У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Ця ідея ніколи не спрацює. Неймовірна історія заснування NETFLIX (). Коментар психолога.

У Психолога » Психологічний аналіз кіно й літератури » вибір » Ця ідея ніколи не спрацює. Неймовірна історія заснування NETFLIX
психолог
Коментує психолог
теми твору: вибір самореализация отношения


➡ Матеріал містить спойлери.

Компанії, що досягли певного рівня й мають історію, також мають красиву байку про їхнє заснування.

Автор книги про історію того, хто не дає нам спати, – ох вже той NETFLIX із його серіалами! – пропонує нам на початку «Ця ідея ніколи…» аж дві байки про те, як все почалось. Перша – ідея самого Марка Рендольфа: старт-ап «доставка шампуню на індивідуальне замовлення». Друга – ідея другого засновника, Ріда Гастинґса, про можливість дивитися фільми напрокат без остраху штрафів. Ідея, яка ніби прийшла до нього після сплати штрафу за те, що Рід невчасно повернув фільм (коли починався NETFLIX, існувала така річ, як фільми на відеокасетах напрокат).

Марк Рендольф розповідає ці міти для того, щоб сказати, що насправді так не є. Що прозріння - вкрай рідкісні. Напевно, тому й подобаються історії про них – як подобаються нам казки. Що «на кожну гарну ідею припадає тисяча кепських» (с). Що розрізнити їх – ще одна важка та неказкова задача. Так, й про ідею Ріда – теж казка, в сенсі – не було такого.

Було те, що психологія спілкування називає «ефективною комунікацією», між людьми з різним складом мислення. Стартапером до глибини єства, як називає себе Марк Рендольф, та раціональною людиною з аналітичним розумом – таким чином автор книги характеризує свого колегу. Було вміння розрізняти конфлікт і сварку, вміти розмовляти на підвищених тонах й не сваритися. Розуміти одне одного й знати, що «опонент чинитиме жорсткий, безкомпромісний опір»(с). 

Психолог не може пройти повз особисте. В особистій історії Марка Рендольфа достатньо  «родзинок». Ось, з сімейної історії – «дядько Зіґґі». Правда, не дядько, й не для Марка. А батьків двоюрідний дідусь, тобто Рендольфів прадідусь. Двоюрідний. Повне ім’я – Зіґмунд. Прізвище починається на «Ф». Так, той самий. Ще одна «родзинка» – небіж Зіґмунда Ф., Едвард Бернейз, «батько» сучасного PR. Ще одна, велика – хобі батька, цікавість до створювання чогось нового та батьківська настанова щодо керування власним життям.

Із підбиранням співробітників теж суцільна психологія. Особливо у перший склад. Серед найталановитіших та найпрофесійних потрібно було вибрати тих, які могли працювати разом та саме в цьому проекті. Серед таких - українське подружжя Драутманів, «геніїв програмування з добрячим акцентом» (с).

Здавалося б, яка може бути психологія у використанні інвесторських грошей?  Та, виявляється, людині, яка видиралася на гори, сплавлялася по річках, бігала тріатлони та розвивала лідерські якості у літніх таборах, дуже важко просто попросити іншу людину. А  гроші в інвестора потрібно просити.

Бізнес- план є найкращими ліками від «психологічних заморочок»? Та що робити із собою, коли «усі бізнес-плани тріщать по швам, щойно в рівнянні з’являється реальний клієнт» (с)? Та потім, коли через захоплення запуском та зростанням своєї компанії забуваєш про причину та  мету її заснування.

Як люблять казати у серіалах: «З усією повагою, але…», - з усіма цими речами книга ризикувала все одно стати однією з чисельних «устань та йди!» Але в ній є те, що майже не зустрічається у посібниках з «досягательства». У таких посібниках пишуть правду, що період розвитку власної справи потребує всього вашого часу та думок. Марк Рендольф теж в цей час спав максимум по п’ять годин. Водночас: «я приходив в офіс близько сьомої ранку… і працював …десь до шостої вечора. Потім стрибав у машину і за п’ять хвилин діставався додому, щоб встигнути до вечері з дітьми. Я допомагав Лоррейн вкласти їх спати, після чого… повертався на кілька годин в офіс, де сидів до десятої чи одинадцятої» (с).

Говорячи про ефективність та управління проектами, Рендольф називає ім’я справжнього генія цієї сфери. Вгадали? Перевіримо - Лоррейн, дружина, та, що «сидить вдома» з трьома дітьми й встигає  «майже за мить» нагодувати їх сніданком, зібрати ланч із собою їм та Марку, вдягнути наймолодшого, розпихати по рюкзаках шкільні проекти, футбольну форму, светри та купальники; «телепортувати» усіх трьох з кухні до автівки, пристебнути ремені – і поцілувати на прощання свого засновника NETFLIX.

Я «хотів трохи балансу між роботою і особистим життям – і для себе, і для колег… Якщо я вже відкривав власну компанію, вона мала органічно вписатися в моє життя. Я мріяв, щоб діти забігали до мене в кабінет на обід, щоб я встигав додому на сімейну вечерю, а не стояв годинами в довжелезних заторах».

Щодо впевненості в тому що «ця» ідея (а може, оця, чи третя з кінця) ніколи не спрацює. Марк Рендольф наводить слова голлівудського сценариста В.Ґолдмана: «Ніхто нічого не знає». Це стосується не тільки неочікуваних (та незрозумілих) успіхів та провалів фільмів. Рендольф заперечує головне правило брейстормігу про те, що немає поганих ідей. Він каже – є. «Просто ви не дізнаєтеся, що вона погана, поки не спробуєте» (с).

 


Опубліковано на
відгук психолога рецензія розбір сенс пояснення

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.

Ще психологічні рецензії
Фестиваль Ріфкіна психологічний аналіз
Фестиваль Ріфкіна (Вуді Аллен) книга alt2тема: сенс життя отношения одиночество
Тарас Бульба психологічний аналіз
Тарас Бульба (Н.В. Гоголь) книга alt2тема: семья відносини родители и дети
Дорога перемен (2008) психологічний аналіз
Дорога перемен (2008) (Сэм Мендес) книга alt2тема: кохання семья жизненные ценности

Коментарі відвідувачів

ще немає коментарів...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr