У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Не час розклеюватися?

У Психолога » Війна » Не час розклеюватися?

Часто чую цю фразу від клієнтів. Найцікавіше, що і до повномасштабного теж її регулярно чула.

Любі, а коли буде час? Як ви це собі уявляєте? Як зрозумієте, що цей час настав? Чи ви плануєте зі стиснутими зубами прожити все життя?

переживання важких часів

Найбільше мене вражає, що «не час розклеюватися» навіть в кабінеті психотерапевта. Люди платять гроші, щоб продовжувати «триматися». На це є багато причин, але написати хотіла не про це.

«Розклеюватися», «розкисати» найчастіше звучить в контексті переживання «негативних» почуттів. Не час плакати, сумувати, лякатися, дратуватися, горювати, страждати…Типу, це зараз буде заважати справлятися з і так важким життям.

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

А що, якщо я вам скажу, що це працює навпаки?

Здорова психіка функціонує циклами. Вдих-видих, напруга-розслаблення, сон-бадьорість. Неможливо тільки напружуватися і ще міцніше стискати зуби. Повірте, це дуже погана ідея. Навіть якщо ви думаєте, що вам це вдається - ви платите дорогу ціну. Тривога (панічні атаки, окр), безсоння, сильна втома, неможливість відчувати задоволення, апатія, депресивні і апатичні стани.

Емоції, які не переживаються і не усвідомлюються нікуди не діваються. Наскільки дозволяють вам обставини - створюйте безпечне місце і знаходьте час, щоб добряче розклеїтись. Він не зʼявиться сам. Його потрібно організувати. Серед безпечних і приймаючих людей чи наодинці вночі на кухні, виписуючи всі почуття в нотатки. Ми переживаємо важкі часи. Відповідальність кожного з нас - дбати про свій стан, щоб справлятись далі.

Можливість іноді розклеюватися - це єдиний спосіб пережити страшні події і залишитися емоційно живими, зберегти здатність до насолоди і задоволення, не передавати своїм дітям у спадок психологічні травми, з якими не впоралися своєчасно дорослі.

Тож беремо годинку-дві, розкисаємо з усіх сил, жаліємо себе, співчуваємо і проживаємо все, що на душі (в ідеалі з добрими очима навпроти). А потім йдем в душ, смачно себе годуємо і справляємось далі зі своїм життям. Іншого не буде. Ми маємо організовувати собі невеличку перерву, неможливо тільки вдихати, нам потрібен видих.

У Психолога » Війна » Не час розклеюватися?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Що робити, коли ваш світ руйнується

Скорочений переклад статті Стівена Гейза, психолога та засновника ACT — Терапії прийняття та відповідальності Війна потребує величезних психологічних витрат — незалежно від того, перебуваєте ви в зоні бойових дій, чи спостерігаєте

психологія voyna Навчання в умовах війни, особливості та реалії. Поради батькам

Як діти себе поводять та навчаються зокрема залежить від багатьох факторів. Насправді, війну в Україні українські діти проживають глибоко і болісно, здебільшого вони все розуміють. Багато хто вимушений був раптово та терміново подорослішати.

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Не час розклеюватися?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr