из нас живет в двух реальностях одновременно – внутренней и внешней. Внутреннюю реальность составляют наши телесные ощущения, мысли, желания, потребности, фантазии...

психологія samopoznanie 5 самых горьких сожалений умирающих людей

Список наиболее часто выражаемых на смертном одре сожалений. Живете ли вы сегодня так, как действительно хотите? Медсестра Бронни Уэр много лет проработала ухаживая за умирающими людьми и составила список наиболее часто высказываемых сожалений.

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Ми всі родом із дитинства"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr