У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Ніхто, крім тебе

У Психолога » Самопізнання » Ніхто, крім тебе

Філософія про те, що являє собою людська реакція і реальність.

Текст може викликати неприємні переживання у людей, які звикли винити в усьому інших.

Перше, ми реагуємо на речі виключно відштовхуючись з того, як ми їх відчуваємо, зовсім не від того, які вони є в дійсності. Якщо людина несвідомо відчула “напад” (фізичний чи емоційно-ментальний), вона відреагує відповідним “нападом”. Якщо людина відчуває, що їй наносять травму будь-якого характеру (і це не значить, що воно реально відбувається!), в ній появиться відповідне бажання спричинити шкоду у відповідь, при чому пропорційне інтенсивності травматичному відчуттю.

І, навпаки, - якщо людина живе з патологічним і неконтрольованим прагненням спричинити комусь шкоду, це означає, що свідомо чи несвідомо вона переживає відчуття, що їй причиняють біль. Приклад цього - люди зі схильностями до тяжких злочинів живуть на границі готовності забрати чуже життя, тому що підсвідомо вони переживають, що їх власному життю загрожує смертельна небезпека.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

І я зараз “не виправдовую жорстокість в людях”, а схиляю інших до готовності переступити далі, щоб зрозуміти краще інших навколо себе. Зрозуміти - не значить погодитись, а це значить заглянути глибше своїх звичних реакцій і фільтрів.

Наприклад, клієнт на консультації говорить: “мені хочеться когось прибити!”, психотерапевт робить запис “внутрішнє переживання сильної тривоги і відчуття, що його життю, його особистості загрожує небезпека”. І це, до речі, буде проявлятися в його снах, сфері інтересу, хоббі іт.д. Більше того, інколи людина саме так підбере слова, щоб описати свій стан: “Ця біль мене просто убиває!”

Друге - це про підвищену чутливість до різноманітних збудників. Якщо людина має підвищену чутливість до вологості - вона любитиме суху погоду, спеку. Якщо людина гостро реагує на критику - він, як правило, любить похвалу чи підлабузництво. Однак, якщо у людини відсутня чутливість в цих темах - їй буде байдуже і протилежна їх сторона, байдужість як до погоди так і до оцінки оточуючих (позитивна вона чи негативна).

Наприклад, якщо людина розповідає про те, що дуже соромиться і вкрай дискомфортно себе відчуває, виступаючи перед публікою. Ця підвищена чутливість в темі виступів означає, що у людини, в дійсності, великий потенціал стати блискучим оратором - приймаючи до уваги те, як глибоко і детально ця людина відчуває все, що зв’язано з виступом перед аудиторією.

Часто психотерапевти люблять про це говорити: “Іди туди, де твій найільший страх”

Повертаючись до прикладу з ораторством. Якщо людині не все одно до виступу перед оточуючими і вона говорить про свій дискомфорт у вигляді “сорому іт.д.- це в дійсності означає, що в глибині душі вона хотіла би досягти успіху в цьому, і точно би досягла, якби поборола б свої блоки. Тут уже позитивний чи негативний досвід з цим талантом неважливий. Важливо, що людина має підвищену чутливість в цій темі і тому озвучує її.

Коли людина активно підкреслює емоційну реакцію на якусь тему - це його проекція власних переживань.

  • Наприклад, якщо людина бурхливо реагує на тему насилля - у неї самої є глибокі тенденції до якоїсь форми насилля, при чому часто, до самої себе...Якби у людини не було такої чутливості, цієї драми для неї не існувало би в принципі і вона б не переживала б емоційної реакції на неї або не говорила б про неї взагалі.
  • Якщо людина засуджує інших за безвідповідальність - це може означати, що вона забороняє собі взяти відповідальність.
  • Коли людина засуджує інших за тупість - вона часто забороняє собі проявляти інтелект в ситуаціях, де їй хочеться.
  • За зраду - самозаборона бути вірним собі до кінця, своїм судженням, ідеям, наприклад.
читайте також:

Невротическая личность. Тип второй. Движение против людей. Продолжаем рассматривать типы невротической личности, описанные Карен Хорни в своей теории неврозов. Знакомимся, второй тип невротической личности – Агрессивный, установка «движение против людей».

Магическое мышление Раз мысль имеет свойство реализовываться, а способность думать у нас никто отнять не может, то мы получаем шанс стать «всемогущими»! Мы выросли, но нам все так же хочется, чтобы наши желания исполнялись силой мысли...

запитати психолога онлайн

Всі люди переживають досвід свого життя в контексті того набору “чутливостей” чи “фільтрів”, якими вона оснащена. Ми всі - многогранні, але в поступках інших людей ми здатні розпізнати лиш ті грані, які є в нас самих.

Наприклад - людина знаходиться під враженням від гір. Які слова для опису вона підбере для вираження своєї емоції, буде фактично описом частини себе. Хтось скаже “Оце то міць!“, хтось “Яка краса!”. У цих двох сприйняттях зовсім різні корені, перша людина або відчуває свою внутрішню міць, або, навпаки, безпомічність - яка б сторона цієї монети не проявлялась в ній, це одна і та ж “чутливість до теми сили”.

проекція бачення реальності

Людина, яка відмітила для себе красу - аналогічно має яскраво виражену чутливість до теми візуальності, і це або гармонія всередині неї, або страждання від певної дисгармонії. Таким чином, коли ми слухаємо емоційну розповідь людини про когось, про щось - ми в реальності, слухаємо її розповідь про якусь її власну частину, не більше. До речі, це часто можна спостерігати в просторі соціальних мереж, де люди, відчуваючи певну віддаленість від об'єкту обговорення - часто доволі легко розповідають своє сприйняття подій або інших людей.

Ще один доказ того, що “у кожного своє кіно”, коли спілкуєшся з цілою сімєю. Кожен член сім'ї опише інших членів сім'ї абсолютно по-своєму. В результаті - одна і та ж людина отримує часто такі різні “характеристики”, що складно взагалі зрозуміти про кого йде мова.

Це дуже важливо усвідомлювати в будь-якій роботі з людьми, а тим більше - в роботі, коли ти допомагаєш людям самостійно повернутися на шлях психічного благополуччя. Коли ясно, що все, що викликає у тебе бурю емоцій, все, що ти відчайдушно критикуєш - це всього лиш вияв твоєї власної чутливості до цієї теми…

У Психолога » Самопізнання » Ніхто, крім тебе
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Спортзал - место не для сильных

Тренер. Мужчина ближе к 50ти, умудренный опытом седовласый вождь, вожак стаи, повелитель расписания тренировок и страхов обосраться перед ним на тренировке.

психологія samopoznanie Внутренний ребенок в каждом из нас

В детстве мы всегда настоящие, открыто смотрим на мир горящими глазами, любознательны и любопытны, заявляющие о своих желаниях и намерениях...

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Ніхто, крім тебе"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr