У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Ми всі родом із дитинства

У Психолога » Самопізнання » Ми всі родом із дитинства

На своїх консультаціях я часто зустрічаю запити, які дуже тісно пов'язані з реакцією на те чи інше переживання, з яким зіткнулася доросла людина, з позиції саме цієї самої внутрішньої дитини. Особливо коли у дитини не було підтримки або опори в той чи інший момент її життя.

дитина

Це частина психіки людини, яка містить досвід, отриманий у дитинстві. Усе, що з нами відбувалося, ми поступово інтегруємо всередину себе.
Коли я говорю про внутрішню дитину, я маю на увазі ту частину психіки людини, яка є дитячою складовою психіки, і вона нікуди не дівається з дорослішанням.
Є такий феномен як "регрес", коли дорослий повертається в дитячу поведінку, опиняючись у стресовій ситуації. Якщо ця ситуація йому здається схожою, яку він колись переживав у дитинстві.

У кожному з нас є дорослий, батько і дитина. Дитина - зародження творчого начала, яке забарвлює життя в яскраві кольори, наповнюючи його бажаннями й активністю. Приблизна їхня складова в поведінці та реакціях людини в ідеалі має співвідноситися 30/30/30.

Щоб почути свої справжні бажання, потрібно поставити запитання: що саме я хочу, а головне - навіщо мені це треба. Тепло в тілі, приємні почуття, що виникають у відповідь, можуть підказати правильний напрямок.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Складнощі в прояві спонтанності, розумінні своїх "хочу", умінні радіти, дивуватися, фліртувати та веселитися можуть бути в тому разі, коли ваша внутрішня дитина є надто серйозною. Коли їй не було достатньо місця в дитинстві для її проявів, коли неусвідомлено без вибору довелося стати занадто рано розуміючою і серйозною дитиною.

Є багато технік для роботи з привласненням достатнього місця внутрішній дитині, і те, що ви можете зробити для початку, це дозволити собі спонтанність у бажаннях, радості, грі, пустощі, насолоді цим життям у його дрібницях...

Щоб відчути справжню свободу, як у дитинстві, можна згадати себе дитиною. Доторкнутися до відчуттів. Згадати, як раділи літу, улюблену гру, час на природі, і написати листа собі маленькому. Розповісти про те, як зараз живете, що очікує попереду.

А як у вас розвинена свобода вашої внутрішньої дитини? Чи даєте ви їй гідно місця для прояву?

У Психолога » Самопізнання » Ми всі родом із дитинства
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie «Да» и «нет» - наилучшие регуляторы отношений в семье, в паре и социуме

Есть три категории людей: те, кто почти никогда не говорит «нет» и отвечает всегда «да» на любые просьбы окружающих людей, другие - те, кто почти всегда говорит «нет» - из их уст редко услышишь согласие «да», и те, кто в равной степени способны к обо

психологія samopoznanie Как избавиться от токсичности?

Вы обнаружили у себя признаки токсичных людей и не знаете, что делать? По большому счету, можно не работать над этим («Я токсичный человек, и все!»). Однако в действительности, ситуация серьезная. Почему это может быть так важно? Во-первы

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Ми всі родом із дитинства"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr