У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Засновник / «The Founder» (2016) (Джон Лі Генкок). Коментар психолога.

У Психолога » Психологічний аналіз кіно й літератури » віра » Засновник / «The Founder» (2016)
психолог
Коментує психолог
теми твору: віра одиночество вера


➡ Матеріал містить спойлери.

0% води! Якщо у вас є мрія але бракує впевненості - вам потрібно це прочитати!

“Засновник” це - художній фільм режисера Джона Лі Хенкок про життя американського бізнесмена Рей Крока та його “тернистий шлях” від невдахи до мультимільйонерного магната. Все починається в п'ятидесяті - часи великих починань: ➡️народження рок-н-ролла

➡️розвиток “американської мрії”, винахідництва та різного роду відкриттів

➡️сотні підприємців викручуються як можуть

Наполегливість та бойова хватка допомогли головному герою утримувати будинок, дружини і навіть входити в елітний клуб державних господарів. Все це ціною проб і помилок у своїх творах. Проте йому, як і багатьом бізнесменам, було потрібно більше. Щось велике, щось революційне. І ось удача сама стукає у його двері, у вигляді братів МакДональдів.    

💁🏻‍♂️У фільмі показано, як вимушена необхідність вирватись з пут обмежуючого розмаху контракту, але це згодом не завадить йому буквально розчавити тих, хто дозволив йому стати частиною чужої американської мрії.

Я не втомлюся повторювати що для мене багато в чому бізнес - узаконений грабіж з усіма властивими йому атрибутами: фікцією і розбоєм. Товари - пустушки, обман з контрактами та цінними паперами, лихварство та інші чудеса справжнього успіху. І головний герой успішно вписується в амплуа безпринципного “ділка”.

Справжній стерв'ятник стає королем індустрії, яка живить людей штучними продуктами як годиться живого втілення ненатурального успіху.   

 

Перша сцена.

Головний герой Рей, наполегливо переконує глядача у перевазі 5-ти чашкового міксера на 1 чашковим, згадуючи делему “Що з’явилося перша, курка чи яйце?”. І хоча звучить він дуже впливово, йому відмовляють у пропозиції. Засмучений Рей прямує до наступного клієнта. Знову відмова.     

Вечір, мотель, оператор наводить камеру на плетівку із афірмаціями під назвою “Сила позитивного мислення”. Герой слухає її перед сном та протягом дня у машині. Справи йдуть поганенько, проте Рей переконує дружину, колег по роботі та усіх інших, що усе йде чудово, а попит на товар шалений. Одного разу йому повідомляють про те, що зв’явилося замовлення до закладу швидкого харчування на вісім одиниць товару, тож він, негаючи часу одразу мчиться до замовника у цілком протилежну сторону США.    

 

Зустріч із співзасновниками.

Прибувши на місце, Рея одразу зацікавила шалена черга, що рухається досить швидко до каси замовлення - 15 секунд і пакунок із їжею уже на руках, можна приступати до споживання їжі. Його це дивує, адже він звик, що як правило, чекає необхідно довго а в кінці принесуть не те, що замовляли. Тож, герой зустрічається із двома власниками закладу Макдональдс. Йому проводять екскурсію, та показують як працює заклад і Рею надихається швидкістю, якістю, системністю, а головне узгодженістю процесів роботи персонала закладу та відданість працівників до роботи. З ініціативи героя, усі троє бесіду за столом у ресторані і Рей уважно слухає історію та ідею закладу.        

Виявляється, ці двоє заснували першу у світі систему швидкого обслуговування. І хоча спочатку, люди не сприймали сервіс та спосіб обслуговування, в подальшому на території закладу почали утворюватися черги з голодних клієнтів які готові віддати свої гроші, аби першими забрати своє замовлення. Власники були вірні своїй ідеї, а тому наполегливо продовжували діяти у запланованому напрямку.    

Рея зацікавила ідея закладу, тому він вирішив піти далі та запропонувати започаткувати франшизу закладів на території США. У відповідь йде відмова з боку власників, тому “кількість дорівнює знижена якість”. Усі спроби переконати закінчуються поразкою, тому що, краще мати один якісний, аніж кілька низькосортних закладів.    

 

Зробіть це для країни.

Через трохи часу, герой повертається із пропозицією зробити франшизу для країни. Повторні переговори. Рей наполегливо пояснює свою  “теорію успіху”, а саме, у кожному штаті є 2 речі - церква та школа. Макдональдс мусить стати 3 артибутом американської культури. Хрести, прапор, та Арка закладу. Як наслідок, усі персонажі приходять до згоди і укладають угоду обов’язків обох сторін.     

 

Наполегливе просування.

Герой починає просувати франшизу серед фінансових установ, аби отримати грошову підтримку з боку банків. І знову відмова. Врешті-решт, все ж одна згоджується, при умови закладання будинку під заставу, на що Рей сліпо погоджується, тому що наполегливо вірить у свою ідею. Процес пішов.       

 

Агресивна комерція.

Через нестачу коштів, закладу варто залучитися підтримкою спонсорів, а саме Coca Cola, партнери відмовляють, тому що не зацікалені у комерції, лише дух закладу. Через це, Рей змушений самотужки прибирати навколо закладу а також контролювати якість приготування їжі одночасно.    

 

Нові франшизи.

В середині стрічки ми можемо бачити, що герой використує індивідуальний підхід до підбору персоналу, а саме, особисто знаходить, спілкується, проводить співбесіди та підбирає людей на роботу і тільки тих, хто готовий наполегливо працювати та по-справжньому любити свою робиту і філософію закладу: “Макдональдс - це сім’я!”        

 

Скінчилися гроші.

Рея повідомляють про закінчення коштів, від чого він сильно тривожиться, адже він заклав свій дім під заставу. Він намагається залучитися підтримкою з боку партнерів, проте вони йому відмовляються у допомозі, тому що угода цього не передбачає, а змінювати правила вона не готові. Головного героя це не зупиняє, тож він наполегливо шукає способи вирішення ситуації.

Одного разу він знаходить адвоката, який дає ідею створити компанію з нерухомості і придбати усю землю на якій побудований заклад, тому що одного боку це стабільний пасивний дохід, а з іншого - його регулярне збільшення, тому що нова компанія знаходиться поза межами компетенції Макдональдс.   

 

Перемога.

Прийшовши до такої ідеї і наважившись на відчайдушний крок, вперше в кар’єрі Рея спідкає приголовшливий успіх. У одній із останні сцен ми бачимо, як власники закладу підписують угоду про його продаж Рею, за шалену суму, яку легко взмозі подужати. У одному із останніх звернень ми чуємо наступні слова: “Я втомився від нескінченного потоку відмов з вашого боку. Якщо ви не хочете заробляти гроші, це абсолютно нормально, проте не заважайте це робити усім нам. Я розумію ідею закладу набагато краще за вас обох. Я повсюди, я інтернаціональний, а ви знаходитеся в пустелі.

Тому, я вас знищу, а назву залишу тому що Макдональдс звучить по-американські!”.     

Отже, як невдаха-продавець міксерів і паперових стаканчиків за 50, відкрив імперію фастфуда із ресторанами у кожній точці світу, яка щодня годує 1% населення планети із щорічним доходом більше 1 мільярда доларів? Одне слово - наполегливість. Ніщо в цьому житті не замінить наполегливість. Ані талант - у світі безліч таланових невдах, ані геніальнсть - невизнаний геній це майже кліше, ані освіта - навкруги повно освітчених дурнів. Лише наполегливість та рішучість мають силу. Ці ключові принципи допомогли головному герою досягти успіху у тому віці, коли більшість людей замислюються про пенсію.      

Взяти - одне з ключових слів в бізнесі. Чим би ви не займалися - хоч продажем повітря або самі заснували свою справу - вміння отримати «своє» вкрай важливо. І подібно багатьом іншим хижим акулам, Рей - не виняток. Він бачить перспективи і знає як ними скористатися. Хоча в половині випадків йому банально щастить. Випадкові знайомства забезпечують його всім необхідним. Треба тільки вчасно використовувати людей. Що він успішно і робить. Немов лис, що пробрався в курник, він умовляє братів, які придумали всю технічну концепцію, зробити його партнером. А далі потрібно просто розвивати франшизу до тих пір, поки ще одне вдале знайомства не підкине ідею як кинути братів.


Опубліковано на
відгук психолога рецензія розбір сенс пояснення

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.

Ще психологічні рецензії
Трещины, (Cracks) 2009. фільманаліз
Трещины, (Cracks) 2009. (Джордан Скотт) кінокартина alt2тема: заздрість нарцисизм гомосексуальность
Тарас Бульба фільманаліз
Тарас Бульба (Н.В. Гоголь) кінокартина alt2тема: семья відносини родители и дети

Коментарі відвідувачів

ще немає коментарів...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr